تبلیغات شما


لود


۰۰ / ۸ / ۱۰ ۰۸:۴۹

صفحه اصلی / سلامت


میلیونر های جهان چه کسانی هستند + چگونه موفق شدند؟

در این مقاله سعی بر آن شده است که در مورد اینکه میلیونر های جهان چه کسانی هستند؟ و چگونه موفق شده اند؟ و به چنین جایگاهی دست یابند؟ ، در مورد راز های موفقیت میلیونر های جهان، از شخصیت های مطرح سالهای اخیر که در زمره میلیونر های جهان قرار گرفته اند و همچنین ده کشور که مولتی میلیاردر ها را در خود جای داده اند سخن به میان آمده است، همچنان که در متن مقاله به آن اشاره خواهد شد بحث ثروت و گسترش آن به منطقه خاص جغرافیایی اختصاص ندارد و در جای جای این کره خاکی از میلیونر های جهان نام برده می شود و حتی بحث داغ این روزها که همان بحث کرونا ویروس می باشد ، نتوانسته است بر افزایش تعداد میلیونر های جهان که هر روز شاهد آن می باشیم خلل ایجاد کند و حتی در تحقیق جامع که در رابطه با سه شخصیت مطرح آمریکایی به نامهای بیل گیتس، چف بزوس و وارن بوفت به عمل آمده است و جزو میلیونر های جهان به شمار می روند ، نشان می دهد که مجموع دارایی های این سه نفر چیزی در حدود ۲۴۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار می باشد که این مقدار تقریبا از ثروت خالص ۱۶۰ میلیون آمریکایی که معادل ۵۳ درصد از خانواده های این کشور را تشکیل می دهند بیشتر می باشد .


بیشتر بخوانید:رکورد جریمه شدن آمازون / 887 میلیون دلار! (نقض تحریم های آمریکا علیه ایران)


وجود همیشگی میلیونر های جهان

وجود همیشگی میلیونر های جهان

ثروتمندان جهانی و جایگاه آنها در شرایط مختلف جهانی ، مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است و حتی تحقیقات گسترده‌ای که در این رابطه به انجام رسیده است نشان می دهد لحظه به لحظه امکان تغییر جایگاه میلیونر های جهان،وجود دارد و حتی کشور ایران نیز با توجه به بیماری همه گیری ویروس کرونا و تحریم های بسیار فلج کننده آمریکا، توانسته است شاهد رشدی چشم گیر و قابل توجه در این زمینه باشد و تعداد میلیونرهای ایران که ۲۵۰ هزار نفر برآورد شده بود و حتی این میلیونرها ، ایران را در جایگاه چهاردهم جهان قرار داده است این آمار که شامل سالهای نه چندان دور می باشد در جایگاه خود بسیار قابل اهمیت می باشد و بدست آوردن چنین جایگاه مهم در سطح بین‌المللی با برنامه‌ریزی های بسیار پیچیده همراه بوده است و هر ساله این آمار قابل تغییر می باشد زیرا این میلیونر های جهان هستند که هر روز بر تعداد آن افزوده شده و رقیبی سخت برای دیگر رقبا به حساب می آیند.

میلیونرهای جهان چه کسانی هستند؟

بحث از میلیونر شدن و اینکه میلیونر های جهان چه شیوه ای در پیش گرفتند که به همچین جایگاهی دست یافتند ، شاید سوال خیلی از افراد باشد، در حال حاضر که سایه تلخ کرونا بر جامعه جهانی سایه افکنده است و با توجه به تحقیقاتی که به عمل آمده است و شاید غیر قابل پیش بینی و غیره منتظره باشد، بر شمار میلیونر های جهان افزوده شده است اگر بخواهیم درصد افرادی که در سطح جهانی به این جایگاه رسیده اند را برآورد کنیم چیزی در حدود یک درصد از جمعیت جهان را شامل می شوند که این یک درصد معادل ،۵۶ میلیون نفر می باشد، چیزی که باورش برای خیلی از افراد، می تواند سخت باشد.

چند درصد از ثروت جهانی در اختیار آنها می باشد؟

نکته جالب که بر اساس تحقیقات در این باره به دست آمده است این است که ثروتی که میلیونر های جهان، در اختیار خود دارند حدود ۴۶ درصد از کل ثروت جهان را شامل می شود، این قضیه و افزایش شمار افرادی که روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود و بر تعداد افراد ثروتمند در جهان می افزاید یکی از دلایل آن می تواند کاهش نرخ سود بانکی ، در اغلب کشورها باشد.
کاهش سود بانکی بدان معناست زمانی که بانکها سرمایه کلان مردم را در اختیار دارند و برای حفظ این سرمایه کار خاصی انجام نمی دهند و حتی نرخ سودی که قرار است به مشتریان خود بپردازند افزایش نمی یابد، مشتریان این بانکها با خارج کردن سرمایه خود از بانکها و به گردش در آوردن آنها در دیگر بخشها همچون مسکن ، بورس و …، منجر به افزایش سهم و رشد این بخش ها خواهد شد و به طور خودکار بر شمار میلیونر های جهان اضافه می گردد.

میلیونر های جهان در سالهای اخیر  چه کسانی هستند؟

با توجه به تحقیقات به عمل آمده در این باره هر ساله بر تعداد میلیونر های جهان افزوده می شود و این جایگاه در بین این شخصیت های به نام جهان امروز ، در حال جابجایی است. اگر برای نمونه بخواهیم یک مورد اشاره داشته باشیم، فقط ثروت خالص میلیونر های جهان در سال ۲۰۰۹ کمتر از یک تریلیون دلار بود که بیش از ۷ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۵ رسیده است

موردی که در اینجا بسیار قابل توجه می باشد بیل گیتس شخصیت قابل مطرح آمریکایی و صاحب شرکت مایکروسافت است. این فرد در طول نزدیک به ۲۰ سال گذشته حدود ۱۵ بار، در ردیف و در صدر میلیونر های جهان، قرار گرفته است یعنی در حدود سالهای (۱۹۹۴ تا ۲۰۰۹) ولی این جایگاه همچنان که اشاره گردید ثابت نمانده و در سال۲۰۱۰ شخصی به نام ، کارلوس اسلیم (مالک و صاحب شرکت آمریکایی موویل) جایگاه اول را برای چهار سال متوالی از آن خود کرد و خود را به عنوان برترین و ثروتمند ترین میلیونر های جهان اعلام کرد.و مجدداً این بیل گیتس بود که با گذشت چهار سال که در رتبه دوم قرار داشت بار دیگر در صدر جدول، جایگاه خود را تثبیت نمود، با توجه به مواردی که به آن اشاره شد، جایگاه میلیونر های جهان که روز به روز در حال افزایش می باشد، در حال جابجایی است.

آیا میلیونر در ایران وجود دارد؟

اگر بخواهیم در مورد کشور ایران، با توجه به فراز و نشیب هایی که در طول چندین سال گذشته بر پیکره اقتصادی آن وارد آمده اشاره ای بیندازیم متوجه این قضیه خواهیم شد که ، رشد طبقه میلیونر در ایران، تنزل پیدا نکرده و بر عکس رو به رشد بوده است. در این رابطه و به گزارش خبرنامه عصر ایران و به نقل از نشریه آمریکایی فوربس می نویسد : «کشور ایران ، با توجه به تحریم های بسیار سخت و کمر شکن ایالت متحده آمریکا و بیماری کرونا ، شامل رشدی قابل توجه و در خور تقدیر بوده است!»

آیا میلیونر در ایران وجود دارد؟

در این رابطه می توان به گزارش مرکز مشاوره « گپ جمینی» اشاره نمود که به تعداد میلیونرها در ایران پرداخته است و تعداد آن را ۲۵۰ هزار نفر برآورد کرده است و می افزاید این رشد ، ایران را در رتبه چهاردهم دنیا ، قرار داده است که رشدی بسیار خوبی به حساب می آید پس با توجه به آمار بدست آمده، تعداد میلیونر های جهان، روز به روز در حال افزایش می باشد

به گزارش ایبنا به نقل از راشا تودی، موسسه تحقیقات کردیت سوئیس این مطلب را تایید می کند و می افزاید: «بیماری همه گیر کرونا در سال ۲۰۲۰ باعث رشد و اختلاف ثروت در سطح جهان گردیده است و در برخی از کشورها به صورت فزاینده ای رشد ثروت را ، دامن زده است.»

پس این مطلب حاکی از آن است که افزایش میلیونر های جهان ، حتی با روند بیماریهایی همچون کرونا که به نوعی برنامه ریزی های بین المللی را بهم زده و زیر سوال برده است، متوقف نشده است.

10 کشور برتر که مولتی میلیاردرها را در خود جا داده اند کدام کشورها می باشند؟

و در ادامه به نقل از موسسه تحقیقاتی « کردیت سویس» که تعداد مولتی میلیاردرهای جهان را رو به افزایش می بیند آماری را از ۱۰ کشور اول که در این رابطه، در جایگاه بهتر دنیا قرار گرفته اند اشاره می کند که عبارتند از:

۱- ایالت متحده آمریکا

دارای رتبه نخست جهان ، از لحاظ اقتصادی ،و جمعیت ایالت متحده فقط ۴/۳ درصد از جمعیت جهان را به خود اختصاص داده است اما ، در عوض چیزی در حدود ۴۰ درصد ثروت جهانی را دارا می باشد و در این کشور نزدیک به ۷۰ هزار و ۵۴۰ مولتی میلیاردر زندگی می کنند .


بیشتر بخوانید:سخنان رئیسی در رابطه با افغانستان و حضور آمریکا در آن


۲- چین

کشور دوم در این رتبه بندی می باشد و به طور قابل توجهی و نزدیک به ۳۰ سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه نموده است و به صورت کاملا موفقیت آمیز ،در نظام آموزشی خود توسعه ایجاد کرده است ، کشور چین، با ورود فناوری هایی از قبیل ، مخابرات ، خدمات بهداشتی ، مواد خام جدید و همچنین زیست فناوریها ، کشور را در مسیر توسعه بیشتر قرار داده و چیزی نزدیک به ۱۶ هزار و ۵۱۰ مولتی میلیاردر را در خود جای داده است اگر به این آمار جهانی توجه کنیم می بینم که هر روزه رشد فزاینده ای را در رابطه با میلیونر های جهان شاهد هستیم و هر روزه قابل تغییر می باشند .


بیشتر بخوانید:ویژگی های مهم سند راهبردی ایران و چین


۳- کشور آلمان

بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا را در دست دارد و می توان گفت در بسیاری از حوزه های فناوری و صنعتی دست بالایی را دارد و رتبه سوم ، صادر کننده بزرگ و حتی وارد کننده کالا و خدمات در جهان را به خود اختصاص داده است و این کشور با دارا بودن نزدیک به ۶ هزار و ۳۲۰ مولتی میلیاردر، حرف های بسیاری برای گفتن دارد .


بیشتر بخوانید:انتخاب لباس عجیب برای ژیمناست‌های زنان آلمان + عکس


۴- کشور انگلیس

این کشور در بخش خدماتی که سرمنشاء اقتصاد این کشور را در بر می گیرد و تقریباً ۷۵ درصد از تولید ناخالص داخلی را شامل می شود و همچنین در بخش بانکداری که دارای پیشرفت قابل ملاحظه‌ای می باشد و بخصوص پایتخت آن یعنی شهر لندن را در شمار یکی از قطب های کلیدی، از نظر مالی در سطح جهان قرار داده است و هم اکنون ۴ هزار و ۶۷۰ مولتی میلیاردر در آن جای گرفته است.و این آمارها که روز به روز در حال آپدیت شدن هستند نشان از آن دارد میلیونر های جهان در هر گوشه از این هستی پهناور ، بر تعداد آن افزوده شده و در سطح بین المللی مطرح می شوند .

۵- کشور ژاپن

به لحاظ صنعت بانکداری فوق‌العاده خود ، و همچنین حوزه های حمل و نقل ، خودرو سازی ، صنعت مخابرات و … از کشور های قابل ذکری است که از لحاظ رفاه و استانداردهای بالای زندگی این کشور را در زمره کشورهای پیشرفته قرار داده است و میلیونر های جهان در آن به وفور یافت می‌شود.

۶- کشور هندوستان

با رشد اقتصادی چشم گیری که بخصوص در طول دو دهه اخیر به آن دست یافته است و این رشد نزدیک به ۵/۵ درصد می باشد، این کشور را در زمره کشورهای با رشد سریع ترین کشورها از لحاظ اقتصادی تبدیل نموده است و نزدیک به ۳هزار و ۴۰۰ مولتی میلیاردر را در خود جای داده است.


بیشتر بخوانید: سنت های عجیب و غریب زنان هندی در پوششان که باور نخواهید کرد


۷- کشور ایتالیا

این کشور ، یکی از مهم ترین و به جرأت می توان گفت جزو سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو می باشد اگر چه در سالهای اخیر با بحران‌های سیاسی و اقتصادی دگر بوده است ولی همچنان این کشور جزوه کشورهایی بوده است که میلیونر های جهان را به وفور می توان در آن مشاهده کرد.
۸- کشور فرانسه

از دیگر کشورهای صنعتی و اقتصادی و بسیار مطرح در سطح بین‌المللی می باشد و دارای میراث فرهنگی وسیعی می باشد و در این کشور در حدود ۳ هزار و ۴۰ نفر مولتی میلیاردر زندگی می کنند.

۹- کشور کانادا

این کشور، یکی از ۱۰ کشور فعال در بخش تجارت به حساب می آید و از اعضای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و نیز گروه هفت به شمار می رود در این کشور نیز ۳ هزار و ۱۰ مولتی میلیاردر زندگی می کنند.

۱۰- کشور استرالیا

از این کشور می‌توان به عنوان سیزدهمین اقتصاد برتر جهان نام برد که از نظر تولید ناخالص داخلی، این کشور در جایگاه ششم دنیا قرار داده است و این کشور بدون تردید یکی از کشورهای مطرحی می باشد که از نظر بهداشت ، درمان و آموزش در سطح بین‌المللی، شرایط بسیار استانداردی را تجربه کرده اند و در این کشور ۲هزار و ۹۱۰ نفر زندگی می کنند که ثروت آنها ۵۰ میلیون دلار به بالا می باشد .
همه این مطالبی که مطرح شد حاکی از آن دارد که در هر گوشه و کنار این کره خاکی، افراد ثروتمند بی شماری وجود دارد که روز به روز به شمار آن افزوده شده و آمار میلیونر های جهان را بالا می برند .

میلیونر های جهان از چه راهکارهایی برای کسب ثروت بهره جسته اند؟

میلیونر های جهان از چه راهکارهایی برای کسب ثروت بهره جسته اند؟در تازه ترین گزارش که از طرف بانک سوئیس در مورد توزیع دارایی ها در جهان اعلام شده است نشان می‌دهد که ثروت یک درصد از به اصطلاح میلیونر های جهان، بیشتر از مجموع دارایی ها نیمی از خانوارهای جهان می باشد! این سخن ،به تنهایی گویای این مطلب مهم می باشد که در این جهان به اصطلاح مدرن امروزی که سراسر پیشرفت تکنولوژی را رقم زده است، بسیاری از فعالیت ها در عرصه های مختلف، به گونه ای تغییر پیدا کرده و دگرگون شده اند که چیزهای خارج از انتظار را رقم زده اند و اینکه این افراد از چه شیوه هایی بهره گرفته اند که توانسته اند خود را به چنین جایگاهی برسانند و اینکه موفقیت و کسب شهرت آنها در طول چه مدت بدست آمده است خود، جای تأمل و تحقیق در این باره را می طلبد.

بررسی بر روی دارایی چهره های شناخته شده

امروز اکثر میلیونر های جهان، با برنامه ریزی های درست و حساب شده و با بهره گیری از تجربه افراد سرشناس و کار آزموده که ، دستی در کار دارند توانسته‌اند هدفی برای ، زندگی خود تعریف کنند و این هدف را برنامه ریزی نموده و طبق آن پیش بروند .
اگر مثالی جامع تر در این رابطه را اشاره کنیم لازم است نگاهی بیندازیم. به نقل از راشا تودی در این پژوهش که در مورد ۳ چهره شناخته شده معروف آمریکایی به نامهای وارن بوفت، بیل گیتس و جف بروس تحقیقاتی به عمل آمد و مشخص شد که این سه نفر که جزو میلیونر های جهان می باشند ، در مجموع دارایی به ارزش ۲۴۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار دارایی دارند که این مقدار تقریبا از ثروت خالص ۱۶۰ میلیون آمریکایی که معادل ۵۳ درصد از خانوارهای این کشور را تشکیل می دهند بیشتر می باشد!

حال سوالی که در ای باره مطرح می گردد و شاید سوال بی جواب بسیاری از مردم باشد و آن این است که آیا این تقسیم ثروت ناعادلانه است؟ و توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که رسیدن به چنین مقصودی، هرگز شانسی اتفاق نمی‌افتد و اینکه شخص جزو میلیونر های جهان قلمداد شود یک برنامه‌ریزی کاملآ پیچیده و حساب کننده را می طلبد.

رازهای موفقیت میلیونر های جهان

رازهای موفقیت میلیونر های جهان

اگر بخواهیم راز موفقیت میلیونر های جهان را مورد بررسی قرار دهیم اولین و مهمترین راز و رمز موفقیت این گونه افراد ، می تواند به طرز فکر آنها برگردد ، از یک طرف شاید طرز فکر اکثر افراد ثروتمند جهان این باشد که «فقر» ریشه همه بدبختی ها و شرارت‌ها و متقابلاً افراد تهی دست و فقیر می تواند « پول» را علت شرارت و بدبختی ها در دنیا، عنوان کنند و آیا میلیونر های جهان هم جزو این گروه از آدم ها می باشند؟ خیلی از اوقات چنین برداشت می‌شود افرادی که به ثروت‌های کلان ، دست یافته اند ، از طریق راههای نامشروع به این جایگاه دست یافته اند و در بسیاری از اوقات این قضیه به کلی منتفی است و قرار نیست هر ثروتی از راه غیر قانونی و نامشروع بدست آمده باشد، و در پی راه حل و شاه کلید مشکلات و رسیدن به هدف را جستجو کردن ، می تواند راه حل بسیار مناسب برای رسیدن به هدف و حتی ثروتمندی باشد

نتیجه گیری

ما در بین افراد ثروتمند به گاها مشاهده میکنیم که فرد از هیچ تحصیلات عالی دانشگاهی برخوردار نبوده و از تحصیلات دانشگاهی هم حرف ۱۰۰ درصد را نمی زنند و منطقی بودن در این رابطه می تواند بسیار مناسب باشد و همچنین باید با صبر و حوصله و علاقه مسیر ثروتمندی را طی کرد و راه حل دیگر که بسیاری از میلیونر های جهان در طی مسیر پر پیچ و خم ثروتمندی به آن نیاز دارند علاقه می باشد باید علاقه در انجام کارها وجود داشته باشد که طرف را به ادامه کار امیدوار کند و البته این مسیر باید به شیوه ای طی شود که به شخص ضربه جبران ناپذیر وارد نشود .


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...