تبلیغات شما


لود


۰۰ / ۵ / ۲۵ ۱۲:۴۹

صفحه اصلی / سلامت


آتش سوزی ترکیه با تمام جزئیات (آخرین اخبار آتش سوزی ترکیه)

بروز آتش سوزی ترکیه به صورت گسترده در 21 این استان از جمله آنتالیا ، آدانا ، عثمانیه ، مانیسا، مرسین و چندین استان دیگر، علاوه بر مقامات ترکیه و فعالان حوزه های توریسم ، فعالان بخش کشاورزی و محیط زیست را نیز نگران کرده.

به گزارش خبرگزاری دولتی آناتولی، در بیش از 100 آتش سوزی ترکیه که اوایل این هفته رخ داده، دست کم 8 نفر جان خود را از دست دادند، و شعله های آتش با گرمای شدید تابستان و تغییرات آب و هوایی بدتر شده.

حکمت اوزتورک کارشناس جنگلداری در مورد آتش سوزی ترکیه

حکمت اوزتورک در بنیاد مبارزه با فرسایش خاک ترکیه گفت در حالی که 95 درصد آتش سوزی در ترکیه ناشی از مردم است گسترش آتش سوزی ها با تغییرات آب و هوایی بدتر می شود!

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به آتش سوزی ترکیه

بایدن روز شنبه در توئیتر خود گفت ما برای بهبود زخم های مردم خود، جبران خسارتها و بهبود فرصتها به مراتب بهتر از قبل، به تمام اقدامات خود ادامه می دهیم.

خسارات آتش سوزی ترکیه از زبان اداره بلایای طبیعی و اورژانس ترکیه

بزرگترین  آتش سوزی ترکیه در شهر ماناوگات حداقل ۳ کشته بر جای گذاشته. از طرفی آتش سوزی ترکیه به مناطق مسکونی و گردشگری سواحل جنوب غربی ترکیه هم رسیده و باعث تخلیه گردشگران خارجی از اقامتگاه ها هم شده.

آتش سوزی گسترده در ترکیهآتش سوزی گسترده در ترکیه

به دلیل آتش سوزی ترکیه، در همسایگی یونان هم آتش سوزی گسترده ای در مناطق جنگلی ۲۱ استان کشور از روز چهارشنبه شروع شده.

تلاش ترکیه و کشورهای همسایه

تلاش بیش از ۴۰۰۰ آتش نشان به کمک هواپیما و هلی کوپتر برای اطفاء حریق در حاشیه دریای اژه و مدیترانه ادامه داره.  کمکهای بین المللی  به ترکیه ارسال شده و ایران هم برای اطفاء این حریق هواپیمای آب پاش به ترکیه فرستاده.

فرزندان آتش دلیل حادثه آخرالزمانی ترکیه؟

یک گروهی به نام فرزندان آتش که ترکیه ادعا میکنه این گروه زیر شاخه ای از گروه حزب کارگران کردستان هست، با انتشار یک تصویری گفتن که مسئولیت این آتش سوزی در ترکیه  به عهده گروه ما بوده اما برای اثبات این ادعاشون هیچ مدرکی ارائه نکردند. سال گذشته وزیر کشور ترکیه در مورد این قضیه یک اخطاری داده بود و گفته بود زیاد جدی نگیرید.

گروه PKK مظنون اصلی!

گروه PKK مظنون اصلی!

همیشه گروه pkk  سعی داره که این آتش سوزی هایی که ایجاد میشه رو بخواد اعتبارش رو به نام خودش ثبت کنه اما از آغاز این آتش سوزی در ترکیه ،  احتمال دست داشتن pkk  از طرف ترکیه مطرح شده و گفتند که اون در حال بررسیه.

واکنش مردم به آتش سوزی ترکیه

تخلیه برخی مکان های مسکونی در ترکیه

در شهر بدروم، بیشتر در حاشیه جنگلها هتلهایی وجود دارد که از دو روز گذشته شروع به تخلیه کرده اند.

مسافران در بزرگترین هتل های بزرگ ترکیه مثل بهمان ها و از طریق دریا و توسط قایقها تخلیه شد، اما بعد از آتش سوزی منطقه خاموش شده کسانی که حاضر بودند به هتل برگردند ، برگشتند و به اقامتشان را ادامه دادند.

در منطقه مارماریس هم یک دهکده های توریستی وجود دارد که آن ها به خاطر آتش سوزی ترکیه هم تخلیه شدند که از جنگلها وارد این هتل ها شده بود.

لغو بوکینگ توسط توریست های خارجی

خیلی  از توریستهای خارجی در توئیتر نگران بوکینگ هاشون هستند که به زودی قراره به ترکیه ببرند و به این فکر افتادند که کنسل کنند.

لغو پرواز های مختلف به ترکیه

به دلیل  آتش سوزی در ترکیه، چند هواپیمایی مثل هواپیماهای اوکراین یا ایتالیا و صربستان پروازهاشون رو کنسل کردند و به تعویق انداختند.

گزارشی از آسیب گردشگران نیومده و طبیعتا یک ترس و وحشتی ایجاد شده و به خاطر اینکه منطقه رو نا امن میدونند و ممکنه بعضی ها از اقامتشون فعلا صرف نظر کنند.

گسترش آتش سوزی ترکیه در شهر آنتالیا به مناطق مسکونی

دولت ترکیه اعلام کرده تعداد ۱۵ تا هلیکوپتر اطفاء حریق و ۲ هواپیما و تعداد زیادی از نیروهای آتش نشانی در منطقه هستند با این حال به خاطر وزش باد دائمی و گرمای شدید منطقه آنتالیا نتونستند این آتش سوزی رو مهار کنند.

آتش سوزی ترکیه باعث شده که  علاوه بر منطقه ماناوگات منطقه آکست هم آتش گرفته. این آتش سوزی ها به مناطق مسکونی هم کشیده شده.

همانطور که می دونید که آنتالیا یکی از شهر های توریستی ترکیه هست و توریستهای خارجی زیاد به اونجا میان نگرانی از طرف کشورهای خارجی که بستگانشون از آنتالیا  برای تعطیلات اومدند وجود داشته.

دولت اونطور که اعلام میکنه فعلا به مناطق ساحلی و بیشتر گردشگران خارجی اونجا اقامت دارند آتش سوزی سرایت نکرده. شواهد نشون میده که به خاطر این آتش سوزی در ترکیه،  ۱۳ نفردر جاده هم محصور شده بودند به خاطر اینکه این آتش سوزی ها به جاده ها هم کشیده شده!

ادامه آتش سوزی ترکیه و سوختن جنگلهای جنوب غربی پس از 6 روز

اعلام شده که تعداد آتش سوزی در ترکیه به ۱۳۵ فقره رسیده و از اینها ۱۲۹ فقرش تحت کنترل در اومده. تعداد کسانی که جان خودشون رو از آتش سوزی در ترکیه  از دست دادند به ۸ نفر رسیدند که ۳ نفر از اینها نیروهای امدادی بودند و بقیش از بومی ها.

در این خصوص اعلام کردند که انتظار میره در ۴۸ ساعت آینده دست کم تعداد زیادی از این آتش سوزی ها به مناطقی کشیده شده بود که نزدیک به مناطق گردشگری و هتل ها و دهکده های تفریحی بوده و بسیاری از هتل ها مسافرانشون رو تخلیه کردند.

اما بعد از اینکه آتش سوزی ها در اون منطقه تحت کنترل در اومد مسافرانی که پذیرفته بودند و قبول کرده بودند که خسارتی به هتل ها وارد نشده با رضایت خودشون برگشتند و به تعطیلاتشون ادامه دادند.

ادامه پرواز ها به ترکیه

با توجه به  خبرهایی که از آتش سوزی در ترکیه به گوش می رسد این است که تحت کنترل در اومده و پروازها همچنان  به روال قبلی ادامه داره.

اولین و اصلی ترین مظنون آتش سوزی ترکیه

اولین مظنون این قضیه از نظر دولت ترکیه حزب کارگران کردستان (PKK) بوده که ترکیه آنها رو یک گروه تروریستی می دونه. در این راستا تحقیقات گسترده ای آغاز کردند و به صورت قطعی خبری در این مورد هنوز تأیید نشده.

آتش سوزی ترکیه/خرابکاری یا بلای طبیعی؟

هنوز برای دولت  به صورت قطعی ثابت نشده که آتش سوزی ترکیه یک خراب کاری باشه یا نه و تحقیقات در مورد آتش سوزی در ترکیه همچنان ادامه دارد.

در این هفته حدود ۴۰۰۰ پرسنل از سوی دولت برای کمک به اطفاء حریق اعزام شدند و پاک دمیرلی ، وزیر کشاورزی و جنگل داری ترکیه ، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت دست کم ۷۷ خانه در استان آنتالیا آسیب دیده و بیش از ۲۰۰۰ حیوان مزرعه تلف شده!

تخلیه از طریق دریا برای کنترل حریق به خاطر آتش سوزی ترکیه

در سواحل مدیترانه ترکیه بیش از ۱۱۰۰ نفر روز یکشنبه برای دومین روز متوالی از تفرجگاه گردشگری بدروم از طریق دریا خارج شدند.

اورهان دینچ رئیس اتاق دریایی

ما با ۱۲ قایق به تخلیه ۱۱۴۰ نفر کمک کردیم. من قبلا شاهد چنین چیزی در این منطقه نبوده ام این اولین بار است!

نتیجه گیری و پیشنهاد

آتش سوزی ترکیه در حالی رخ داده که بخشهایی از غرب اروپا هم با سیلاب شدید در هفته های اخیر مبارزه کردن.

دانشمندان چندین بار هشدار دادند که تغییرات آب و هوایی احتمال وقوع حوادث شدید جوی از جمله باران و سیلهای مرگبار هستش و منطقه آتش سوزی در ترکیه در حوضه مدیترانه واقع شده که شرایط آب و هوایی هم آن را تشدید کرده.

پیشنهاد می شود که با افزایش نیروهای امدادی و کمک به ساکنین اطراف جنگل ها در جهت بهبود زخم های ساکنین و جبران خسارتها تلاش کنند و به خاطر آتش سوزی ترکیه برای خاموش شدن حریق همه دست به دست بشند و هر چه زود این مشکل حل بشه.


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...