تبلیغات شما


لود


۱۴۰۰ / ۱۰ / ۲۲ ۰۱:۱۴

صفحه اصلی / سلامت


خبری شوکه کننده! محرومیت ایران از حضور در جام جهانی توسط AFC!

محرومیت ایران از جام جهانی! شنیدن این خبر تن و بدن هر ایرانی علی الخصوص ایرانیان فوتبال دوست را می‌لرزاند. اما این فقط یک شایعه نیست بلکه هشدار علی کفاشیان، رییس اسبق فدراسیون فوتبال کشورمان است! پس از محرومیت دو تیم استقلال و پرسپولیس از شرکت در لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ که به دلیل عدم اخذ مجوز حرفه‌ای توسط این دو باشگاه بزرگ و پرطرفدار اتفاق افتاد، اکنون خبرهایی از محرومیت ایران و حذف تیم ملی ایران از جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر به گوش می‌رسد. علی کفاشیان رییس اسبق فدراسیون فوتبال ایران با هشدارو تشویق برای اصلاح ساختارهای فوتبالی کشور، از احتمال محرومیت ایران در جام جهانی در صورت عدم اصلاح این ساختارها پرده برداشت.

کفاشیان درمورد محرومیت ایران از شرکت در لیگ قهرمانان آسیا گفت:

نحوه‌ی اخذ مجوز حرفه‌ای قبلاً به باشگاه‌ها اعلام می‌شود. وی افزود که AFC برای رفع نواقص مجوز حرفه‌ای مدت زیادی صبر کرده و با تعلل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در نهایت تصمیم گرفته که این دو تیم را از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ کنار بگذارد که این امر باعث خوشحالی رقبای عربستانی و اماراتی شده است.

مرد اول اسبق فدراسیون فوتبال، با تاکید برعواقب محرومیت ایران اظهار داشت محرومیت دو تیم بسیار پرطرفدار پایتخت از جوانب مالی هم به ضرر ایران و هم به ضرر فیفا و AFC است وی ادامه داد: این محرومیت باید بتواند مبنای تغییرات و اصلاح ساختارهای اشتباه فوتبال ایران در سطح باشگاهی و ملی شود.

علی کفاشیان درادامه‌ی مصاحبه‌ی خود با رادیو تهران اعلام کرد که این مشکلات ممکن است دامن گیر تیم ملی هم بشود. رییس پیشین فدراسیون فوتبال ایران در مهم‌ترین بخش از صحبت‌های خود درمورد احتمال محرومیت ایران از جام جهانی سخن گفت و تاکید کرد که اگر اساسنامه‌ی فدراسیون فوتبال تصویب نشود، فوتبال کشور از ریل خارج خواهد شد.

کفاشیان درمورد محرومیت ایران از شرکت در لیگ قهرمانان آسیا گفت:

کفاشیان هشدار فیفا به پرتغال را با محرومیت ایران مقایسه کرد:

کفاشیان ادامه داد: ما جام جهانی را در پیش داریم و عدم تصویب اساسنامه ممکن است باعث محرومیت ایران از شرکت در مهم‌ترین تورنمنت فوتبالی دنیا شود. او احتمال محرومیت ایران را با هشدار فیفا به پرتغال مقایسه کرد که فیفا به فدراسیون این کشور اعلام کرده بود که اگر مشکلات مربوطه را حل نکند از حضور این تیم در جام جهانی جلوگیری خواهد کرد.

علی کفاشیان اظهار داشت همانگونه که فدراسیون فوتبال مجمع می‌تواند تیم یا فردی را محروم کند، فیفا هم می‌تواند از قرار گرفتن تیم ملی ایران در برابر تیم‌های خارجی جلوگیری کند و باید مسئولین امر از همین حالا در پی رفع مشکلات طبق ضوابط فیفا باشند تا محرومیت ایران را گرفتار نکند.

کفاشیان در مورد انتقاد یکی از پیشکسوتان فوتبال کشور که گفته بود علی کفاشیان علی رغم اینکه در چهار سال اول دوران ریاست خود بر فدراسیون فوتبال نتوانسته مشکلات را حل کند پس چرا دوباره این مسئولیت را برعهده گرفت، عنوان کرد: برخی کارها دست رئیس فدراسیون نیست و ما هرکاری در توان و اختیاراتمان بود انجام دادیم تا کارها را به درستی پیش ببریم.
به هرحال امیدواریم این گمانه زنی‌ها در مورد محرومیت ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هرگز تحقق نیابد و این امر، همت مسئولین مربوطه را می‌طلبد.

سردبیر: آرزو دیبا

محقق: رها مقصودی

ویراستار: لیلا باغبان


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...