تبلیغات شما


لود


۱۴۰۱ / ۷ / ۶ ۰۸:۵۰

صفحه اصلی / سلامت


انسان موفق کیست؟ شرح مختصری از ((( پشتکار انسان های موفق )))

آیا تا به حال برای شما چنین پیش آمده که فکر کنید انسان موفق چه کسی است یا چگونه به این موفقیت ها دست یافته و دقیقا چه فرمولی دارند که موجب شده این افراد به موفقیت دست یابند. اکثر نویسندگان بزرگ و دانشمندان سعی بر این داشته اند که یک‌ تعریف کامل و جامعی از موفقیت عرضه کنند تا افراد دیگر هم مورد استفاده قرار دهند، اما تا به حال هیچ گونه تعریف و توصیفی را از موفقیت به دست نیاورده اند و دقیقا نمی دانند که معنی موفقیت چیست و واقعاً دست یافتن به چه چیزهایی باعث می شود انسان موفق شود.
یکی از دلیل های اصلی تعریف موفقیت، در واقع برداشت های متعددیست که از این محتوا شده است. کسانی هستند که گاهی به برخی از خواسته هایشان رسیده اند، آنها خود را فردی موفق و پیروز می دانند. اما از دید افراد دیگر این گونه موفقیت ها چندان ارج و ارزشی ندارد. در اصل موفقیت یک مسئله نسبی است و هیچ گاه یک‌ تعریف تنها به خود نمی گیرد. نظر بیشتر مردم انسان موفق در واقع فردیست که به کل آرزوهای خود رسیده و در درون خود احساس رضایتمندی کامل دارد، که این چنین افکارها ثمره ی کوشش و تلاش دائم در زندگی می باشد. اما باید این را هم به خاطر سپرد که هیچ کس در واقع موفق نیست جز آنکه فرد خوشبخت باشد و اما خوشبخت هم آن فردیست که کار با ارزش و مفید انجام دهد. و موفقیت هم یک جریان مداوم است که آرزومند و مشتاق، پیروزی های بیشتری هستیم.‌ در واقع راه های موفق بودن و موفقیت همیشه در دست ساختن هستند.

شرح و ویژگی های مختصری از پشتکار بودن انسان موفق:

افراد موفق ویژگی هایی دارند که بیشتر مردم باید از آن ها استفاده کنند. برای رشد خود و پیشرفت همیشه به تجربه دیگران نگاه کنید.

شرح و ویژگی های مختصری از پشتکار بودن انسان موفق:

●مقاومت می کنند:

انسان موفق در مقابل مشکلاتی که برایش به وجود می آید مقاومت می کند و برای مشکل های به وجود آمده راه حلی می یابد. در واقع می توان گفت انسان موفق برعکس افراد دیگر در مواقع سخت و دشوار زندگی جنبه های مثبت زندگی را می بیند و به آن می اندیشد و هیچ گاه نا امید نمی شود در واقع آنها به این فکر می کنند که این سختی و مشکلات ها است که آنها را قوی تر می کند.

●هیچ گاه نمی ترسند:

انسان موفق خیلی راحت وارد ترس های خود می شود زیرا اگر این کار را انجام ندهند در همان پله ی اول تا آخر عمرشان باقی می مانند. بسیاری از موفقیتهای افراد غالبا در پشت ترس ها هستند. پس افرادی که واقعاً می خواهند جزو آن دسته از افراد موفق شوند باید با ترسهایتان روبه رو شوید.  زیرا بزرگترین دشمن موفقیت افراد ترس است. کسانی که ترس دارند از موفقیت دور می مانند. در نهایت پیگیر آن شوید که دقیقا چه ترسهایی هستند جلوی موفقیتهای شما را می گیرد آنها را در ورقی بنویسید و سعی کنید آنها را کاملا از بین ببرید.

●قدرت نه گفتن دارند:

افراد زیادی هستند که در برابر درخواست دیگران از کلمه نه می ترسند و بدون آن که خود، راضی به انجام آن کار باشند بله را می گویند زیرا قدرت آن را ندارد کلمه نه را بر زبان بیاورند. اما انسان موفق در گفتن جمله نه هیچ ترسی ندارد و خیلی راحت در مقابل درخواست دیگران از کلمه نه استفاده می کند زیرا آنها قدرت نه گفتن را دارند. انسان موفق بدون آنکه طرف مقابلش ناراحت شود آن جمله را می گوید زیرا این گونه افراد تکنیکهای خود را دارند و بسیار خوب می دانند که این کلمه نه باعث می شود در آیند موفق تر و پیشرفتهای بیشتری داشته باشد. انسان موفق اگر فردی از او درخواستی داشته باشد و او نتواند این درخواست را برای او انجام دهد خیلی راحت به طرف مقابل خود قول نمی دهد زیرا انسان موفق به شدت از بد قولی متنفر است و چون در کلمه نه گفتن دارای مهارت هستند خیلی راحت تکنیک خود را به کار می برد.

●هدف:

انسان موفق برای زندگی که در آن است هدفهایی دارد و برای آنکه به اهداف خود برسد تلاش می کند و البته برای رسیدن به هدفهایش هم دست نمی کشد و هیچ راه بازگشتی برای آنها نمی گذارد. انسان موفق امکان دارد راه خود را بارها و بارها عوض کند اما هدفش را نه. اما افراد ناموفق در واقع هدفهای زیادی دارند اما برای رسیدن به آنها هیچ گونه سعی و تلاشی نمی کند. انسان موفق این را به خوبی می داند که هیچ چیز در دنیا غیر ممکن نیست و از حرفهای بقیه که مانع پیشرفت و موفقیت او می شوند ناراحت و دلگیر نمی شود. زیرا انسان موفق تصمیم خود را با قاطعیت گرفته و تا آن زمان که به هدف خود نرسد تسلیم نمی شود. انسان موفق از کاری که نصف و نیمه آن را رها کند به شدت بیزار است و تا آن زمان که از کار و هدفی که پیش رو دارد رضایت کامل به دست نیاورد دست نمی کشد.

●بهانه نمی آورند:

انسان موفق برای اینکه در کار و زندگی خود موفق شوند هیچ گونه بهانه ای نمی آورند و از اینکه تغییر کنند فرار نمی کنند. زیرا آنها معنی آن را می فهمند کسی که بخواهد موفق شود باید تغییر کند و کارهای امروز را به فردا موکول نمی کند. انسان موفق دقیقا برعکس افراد ناموفق اند زیرا آنها همیشه به دنبال بهانه تراشی هستند. انسان موفق در هر سنی باشد برای آنکه به موفقیت برسد تلاش می کند اما فرد ناموفق با گفتن جمله ی دیگر از سن ما گذشته خود را گول می زنند و برای اینکه به موفقیت برسیم دیر شده است دقیقا برعکس افراد موفق.

●باور داشتن:

انسان موفق باورهای قوی و مثبتی دارند بله درست است که دست یافتن به موفقیت سختی های زیادی دارد و باید برای رسیدن به آن تلاش کرد انسان موفق برای دست یابی به این موفقیت ها اعتقاد و باور دارند. و تنها این اعتقاد و باورها هستند که ما را قوی تر می کند و باعث می شود اعتماد به نفسمان بالا برود. افراد ناموفق باورهایی را که قرار است از آن به موفقیت دست یابند را به کلی حذف می کنند.

●ریسک پذیر هستند:

شرح و ویژگی های مختصری از پشتکار بودن انسان موفق:

انسان موفق برای رسیدن به اهدافش باید ریسک های زیادی را قبول کند و ریسک هایی را انجام دهد و هیچ گاه هم از شکست نمی ترسند زیرا آنها بر این باورند که شکست خوردن پایان راه نیست و کاری که در آن ریسک وجود داشته باشد را به شدت دوست دارند در اصل آنها ریسک پذیرند.

●مثبت اندیش هستند:

مثبت اندیش بودن یکی از مهم ترین ویژگی های انسان موفق است. زیرا انسان موفق در سخت ترین شرایط ممکن به فکر این است که می تواند به تنهایی از پس مشکلاتش برآید و با دیدی بسیار مثبت به وقایع می نگرد. اما افراد ناموفق در هنگام مشکلات تنها به سخت بودن آن می اندیشند در نهایت خود را بدبخت ترین و بدشانش ترین فرد می بیند و بدون هیچ فکری و رفتن به دنبال راه حل می نشیند و خود را بازنده فرض می کند.

●منتظر نمی ماند:

انسان موفق برعکس انسانهای ناموفق در خانه نمی نشیند و منتظر آن نمی ماند که شانش در خانه ی آنها را بزند و خوشبختی و موفقیت را به آنها تقدیم کند آنها برای رسیدن به چنین موفقیتهایی تلاش کرده اند. زیرا هیچ کس مسئول موفق بودن فرد دیگری نیست و تنها خودشان با هدف و پشتکار خودشان به این موفقیت می رسند بدون انتظار از بقیه. و دقیق برعکس افراد ناموفق هستند.

●سلامتی:

انسان موفق نسبت به سلامتی خود بسیار اهمیت می دهد. و به صورت منظم و مرتب ورزش می کند زیرا آنها می گویند که ورزش کردن موجب بالا رفتن سطح انرژی و شادی در آنها می شود. همچنین موسیقی های بسیار شاد گوش داده، تغذیه و رژیم غذایی مناسبی هم دارند. انسان موفق ورزش می کند و به سلامتی خود اهمیت زیادی می دهد.

●مدیریت کردن زمان:

زمان دارایی بسیار با ارزش و کاملا مهم است. انسان موفق زمان را بسیار با ارزش میدانند و زمان برای چنین افرادی مهم است. انسانهای ناموفق به فکر زمان نیستند. انسان موفق از ثانیه به ثانیه ی زندگی خود استفاده کامل را می کند. آنها با یادداشت کردن و برنامه ریزی کارهای خود را پیش می برند. مدیریت کردن زمان نقش بسزایی در موفقیت شما دارد.

●ارتباط برقرار کردن:

بسیاری از افراد نمی دانند که چگونه باید سر صحبت را باز کنند و با افراد دیگر ارتباط کلامی برقرار کنند. انسان موفق بسیار راحت و به خوبی می داند که باید چگونه و بدون هیچ گونه ترسی و به راحتی ارتباط خود را با دیگران برقرار می کند.

نتیجه ای که می گیریم در واقع انسان موفق همان انسان های عادی مثل من و شما بوده اند. اما در قسمتی از زندگیشان تصمیم گرفته اند تغییر و تحولاتی در خود ایجاد کنند و از زندگی که به صورت یکنواخت می گذرد خلاص شوند. انسان موفق در اصل می دانند که باید به کجا بروند، یعنی مسیری که طی می کنند پیش به سوی موفقیت است. انسان موفق همان کسانی هستند که کارهای مورد نظر را برای رسیدن به هدفهایشان انجام می دهند و در واقع هنگامی که شکست می خورند دوباره تصمیم به شروع می گیرند.‌

محقق: سوران مروت پور


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...