تبلیغات شما


لود


۱۴۰۱ / ۱ / ۲۰ ۱۱:۰۹

صفحه اصلی / سلامت


مسکن ملی 1400 و آنچه درباره آن نمی دانید! (آخرین اخبار تولید و ثبت نام مسکن ملی)

همه چیز درباره مسکن ملی ۱۴۰۰ : یکی از مهم ترین تعریف های امسال مسکن ملی ۱۴۰۰ است و یکی از مهم ترین نیازهای امروزه هر فرد در مرحله ی نخست زندگی وجود خانه است. اما همانطور که شاهد هستیم قیمت مسکن هر روز نجومی و رو به بالا است و بسیاری از مردم در انتظار خانه دار شدن هستند. در طول این سال ها برنامه های زیادی جهت خرید مسکن مطرح شده است که یکی از این برنامه ها طرح مسکن ملی است. اگر در طول این سال ها از طریق روش های گوناگون به فکر خانه دار شدن بودید حتما طرح برنامه ی مسکن ملی ۱۴۰۰ به گوشتان رسیده است. با پیاده کردن این طرح از سوی دولت امکان دارد بسیاری از مشکلات مردم در زمینه خرید خانه حل شود. در این طرح سعی بر آن شده است که وام مسکن ملی شامل افراد زیادی شود.

طرح مسکن ملی جهت خرید آسان و ساده مسکن برای قشر متوسط و فقیر جامعه پیاده سازی شده است. این برنامه در سال ۹۸ و در آبان ماه به صورت رسمی اجرا شد.
برنامه ی مسکن ملی در راستای تکمیل شدن برنامه ی مسکن مهر انجام شده است به شیوه ای که مشکلات برنامه ی مسکن مهر حل شود. این برنامه در چهارچوب افتتاح چهار صد هزار بخش مسکونی انجام شده و در پایان با توجه به تصمیمات گرفته شده از سوی وزیر راه و شهرسازی یک میلیون و صد هزار واحد مسکونی به طرح مسکن ملی اضافه شد.


بیشترر بخوانید: وام ودیعه مسکن شامل چه کسانی می‌شود؟


شرایط مسکن ملی ۱۴۰۰

یکی دیگر از دلایل خرید خانه‌ گرفتن وام است‌. و میزان آن بستگی به متراژ خانه دارد که چقدر باشد؛ مبلغ این وام هفتاد و پنج الی صد میلیون در نظر گرفته شده است. این وام به وسیله ی بانک مسکن بعد از ثبت نام در برنامه ی مسکن ملی ۱۴۰۰ به واجدین شرایط داده می شود و میزان سوددهی این وام هجده درصد و مدت زمان پرداخت آن دوازده ساله می باشد‌ و از دو طریق به بانک داده می شود، ساده و پلکانی.

پرداخت وام به روش ساده در مسکن ملی ۱۴۰۰

اگر فرد متقاضی صد میلیون وام بگیرد از طریق پرداخت ساده باید در طول ماه تقریبا ۱ میلیون و نهصد و نود و یک هزار تومان قسط پرداخت کند. و در نهایت پولی که از این طریق بازپرداخت می شود تقریبا دویست و چهل و پنج میلیون تومان است که فرد تقاضا کننده در پایان صد و چهل و پنج میلیون تومان سود بانکی باز پرداخت کرده است.

پرداخت وام به صورت پلکانی در مسکن ملی ۱۴۰۰

در این روش مبلغ قسط های داده شده در مرحله ی نخست از ۱ میلیون و پانصد و سی هزار تومان آغاز شده و در سال ۱۲هم به دو میلیون و صد و پنج هزار تومان خواهد رسید. در پایان کل مبلغ پرداخت شده تقریبا دویست و شصت میلیون تومان و میزان سوددهی بانکی آن صد و شصت میلیون تومان خواهد بود.

طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ و تغییراتی که در وام ۱۴۰۰ به وجود آمده

همه چیز درباره مسکن ملی ۱۴۰۰ (طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ و تغییراتی که در وام ۱۴۰۰ به وجود آمده)

معاون وزیر از افزایش وام دویست و پنجاه میلیون تومانی طرح ملی مسکن ۱۴۰۰ خبر داد که پرداخت قسط این وام تقریبا بیشتر از چهار میلیون و دویست و چهل و هفت هزار تومان است.
واجدین شرایط این وام در پایان حدود ششصد و یازده میلیون تومان باید بازپرداخت کنند و سود دهی این وام به سیصد و شصت و یک میلیون تومان رسیده است. آیا با دادن این وام به طبقه ی ضعیف جامعه مشکلات این قشر حل خواهد شد؟ آیا برنامه ی مسکن دولت به خانه دار شدن طبقه فقیر جامعه کمک خواهد کرد؟ دادن این وام پول کمی نیست آیا این طبقه از جامعه می توانند از پس بازپرداخت این وام برآیند؟

تفاوت طرح مسکن ملی و مسکن مهر

در این قسمت به بررسی ویژگی های طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ و تفاوت های آن با طرح مسکن مهر می پردازیم. طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ برای حل مشکلاتی که در طرح مسکن مهر وجود دارد پا به میدان گذاشته است. دو اشکالی که در طرح مسکن مهر وجود دارد این است که در طرح مسکن مهر آپارتمان ها از واحدهای زیادی برخوردار بوده و در حومه شهر واقع شده است. اما در طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ همه چیز فرق می کند تعداد واحدهای آپارتمان از هفت طبقه تشکیل شده است. و این آپارتمان ها در مناطق نزدیک به شهر واقع شده اند. ناگفته نماند که طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ در اکثر شهرهای ایران در حال انجام است.

شرایط افراد واجد شرایط در طرح مسکن ملی ۱۴۰۰

  • افراد واجد شرایط باید ازدواج کرده باشند.
  • زنانی که سرپرستی خانواده را برعهده دارند و سن آنها بالای سی و پنج سال باشد در این طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ می توانند شرکت کنند.
  • کسانی که عضو سازمان بهزیستی هستند و بنا به هر شرایطی که دارند می توانند در طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ شرکت کنند.
  • افراد واجد شرایط از سال هشتاد و چهار به بعد نباید هیچ ملکی داشته باشد.
  • از وام های سازمان ها و ارگان های دولتی برای خرید هر گونه ملکی استفاده نشده باشد.
  • کسانی که تقاضای خانه دارند باید سابقه ی سکونت حداقل ۵ ساله در شهر را داشته باشند.
  • واجدین شرایط بنا به هر دلایلی نباید چک برگشتی داشته باشند.
  • افراد واجد شرایط باید بتوانند قسط ماهیانه و دیگر امتیازات گرفته شده از بانک را سر وقت معین پرداخت کنند.

شرایط وام مسکن ملی ۱۴۰۰ به این صورت است که پانزده درصد فوندانسیون، بیست و پنج درصد در اتمام مرحله ی اسکلت بندی، بیست و پنج درصد در اتمام مرحله ی سفت کاری، بیست درصد در اتمام نازک کاری و در آخر بعد از اتمام کار و تحویل کلید پانزده درصد آن پرداخت می شود.


بیشتر بخوانید: دولت به فرزند سوم خانواده‌های بدون مسکن وام 70 میلیونی می‌دهد


بعد از آگاهی کامل از شرایط طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ باید مراحل بعدی را طی کنیم

۱. ثبت نام در سایت رسمی طرح مسکن ملی ۱۴۰۰
۲. ارسال تمامی مدارک از جمله شماره کارت ملی خود و سایر اعضای خانواده.
۳. تحویل مدارک مورد نیاز به بانک جهت اخذ وام.
۴. نداشتن چک برگشتی به دلیل گرفتن وام.
۵. انتخاب طرح مورد نظر
۶. پیش پرداخت سی درصد از وام مسکن ملی توسط وزارت شهرسازی و مسکن
۷. آغاز عملیات ساخت طرح مسکن ملی ۱۴۰۰.
۸. اتمام و تحویل واحدهای مسکونی.
بعد از اتمام ثبت نام و دیگر مراحل طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ شاید سوالاتی ذهن شما را درگیر کند از جمله اینکه هر متر مربع چند تومان می ارزد؟ هزینه ی هر یک از واحد های مسکونی چقدر است؟

لازم به دکر است که به طور کلی هزینه ی هر متر مربع از واحد های مسکونی تقریبا چهار میلیون تومان برآورد شده است. یک واحد مسکونی صد متری نزدیک به چهارصد میلیون تومان هزینه دارد. قیمت هر واحد مسکونی بسته به متراژ زمین و شرایطی همچون نوع ابزاری که در ساختمان استفاده شده است متفاوت است افراد تقاضا کننده می توانند بعد از اتمام کار واحد خود را انتخاب کنند.

در طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ اولویت با چه کسانی است؟

در طرح مسکن ملی اولویت با مستاجران، زنان مجرد بالای 35 سال که سرپرست خانوار هستند و افراد فاقد مسکن می باشد.

آیا در این طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ مجرد ها می توانند ثبت نام کنند؟

طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ امکان ثبت نام برای زنانی که مجرد هستند و سن 35 سال به بالا دارند و خود اداره ی امور خانواده را برعهده گرفته اند را فراهم می کند.

برای مردان مجرد فعلا شرایط خاصی عنوان نشده است ولی احتمال دارد افراد مجرد بالای 40 سال نیز مشمول این طرح شوند.

بررسی ثبت نام در طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ به چه صورت انجام می گیرد؟

در مرحله ی نخست تمام مشخصات فرد واجد شرایط بررسی می شود و سرپرست خانواده باید تمام مشخصات افراد خانواده را ثبت کند. اگر فرد متقاضی شرایط طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ را داشته باشد به او پیامک داده شده و از افراد واجد شرایط در خواست می شود که به اداره ی بنیاد مسکن مراجعه کنند. و مشخصات محل زندگی خود را اعلام کنند.

همه چیز درباره مسکن ملی ۱۴۰۰ بررسی شدن ثبت نام در طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ به چه صورت انجام می گیرد؟
در مطالب فوق به طرح های زیادی از جمله مسکن ملی ۱۴۰۰ و غیره … اشاره کردیم که یکی از مهم ترین این طرحها اعطای وام دویست میلیون تومانی به افرادی است که دارای دو فرزند هستند و زوج هایی که سه فرزند دارند و سومین فرزند آنها در سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به دنیا آمده است.

افراد نام برده می توانند برای دریافت ودیعه ی مسکن هفتاد میلیونی اقدام کنند. البته ناگفته نماند که در سال جاری به پنج میلیون خانوار وام های صد و پنجاه میلیونی تخصیص و سود وام مسکن جوانان به سه درصد کاهش خواهد یافت.

بنابر تصمیم هایی که در کمیسیون گرفته شده است خانواده هایی که دارای دو فرزند هستند می توانند به ازای هر یک از فرزندان صد میلیون وام مسکن ملی ۱۴۰۰ دریافت کنند به عبارتی به ازای دو فرزند برای هر خانواده دویست میلیون وام تعلق میگیرد.

زوجی که فرزند ندارد می تواند به ازای هر نفر پنجاه میلیون وام مسکن ملی ۱۴۰۰ دریافت کند به عبارتی به یک زوج ۱۰۰ میلیون تومان وام تعلق می گیرد ولی اگر صاحب یک فرزند باشد می تواند صد و شصت میلیون تومان وام مسکن دریافت کند.

زوجینی که عقد می کنند می توانند بلافاصله بعد از عقد هدیه ازدواج تامین اجتماعی را دریافت و از آن بهره مند شوند و وام مسکن ملی ۱۴۰۰ را دریافت کنند.

البته برای دریافت این هدیه باید دارای سه سال سابقه بیمه باشند. افرادی که اطلاع دقیقی از سابقه بیمه خود ندارند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت استعلام به بیمه ی تامین اجتماعی مراجعه کنند.

در طرح مسکن ملی ۱۴۰۰ اقساط چهار میلیونی به چه صورت است؟

بانک مرکزی تا به حال اقساط و میزان سوددهی امتیازات مسکن ها در طرح جهش تولید مسکن برای اقشار مختلف جامعه را اعلام نکرده است.
میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای شهرستان ها چهار صد و پنجاه میلیون تومان است که به پیمان کاران داده می شود. وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه حداقل کمک ها به طبقه های ۱ تا ۳ جامعه در نظر گرفته می شود برای طبقه های ا تا ۳، و شهرستان های که زیر صد هزار نفر جمعیت دارند حداقل شامل از امتیازات دولت بهرمند می شوند. و این تسهیلات مشمول دادن زمین های رایگان، کم بودن میزان سود دهی تسهیلات داده شده، و زیاد شدن سطح وام نسب به قیمت های داده شده، و معاف شدن از خدمات است.

وام مسکن ملی ۱۴۰۰ بازنشستگان

با توجه به شرایط و سهمیه هایی که بانک در اختیار خود دارد، بازنشستگانی که مسکن ندارند در پرداخت تسهیلات نسبت به افراد دیگر در اولویت بیشتری قرار دارند.
پس شرایط آن اینگونه است زمینهای مورد نظر توسط وزارت شهر سازی و همچنین با همکاری بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی، به بازنشستگانی که خانه ندارند تسهیلات پرداخت می شود.

نتیجه گیری

افرادی که برای وام مسکن ملی ۱۴۰۰ متقاضی هستید لازم است در مورد تغییراتی که اتفاق می افتد و تسهیلات آن اطلاعاتی داشته باشید. در سال ۱۴۰۰ طی اطلاعات بدست آمده به گونه ای پیش می رود که طی سالهای قبل بانک قرار است چهار برابر بیشتر برای وام مسکن ملی ۱۴۰۰ پرداخت کند.
به دلیل قیمت زیاد ملک ها و افزایش بیش از حد آن سهم بانک سالهای قبل که ۵ درصد بوده به بیست درصد افزایش یافته است. و در پناه این طرحهای مختلف زیاد دیگری هم تصویب شده اند.

محقق: سوران مروت پور


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...