تبلیغات شما


لود


۱۴۰۰ / ۹ / ۱۶ ۰۹:۳۸

صفحه اصلی / سلامت


برنامه توسعه ۵ ساله کره شمالی چه بود و چه شد؟

برنامه توسعه ۵ ساله کره شمالی و به انجام رساندن این برنامه ها در سخنان که رهبر کره شمالی در این زمینه بیان کرد که در طول تاریخ این کشور این سخنان این رهبر کم سابقه بوده است به انجام رساندن برنامه توسعه ۵ ساله در این کشور به این طرح به انجام نرسیده و برای گسترش این طرح اقتصادی در این کشور اقدام تازه ای در این زمینه به انجام برسد رهبر کره شمالی برای نخستین بار در طول این پنج سال حزب حاکم در این دولت صورت گرفته است و این حزب برای برنامه توسعه ۵ ساله در این کشور به بن بست خورده و برای گسترش این طرح ها این حزب باید گام بزرگی در این زمینه برای توسعه ی این طرح بردارد.
و حزب کارگران در این کشور برای به ثمر رسیدن این طرح بزرگ بعد از اظهارات رهبر کره شمالی و مناسبت فرا رسیدن سال جدید میلادی در این کشور و شروع عملیات به انجام رسیدن برنامه توسعه ۵ ساله در این کشور شروع به کار شده است.

برنامه توسعه ۵ ساله و اعتراف رهبر کره شمالی به موفق نبودن در این طرح ها

رهبر کره ی شمالی در اعتراف سخنان خود ضمن تاکید دوباره به برنامه توسعه ۵ ساله کشور خود که در هیچ یک از این زمینه ها به موفقیت نرسیده است. او قول داد که مسیر جدیدی را برای حل این مشکلات طرح برنامه توسعه ۵ ساله کشور خود و گشایش طرح اقتصادی مطرح کند.
اما در مورد چهار چوب این طرح اقتصادی سخنی به میان نیاورد.
رهبر کره شمالی بعد از اتمام سخنان خود در این مراسم با تشویق و فریاد های خوشحال کننده ی مردم به همراه داشت و هیچ توضیحی در مورد موفق بودن طرح های اقتصادی گفته نشد.
رهبر کره شمالی در این مراسم در بین مقامات این حزب که در آن مراسم حضور داشتند اعتراف کرد که هیچ یک از برنامه توسعه ۵ ساله در سال ۲۰۱۶ به انجام نرسید.
رهبر کره شمالی که این حزب را در اختیار دارد در این زمینه وعده داد که مسیر جدیدی را برای کنار گذاشتن مشکلات اقتصادی در این کشور و برنامه توسعه ۵ ساله را فراهم کند و گام بزرگی در این راستا بردارد و هنوز تعیین نشده که این مسیر به چه صورت انجام می شود و چگونه تحقق پیدا می کند.
رهبر کره شمالی در سخنانی کم نظیر ضمن تاکید بر گسترش برنامه توسعه ۵ ساله این کشور در سال ۲۰۲۰ به اتمام رسید کشور کره شمال در هر دو جبهه ی خارجی و داخلی برای رسیدن به هدف خود ناکام مانده است.
رهبر کره شمال در ادامه ی سخنان خود بر این موضوع تاکید کرد که کشورش در همه ی جبهه ها عملکرد موفق آمیزی نداشته است.
قبلا کیم جونگ اون در مراسم فرا رسیدن سال نوی میلادی در این کشور در پی پیغامی به مردم کشور خود از ایستادگی و تحمل در برابر شرایط سخت اقتصادی تقدیر کرد و به مردم کشور خود قول فرار رسیدن آینده ی بهتری داد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمال در پیغام برنامه توسعه ۵ ساله اظهار کرد:

کیم جونگ اون رهبر کره شمال در پیغام برنامه توسعه ۵ ساله اظهار کرد:

من از مردم کشور خودم تقدیر می کنم که همیشه حزب کشور ما در میان مردم از اراده ی ملی برخوردار بوده است و در همچین شرایط سخت اقتصادی که از حزب کشور ما طرفداری کرده اند من از این مردم عزیز تشکر و قدر دانی می کنم‌‌ و آرزوی سعادت و سلامتی برای مردم عزیز در این شرایط سخت کشور دارم و میخواهم که از برنامه توسعه ۵ ساله نگران نباشند .
رهبر کره شمال در سال گذشته با فرا رسیدن هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس این حزب اظهار کرد: که مردم کشورش به او باور زیادی در تمام زمینه ها برای توسعه ی کشور دارند و من صمیمانه از مردم کشورم تقدیر و تشکر به جا می آورم. که در تمام حوزه های اقتصادی کشور به رهبر خود باور دارند.

برنامه توسعه ۵ ساله با وجود موفق نشدن و شگفت انگیز

رهبر کره شمالی در سخنرانی در پایتخت این کشور ضمن تاکید بر موفق نشدن برنامه توسعه ۵ ساله از موفقیت بزرگی در این زمینه برای کشورش خبر داد و به کشور خود این امکان را داد تا در سطح دنیا توانمندی کشور خود را نگه دارد و برنامه توسعه ۵ ساله را به زودی حل خواهد کرد .
کشور کره شمالی در طول این سال ها به دلیل فعالیت های اتمی و موشکی که در این زمینه دارد با تحریم های فلج کننده ی کشورهای اروپایی همراه شده است که شرایط اقتصادی را برای این کشور دشوار و سخت کرده است.

برنامه توسعه ۵ ساله کره شمالی و کشوری بدون بیماری کرونا؟

در تمام کشور های دنیا شاهد بیماری کووید ۱۹ هستم که تمام جهان را فرا گرفته است بیش از هشتاد و شش میلیون و چهار صد و هفتاد و شش هزار مورد ابتلا به بیماری کرونا از دنیا رفته اند.
کشور کره ی شمالی اولین کشوری بود که برای مقابله با این بیماری همه ی مرز های خود را به حالت تعلیق درآورد و قبلا هم با کشورهای دنیا زیاد در ارتباط نبود و حتی به تعلیق درآوردن مرز های خود با کشور چین موجب شد که تنها متحد خود در سطح دنیا در زمینه ی معامله تجاری با این کشور را از دست بدهد..
و در کشور کره شمالی با توجه به گسترش شیوع بیماری کووید ۱۹ و توجه نکردن به رعایت پروتکل های بهداشتی مردم بدون گذاشتن ماسک در این کشور در مراسمها شرکت می کنند.
در طول این دو ماه گذشته و گسترش بیماری کرونا در شهر ووهان کشور چین یکی از رسانه های کشور کره جنوبی در این زمینه گفت که تعداد صد و هشتاد سرباز نظامی کشور کره شمالی در مرزهای کشور به دلیل مبتلا شدن به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند و بیش از سه هزار و هفتصد سربازی دیگر در این مرز ها نزدیک به کشور چین قرنطینه شده اند.
در کشور کره ی شمالی حزب کمونیست در کنگره ی این کشور تصمیم گیرنده ی اصلی در این کشور به حساب میاید ولی شخص رهبر کره ی شمالی تصمیم گیرنده ی اصلی در تمام مواضع و برنامه توسعه ۵ ساله در این کشور است.
برنامه توسعه ۵ ساله در کشور کره ی شمالی بعد از اینکه این حزب برای اولین بار بعد از سال ۲۰۱۶ فعالیت های خود را در این زمینه برگزار کرد.

رهبر کره شمالی از حزب کارگر خواست که برای رویا رویی با تهدید همه گیری بیماری کووید ۱۹ گفت :

رهبر کره شمالی از حزب کارگر خواست که برای رویا رویی با تهدید همه گیری بیماری کووید ۱۹ گفت :

در این کشور با اعلام اینکه سازمان جهانی بهداشت گفته هزاران مورد مشکوک به کرونا را کره شمالی به این سازمان گزارش داده است اما سازمان بهداشت جهانی هیچ مورد مشکوک به بیماری کرونا را در این کشور تایید نکرد.
رهبر کره ی شمالی در طول چهار سال گذشته با دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا دو بار باهم ملاقات کردند و با امضاء یک تعهدنامه طولانی به توافق رسیدن که کره شمالی برنامه هسته ی و موشکی خود را قطع کند اما بعد از مدتی رهبر کره شمالی یک بار دیگر در زمینه ی برنامه ی هسته ای و موشکی فعالیت خود را آغاز کرد و مذاکره بین دو طرف به شکست منجر شد و به جایی نرسید.

برنامه توسعه ۵ ساله رهبر کره شمالی و خواهان رابطه مناسب با کشور های دنیا شد.

کره شمالی از سازمان جهانی بهداشت واکسن کرونا را خواستار شد در صورتی که همه گیری ویروس کویید۱۹ را انکار کرد.
آخرین بار در سال ۲۰۱۶ بود که جلسه ی کنگره حزب برگزار شد در این جلسه نادر تعداد زیادی از مدیران و سایر مقامات کشور کره شمالی حضور داشتند. و با روی کار آمدن دولت جدید آمریکا رابطه ی بین آمریکا و کره شمالی به خوبی دنبال شود.
کارشناسان بر این موضوع هستند که کره شمالی برنامه توسعه ۵ ساله جدید را رونمایی کند. و این یکی از دلایل رابطه کره شمای با کشور کره جنوبی در سیاست های خارجی به نظر می رسد.

برنامه ها توسعه ۵ ساله و اعتراف رهبر کره شمالی و لکه تاریکی بر تاریخ آمریکا

در انتخابات آمریکا و با شکست دونالد ترامپ در این انتخابات آغاز شد و حمله ی‌ طرفداران ترامپ به داخل ساختمان کنگره و موفق نشدن طرح برنامه توسعه ۵ ساله و افزایش ۲۰ درصدی اورانیوم غنی سازی شده در ایران به خبر کارشناسان در سراسر جهان تبدیل شده است.
حمله به ساختمان کنگره و واکنش رئیس جمهوری پیش آمریکا براک اوباما را به همراه داشت و طی گفته ای نوشت: که امروز ایالات متحده روزی بسیار بدی در طول تاریخ این کشور بود و تقلبی در انتخابات آمریکا از سوی ترامپ را بی پایه تلقی کرد و حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره را محکوم کرد و آن را مایه ی خجالت و بی آبرویی برای کشور دانست.
مایک پنس معاون دولت ترامپ که ریاست این جلسه ی مهم کنگره را بر عهده داشت خاطر نشان کرد که امروز روز بسیار بد و تاریکی در طول تاریخ آمریکا به شمار میاید.

برنامه توسعه ۵ ساله و بدترین شرایط در حال حاظر به گفته ها ی رهبر کره شمالی

شرایط سخت اقتصادی در این کشور و عدم ارتباط با سایر کشور های جهان را برای این کشور سخت کرده است و موفق نشدن در طرح برنامه توسعه ۵ ساله از دیگر مشکلات در این کشور به شمار می آید.
رهبر کره شمالی در یکی از جلسات بزرگ اجتماع حزب در پایتخت این کشور پیونگ یانگ در بین تعداد زیادی از مقامات بلند پایه ی این کشور اظهار کرد که کشور در زمینه ی برنامه توسعه ۵ ساله شکست خورده و شرایط کنونی کشور مساعد نیست.
به گفته ی تحلیلگران در این زمینه که رهبر کره شمالی بعد از گذشت یک دهه حاکمیت بر این کشور با شرایط بسیار سخت و مشکلات های در این زمینه مواجه است.
با شیوع بیماری کووید ۱۹ در سطح جهان و محدود شدن این کشور باعث شده که اقتصاد کره شمالی به دلیل تحریم های فلج کننده در زمینه ی برنامه هسته ای و موشکی این کشور به دنبال داشته است و شرایط بد اقتصادی را برای این کشور به دنبال داشته است.
رهبر کره ی شمالی در ادامه ی صحبت های خود اظهار کرد که شرایط زندگی کردن مردم بسیار سخت شده و موفق نشدن در برنامه توسعه ۵ ساله از دیگر مشکلات در این زمینه است و این مشکلات کشور که امروز گریبان کشور ما را گرفته باید به انجام دادن کارهای داخل حزب مربوط شده است.

اخطار جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به رهبر کره ی شمالی در صورت انجام دادن فعالیت های موشکی

رهبر کره شمالی در جلسه آن حزب گفت که با توجه به تحریم های آمریکا علیه مواضع هسته ای کشور فعالیت این کشور بیشتر خواهد شد و برنامه توسعه ۵ ساله جدید را اعلام خواهد کرد.
رهبر کره شمالی در یکی از اظهارت خود گفت: که طرفداران و سایر اعضا در داخل حزب را به علت کمی ها در این زمینه برنامه توسعه ۵ ساله این حزب مورد انتقاد شدید قرار گرفت او در ادامه صحبت های خود گفت که این مشکلات در زمان کوتاه و به سرعت در این زمینه ی برنامه توسعه ۵ ساله حل شود.
اعضای این حزب که از سی نفر تشکیل شده است کار این اعضا اشتغال مردم در بخش کارخانه ها و سایر شرکت های در این زمینه است این بخش ها نخستین بخش های مهمی برای ماندگاری دولت و این حزب است .
و در ادامه ی مذاکرات بین دو کشور آمریکا و کره شمالی بر سر مواضع غیر اتمی شدن این کشور به شکست منجر شد.
دولت کره شمالی هنوز به خواسته های دولت جدید آمریکا برای متوقف شدن فعالیت های هسته ای و موشکی هنوز به جایی نرسیده است و رهبر کره شمالی گفته که آمریکا تا رفتار بد خود را در این زمینه عوض نکند هیچ گونه گفت گوی با مقامات آمریکا صورت نمی پذیرد. و ما به برنامه ی اتمی و آزمایش موشک های خود ادامه خواهیم داد.

در نتیجه کره ی شمالی در برنامه توسعه ۵ ساله به موفقیت نرسیده و مشکلات اقتصادی زیادی در کشورش به وجود آمده است . کره ی شمالی کشوری ست که با دیگر کشورهای دیگر ارتباط خوبی ندارد . و کره ی شمالی اگر بخواهد مشکلات اقتصادی را از پیش رو بردارد باید با دیگر کشورها ارتباط داشته و مذاکره صورت گیرد و اگر تحریم ها از بین برود مشکلات اقتصادی هم رفع و برنامه توسعه ۵ ساله اجرا خواهد شد .

محقق : سوران مروت پور


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...