تبلیغات شما


لود


۱۴۰۰ / ۸ / ۵ ۱۰:۰۱

صفحه اصلی / سلامت


بهترین روش ها برای شروع یک روز عالی

انسان ها در زمان، فصل، مکان و…عکس العمل های متفاوت، حرکت یا کار متفاوت نشان می دهند که با توجه به آن چه که در نظر دارند به برسند مثلا شروع یک روز عالی. آدمی برای زندگی خوب و تغییرات لازم است از خود شروع کند تا به هدفش یعنی شروع یک روز عالی و عملکرد بهتر در آن روز از خود احساس رضایت کند و لبخند بر لبانش بنشیند آن موقع است که انسان خوشبخت است البته شروع یک روز عالی تنها با خواستن میسر نمی شود بلکه با برنامه ریزی وهدف معین نیز در این راه او را همراهی نیز میکند، شروع یک روز عالی می تواند همراه با خانواده می تواند در کنار دوستان باشد. البته شروع یک روز عالی به تنهایی به گردش رفتن و تلاش کردن برای رسیدن به اهداف نیز میتوان گفت پس مهم است که شروع یک روز عالی را با چه کسی ،چه کسانی ،کی و کجا و با چه خواسته و هدفی همراه باشد که نیاز به برآورده شدن دارد ومی دانیم که زندگی منتظر اتفاق افتادن روز خوب برای ما نخواهد بود بلکه ما باید یک روز خوب وشروع یک روز عالی را در هر روز از زندگی خود ایجاد کنیم و امروزه با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی و سلامتی مردم همه تحت استرس و اضطراب شدیدی هستیم و حتی سالی یک بار ، چند ماه یکبار هم بیرون نرفته ایم که این نشانه خوبی نیست بلاخره باید یک حرکت و اقدامی جهت زندگی خوب و مثبت داشته باشیم ما باید به زندگی نشان دهیم که خوشبختی چیست؟

لیست بهترین روش ها برای شروع یک روز عالی؛

وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، تختتان را مرتب و منظم کنید که به گفته گرثن روبین نویسنده ((پروژه شادی)) که این گونه می گوید یک راه آسان شاد بودن این است که هر روز صبح تختتان را مرتب کنید که با نظم شروع شدن یک روزتان به صورت هر ۳۶۵ روز سال در شما ایجاد میشود.
و ناواک مک راون در شروع یک روز عالی در دانشگاه تگزاس این گونه سخنان خود را به زبان می آورد که ؛ هروقت که شما روزتان را با نظم شروع کنید یک نوع غرور به شما القا می شود که برای روزهای بعد آن کار امروزتان تشویق می کند و خوب است بدانیم که کوچکترین کار یا چیز مثبت که انجام می دهیم به ما در داشتن و شروع یک روز عالی کمک کرده و همراهی می کند، یعنی تغییر کوچک زمینه ساز تغییرات بزرگ در زندگی و شروع یک روز عالی در هر دوازه ماه و تک تک روز های هر ماه و سال می شود.

لیست بهترین روش ها برای شروع یک روز عالی؛
صبح بعد از مرتب کردن اتاق خود زبانتان را شروع به تمیز کردن کنید

شاید بگویید چه تاثیری در شروع یک روز عالی را دارد؟ همه ما می دانیم که وقتی از خواب بیدار می شویم قبل از صبحانه خوردن مسواک میزنیم چرا که لایه ای از باکتری به نام پلاکت روی لایه سطحی دندان و زبان وجود دارد که با مسواک زدن لایه ای از خمیر دندان که فلوراید دار است در سطح دندان ها به عنوان نقش تمیز کننده وجود دارد و زبان را نیز از باکتری و سموم که در آخر زبان است تمیز و عاری می کند و از جذب قندها و اسید در هر دو ممناعت ایجاد می شود که بعد از آن شروع یک روز عالی و پر انرژی را با دوستان ،خانواده ،همکاران و… ما را یاری و خجالت زده نمی کند و در واقع انرژی مثبت ما از بین نمی رود که اگر رعایت نکنیم علاوه بر نداشتن شروعی برای یک روز عالی بلکه باعث خجالت وناراحتی نیز می شود و نگاه بد همراهانمان در شروع یک روز عالی فقط براي ما یک تجربه بد ثبت می شود.

که در این مورد ۴ دلیل مهم در زیر به این صورت خواهد بود:

نفسی خوشبو داشتن که اکثر باکتری ها در پشت زبان قرار دارند .
محافظت از خودمان چرا که زبان تمیز از جذب سم ها در بدن جلوگیری می کند.
بهتر چشیدن مزه غذا: با تمیز شدن زبان مزه غذاها و طعم عالی و انرژی بخش اش جهت شروع یک روز عالی به شما روز خوبی را هدیه می دهد.
داشتن دندان ها ی سالم با زبان تمیز، لثه های سالم که با بعد از صرف صبحانه که قرار است ملاقات با کسانی داشته باشیم که شروع یک روز عالی را با شما همراه باشند مسواک زده شود و از دهان شویه فلوراید دار جهت زبان و دندان تمیز شستشو داده شود .
نرمش های کششی بدنی مثل یوگا که شما را با تمرین وحرکات و ژست های خود به مدت زمان ۱۰ دقیقه ذهن، بدن، تنفس خودتان را جهت شروع یک روز عالی آماده می کند.
یک صبحانه کامل، مقوی و مفید میل کنید چرا که صبحانه یک وعده مهم است در شروع یک روز عالی وزندگی سالم که سرشار از پروتئین، غلات، چربی های سالم ومورد نیاز است.

صبحانه سالم فوایدی چون؛

۱-کم شدن احساس خستکی در طول یک روز که هدف شروع یک روز عالی است .
۲-تمرکز و دقت بالا و بیشتر در شروع یک روز عالی خواهیم داشت که رضایت را نیز به همراه خواهیم داشت .
۳-حذف صبحانه اثر منفی دارد چون چاقی که مانع شروع یک روز عالی را می شود.
۴- انرژی بالا جهت انجام کار های برای داشتن شروع یک روز عالی وخستگی ناپذیر.
۵-یک دفترچه برنامه ریزی جهت شروع یک روز عالی که در آن کارها ، فعالیت ها، اهداف و داشتن یک روز عالی مثلا امروز خود را که قرار است تجربه کنیم ثبت کرده و بنویسیم چرا که ممکن است بعضی نکات وگزینه های مهم از یاد برود اثر منفی خود را در شروع یک روز عالی بگذارد.
۶- انجام تکنیک پنج، شش، سه یعنی اینکه نفس عمیق بکشید چرا که ضربان قلب را تنظیم می کند ، استرس کم، تقویت سیستم ایمنی بدن که در پنج ثانیه دم در پنج ثانیه دیگر باز دم که در هر دقیقه شامل شش نفس عمیق ودرست را می کشید که در روز سه بار اگر انجام شود زمینه خوبی در شروع یک روز عالی در هر روز از زندگیتان را ایجاد می کند که در کل هر دفعه ۵ دقیقه از زمان گران قدرتان را خواهد گرفت وبه مرور تاثیرش را نیز می تواند دید.
۷- باز کردن پنجره ها در خانه یا محل کار که تفاوت وفرقی دیده نمی شود واما فرق نمی گند در چه فصلی چه مکانی باشد مثلا بهار یا پاییز ویاهم تابستان یا زمستان ، خانه یا محل کار؟ مهم این است که هوای تازه ،اکسبژن مورد نیاز بدن از حمله ریه ها و مغذی تأمین می شود و حرکت خون در بدن و مغز ما را در داشتن و یا شروع یک روز عالی همراهی و یاری می کند و فعالیت های روزانه مثمر ثمر و رضایت بخشی را در چشم دیگران یه ثبت می رسانیم و به عنوان شخص فعال ،زرنگ و کار بلد شناخته می شویم که یک پوئن مثبت است.
نکته مهم؛ اگر به زندگی افراد موفق نگاه کنیم می فهمیم که آنها نیز با همین روال و مراحل در شروع یک روز عالی که در موفقیتشان اثر مثبت گذاشته است پیش گرفته بودند تا به هدف بزرگ خود برسند که رسیدند پس هدف های ریزدر شعله ور شدن و راهی برای رسیدن به اهداف بزرگمان هستند که ما را در این راه طولانی به عنوان یک همیار همراهی می کنند در راه دور ودراز و طولانی که پیش رو داریم وبعد از رسیدن چون شمع کم کم خاموش می شوند.( اهداف کوچک=اهداف بزرگ)
۸- هدف اصلی خود را از داشتن ویا شروع یک روز عالی مشخص کنید.
مثلا اگر می بینید که دوستتان ورزش می کند یا هم پنجره های محیط کاری را باز می کند شما هم انجام دهید یاهم در خانه کارهای دیگر برای شروع یک روز عالی انجام دهید و آن روز عالی را به عنوان هدیه شروع کنید به خود تقدیم کردن.
پس اگر هدف راه ، کار و یا روز ما مشخص باشد رسیدن به آن آسان خواهد بود.

۹- برای شروع یک روز عالی فراموش نشود که برنامه ریزی دقیق،ریزو جزبه جز لازم است مثلا:
۹- برای شروع یک روز عالی فراموش نشود که برنامه ریزی دقیق،ریزو جزبه جز لازم است مثلا:
۸تا ۸:۴۵ ورزش صبحگاهی
۸:۴۵ تا ۹:۱۵ خوردن صبحانه مقوی ومغذی
۹:۱۵تا ۹:۴۵ مطالعه کتاب مورد علاقه و دلخواه
۹:۴۵تا ۱۰:۱۵ تماشای TV وفیلم مورد علاقه
۱۰:۱۵ تا ۱۱:۰۰ انجام یک سری از کارهای عقب افتاده
نکته مهم؛ قبل از انجام هرکاری یا قبل شروع یک روز عالی به خود بگویید که امروز شاد و آرام هستم ، امروز روزی عالی ومفید را برای خود خواهم ساخت چرا که خوشحالی و خوشبختی حق من است.
نتایج حاصل از این مطالب
زندگی همیشه خوشی ها و ناخوشی ها همراه است و ما هستیم که می توانیم روز خود را با یک برنامه ریزی و یک سری کارهای دیگر شروع به یک روز عالی در زندگی شخصی، خانوادگی، گروهی، دوستانه و… را ایجاد ومدیریت کنیم ، انسان در داشتن زندگی خوب یا بد یک رابطه ای مستقیم و پر رنگ دارد پس توومن برای داشتن رنگ ولعاب در زندگی می توانیم یک سری کارهای مفید جهت شاد بودن خود وزندگیمان انجام دهیم یا هم بگذاریم زندگی معمولی با تنگناهای همیشگی ما را آزار واذیت کند و افسردگی وسایر عواقب آن را نیز به جان بخریم ، اما من می دانم که حداقل شما خوانندگان ، همراهان همیشگی سایت خبری رخ زندگی جذاب و پر شور وشوق می خواهید وبه روی ناراحتی ها درهای قلبتان را می بندید وخوشی ها را برای یکدیگر می‌خواهیم. انشالله خوشی ها از ته دل وبرای همه همیشگی باشد پس شروع یک روز عالی را برای هر روزتان از خدا برای شما همراهان همیشگی خواهانیم.

محقق : لیلا رحمانی


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...