تبلیغات شما


لود


۱۴۰۰ / ۸ / ۱۲ ۱۲:۴۳

صفحه اصلی / سلامت


دونالد ترامپ کیست؟ (بیوگرافی دونالد ترامپ)

دونالد جان ترامپ  (Donald John Trump) متولد 14 ژوئن 1946 در شهر نیویورک و چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده امریکا می باشد. دونالد، بزرگشده و متولد کویینز نیویورک می باشد. او در سال 1968 با مدرک کارشناسی اقتصاد از مدرسه وارتون فارغ التحصیل شد. وی به مدت 45 سال رئیس سازمان ترامپ بود. شرکت ساخت و ساز املاک که مادربزرگ پدریش آن را بنیان گذاری نمود. فعالیت وی ساختن و نوسازی برج های تجاری، زمین های گلف، کازینوها، برج های تجاری و هتل ها بود. ترامپ پیش از اینکه به ریاست جمهوری برگزیده شود یکی از ثروتمندان پر سر و صدا و معروف ایالات متحده بود. وی چند پروژه پر ریسک تجاری را بنا نمود. و اسم شرکتش را به عنوان برند بر روی محصولات زیادی گذاشت. ترامپ از سال 2004 تا سال 2015 میزبانی ریتلی شوی محبوب کارآموز در انبیسی را به عهده داشت. که به دلیل میزبانی آن یک ستاره در پیاده روی مشاهیر هالیوود به وی داده شد. دونالد جان ترامپ که از طرف مجله فوربز در سال 2017، با ثروت 5/3 میلیارد دلار فرد ثروتمند 544 در دنیا بوده است. و همچنین به دلیل سه ازدواجش و کسب و کارهایش پوشش گسترده رسانه ها را به خود جلب نموده است. در ادامه به شرح فعالیت ها و بیوگرافی دونالد ترامپ کامل رئیس جمهور اسبق آمریکا خواهیم پرداخت.

در ادامه مقاله به بیوگرافی دونالد ترامپ در حوزه تحصیلات، فعالیت اقتصادی، فعالیت سیاسی و … می پردازیم.


بیشتر بخوانید:جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اصالتا ایرانی است؟


بیوگرافی دونالد ترامپ دوران نوجوانی

بیوگرافی دونالد ترامپ دوران نوجوانی

در سن سیزده سالگی پدرش در اتاقش یک چاقوی ضامن دار پیدا کرد و به همین دلیل در مدرسه نظامی ثبت نامش کرد. این مدرسه، اولویت اولش نظم بود.وی در تیم بیس بال مدرسه مسئولیت کاپیتانی را بر عهده داشت و یک بار هم برنده مسابقات شد و مدال ” نظم و ترتیب” را هم کسب نمود. ترامپ با توجه به روحیاتش با کسی دوست نبود. بیوگرافی دونالد ترامپ در دوران نوجوانی این بود.

بیوگرافی دونالد ترامپ: تحصیلات

او در دانشگاه فوردهانم در برانکس به مدت دو سال مشغول بود و بعد از آن به مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا انتقال یافت. به دلیل اینکه وارتون تنها دانشکده مطالعات املاک در دانشگاه های آمریکا است. بیوگرافی دونالد ترامپ و تحصیلاتش این چنین بود.

بیوگرافی دونالد ترامپ: زندگی شخصی

ترامپ در سال 1977، با مدل جمهوری چکی مراسم ازدواجش را در نیویورک برگزار کرد. و حاصل ازدواجشان سه فرزند بود. و در نهایت در سال 1991 از هم جدا شدند. در سال 1993 با هنرپیشه ای  به نام مارلا میپل ازدواج نمود و صاحب یک فرزند شدند. آنها در سال 1999 از هم جدا شدند. ترامپ در سال 2005 با مانکن اسلوونی در فلوریدا ازدواج نمود. و آنها صاحب یک فرزند شدند. و بیوگرافی دونالد ترامپ از نظر ازدواج موارد ذکر شده بود.

بیوگرافی دونالد ترامپ: فعالیت اقتصادی

وی نام ترامپ را بر روی برج ها، هتل ها، املاک، محصولات زده است. و صاحب برند گران قیمت ترامپ می باشد. مجله فوربز در سال 2011، برند ترامپ را 200 میلیون دلار ارزش گذاری کرد ولی ترامپ آن را قبول ندارد و ادعا دارد که برند ترامپ چیزی حدود 3 میلیارد دلار ارزش دارد. و بیوگرافی دونالد ترامپ از نظر فعالیت اقتصادی موارد ذکر شده بود.

بیوگرافی دونالد ترامپ: فعالیت سیاسی

بیوگرافی دونالد ترامپ: فعالیت سیاسی

ترامپ گرایش ها و مواضع سیاسی خود را درگذر زمان به انحای گوناگون، بعضی مواقع متناقض توصیف کرده است. پلیتیکو او را « حاضرجوابانه، به گزینانه، و اکثراً ضد و نقیض » بیان کرده است. همچنین وی وضعیت وابستگی حزبی خود را جمهوری خواه، دمکرات، حزب استقلال و همچنین « خود داری از اظهار » بیان کرده است. و تلاش خود را برای کسب نامزدی حزب رفرم انجام داده است. به طور کاملاً مشخص، ترامپ مواضع خود را در خصوص حقوق سقط جنین، مراقبت سلامتی و مالیاتگیری از ثروتمندان تغییر داده است. گزارشی در سال 2011 نشان داده است که او در هر دو دهه از انتخابات آمریکا به کمپین های کاندیداهای هر دو حزب جمهوری خواه و دمکرات کمک مالی می کرده، وی در سال 2012 برای ریاست جمهوری آمریکا از میت رامنی حمایت می کرد. و برای ریاست جمهوری آمریکا، از جمله حامیان اولیه رونالد ریگان بود.

بیوگرافی دونالد ترامپ: شرکت در انتخابات

در 16 ژوئن 2015، ترامپ در مقر خود در برج ترامپ در نیویورک، کاندیداتوری خود را برای کسب نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 اعلام نمود. ترامپ کمپینی را که با شعار « عظمت را به امریکا بر می گردانیم » را اندازی کرد. و همچنین توجهات را معطوف به بدهی ملی ایالات متحده امریکا، تروریسم اسلامی، انتقال به خارج مشاغل امریکایی ها، مهاجرت غیر قانونی به ایالات متحده امریکا کرد. وی به عنوان یک شخص خود خوانده و محافظه کار رقابت می کرد که آن را به امور مذهبی و مالی مر تبط می داد. بعضیاز تحلیل گران سیاسی ترامپ را از نظر مسائل اجتماعی مثل سقط جنین و دگرباشان میانه رو می دانستند.

بیوگرافی دونالد ترامپ: انتخابات اولیه و مقدماتی ریاست جمهوری

این دوره از انتخابات اولیه ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه که از 17 نامزد تشکیل شده بود، از بزرگترین انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری در تاریخ امریکا بود. وی کمپینی با شعار « بیاید امریکا را به عظمت بر گردانیم » را آغاز کرد. و با این تعهد که « از نظر اشتغال زایی بهترین رئیس جمهوری باشد که خدا خلق کرده » کمپین خود را آغاز نمود. در سه شنبه بزرگ در سراسر دوره انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه اول بود و بیشتر دلگت ها را برد. ترامپ با حمایت رای دهندگان در مارس 2016، به ارای 50% رسید و در شرف برنده شدن و ریاست جمهوری حزب جهموری خواه شد. ترامپ بعد از پیروزی قاطع در ایندیانا، در 3 مه 2016، تک کروز و جان کیسیک، کاندیداهای باقیمانده را وادار به معلق کردن کمپین هایشان نمود.رئیس RNC، رینس پرینیس ترامپ را نامزد احتمالی ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه در انتخابات سراسری اعلام نمود.

بیوگرافی دونالد ترامپ: انتخابات سراسری ریاست جمهوری

بعد از اینکه ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوری خواه معرفی شد، او تمرکزش را به انتخابات سراسری ریاست جمهوری معطوف به افراد رای دهنده باقیمانده انتخابات ریاست جمهوری معطوف کرد. او همواره به مبارزه انتخاباتی ریاست جمهوری در سطح کشور ادامه داده، و شروع به مبارزه با هیلاری کلینتون که بنا بر انتظار نامزد حزب دمکرات خواهد بود، کرد. هیلاری کلینتون در سال 2016 بر طبق نظر سنجی ها، برتری خود را بر ترامپ ثابت کرده بود. در اوایل ژوئیه، ترامپ بعد از تمام شدن تحقیقات و بررسی های اف بی آی در مورد مجادله ایمیل های کلینتون در نظرسنجی ها با هیلاری کلینتون به برابری رسید. اداره کننده اف بی آی، جیمز کومی به این نتیجه رسید که هیلاری کلینتون در چندین مورد در خصوص جوانب مجادله صادق نبوده و همچنین در کار با محتوای طبقه بندی شده دولتی شدیدا بی دقت می باشد.


بیشتر بخوانید:تلاش خنده دار دونالد ترامپ برای نشان دادن پیروزی در انتخابات


دونالد جان ترامپ در نوامبر 2016 با 306 رای الکتورال در مقابل 232 رای هیلاری کلینتون برنده شد. وی رای مردمی کمتری از هیلاری کلینتون کسب نمود و پنجمین شخصی بود که بدون کسب رای مردمی رئیس جمهور شد. ترامپ و هیلاری در سطح کشور تقریبا با 3 میلیون رای متفاوت بود. برنده شدن ترامپ را یک پیروزی سیاسی بر خلاف انتظار می دانستند. زیرا اکثر نظر سنجی های سطح کشور کلینتون به میزان کمی جلوتر از ترامپ را نشان می دادند. و حتی در نظر سنجی های سطح کشوری در آرای الکتورال  نشان می داد که کلینتون کمی جلوتر است.

بیوگرافی دونالد ترامپ: افتخارات و جوایز

  • کسب جایزه آزادی در سال 2015 بدلیل کوشش مثبت در مورد رابطه آمریکا- اسرائیل
  • تالار شهرت دبلیو دبیلو ای
  • کلید شهر دورال، فلورید
  • دکترای افتخاری بیزنس
  • ستاره در پیاده رو شهرت هالیوود

نتیجه گیری

بیوگرافی دونالد ترامپ موارد بالا بود. ترامپ به دلیل باورهای بحث انگیز درباره روش های تبلیغاتی یا مهاجران نبود که تردید نسبت به پیروزی اش در انتخابات وجود داشت بلکه قسمتی از آن ریشه در زندگی اش به عنوان یک فرد میلیونر معروف بود. اما این فرد ثرتمند 74 ساله برخلاف پیش بینی های انجام شده توانست 4 سال در مسند قدرت باشد.


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...