تبلیغات شما


لود


۱۴۰۰ / ۸ / ۲۴ ۰۳:۰۲

صفحه اصلی / سلامت


بهترین بازیکنان تنیس در جهان که باید شناخت!

امروزه تنیس بعد از فوتبال پرطرفدارترین ورزش در اروپاست و بهترین بازیکنان تنیس از محبوبیت بیشتری نزد مردم برخوردار هستند و شاید بیشتر از فوتبالیست ها مورد توجه قرار بگیرند.


بیشتر بخوانید: چه برسر المپیک ایران در توکیو امد؟


تاریخچه ورزش تنیس و بهترین بازیکنان تنیس

شروع ورزش تنیس برای اولین بار از کشور انگلیس بود و بیشتر اشراف زاده ها و شاهزادگان به این بازی علاقه داشتند. ورزش تنیس برخلاف ظاهر ساده به بدنی نیرومند و قوی احتیاج دارد تا یک ورزشکار بتواند به موفقیت برسد.

حضور ورزش تنیس در المپیک

این ورزش همچنان در المپیک نیز حضور دارد و هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان و هم به صورن تک نفره و هم دونفره بهترین بازیکنان تنیس به رقابت میپردازند. این ورزش در زمین های مختلفی انجام می گیرد زمین بازی می تواند چمن یا خاک رس باشد همچنین می توان از آسفالت نرم نیز به عنوان زمین بازی استفاده کرد. و بهترین بازیکنان تنیس معمولا هر کدام در یک زمین خاصی تبحر دارند. مهم ترین بازی های تنیس در تورنمنت گرند اسلم صورت می گیرد. گرند اسلم به این خاطر مسابقات مهمی است که هم بهترین بازیکنان تنیس در آن شرکت می کنند هم جوایز نقدی قابل توجهی برای این مسابقات می گذارند و همچنین در رده بندی فدراسیون جهانی تنیس این مسابقات تاثیر بسزایی دارد و اکثرا بهترین بازیکنان تنیس از میان کسانی انتخاب می شوند که توانسته باشد عنوان قهرمانی این مسابقات را بدست آورد در این مقاله قصد داریم به بهترین بازیکنان تنیس که نام آنها در میان مردم است بپردازیم و ببینیم که آنها چه عناوینی بدست آورده اند.

راجررفدرر

راجررفدرر

راجرر فدرر بی شک یکی از بهترین بازیکنان تنیس در تاریخ است او که متولد کشور سوئیس است افتخارت ورزشی زیادی دارد راجر فدرر الان 40 ساله بوده و به نظر اکثر کارشناسان تنیس یکی از بهترین بازیکنان تنیس و چه بسا بهترین بازیکن تاریخ می باشد او که از کودکی علاقه فراوانی به تنیس داشت در سال 1998 در مسابقات دیویس کاپ برای کشور سوئیس به مسابقه دادن پرداخت و در آنجا به عنوان بهترین تنیس باز این مسابقات انتخاب شد. فدرر با 20 بار قهرمانی در مسابقات گرند اسلم یکی از رکوردارترین بازیکنان در این ورزش محبوب است او بعلاوه از این که قهرمانی های زیادی کسب کرده توانسته مبالغ زیادی پول نقدی نیز برنده شود. شاید بهترین بازیکنان تنیس در طول عمر ورزشی خود موفق به کسب 5 گرند اسلم نیز نشوند. از دیگر رکورد های این ورزشکار افسانه ای کسب بیش از 100عنوان قهرمانی در مسابقات مختلف بوده است. فدرر 16 بار به عنوان محبوب ترین تنیس باز تاریخ انتخاب شده است. او همچنین در سال 2018 به عنوان بهترین ورزشکار جهان نیز انتخاب شد؛ پس قطعا یکی از بهترین بازیکنان تنیس است که باید شناخت.

رافائل نادال

نادال نیز همراه با فدرر 20 گرند اسلم را کسب کرده و یکی از بهترین بازیکنان تنیس است. زمانی که نادال به عرصه تنیس جهان وارد شد بسیار جوان بود و اندام وعضلات سخت او بسیاری از نگاه ها را خیره خودش کرد و در آن موقع راجرر فدرر نفر اول تنیس جهان بود. او توانست فدرر را از نفر اول پایین کشیده و خود را نفر اول دنیای تنیس کند. نادال اهل کشور اسپانیاست و 2 بار هم قهرمان المپیک شده است. نادال که به سلطان زمین های خاک رس معروف است بیشترین برد های خود را در زمین های خاک رس بدست آورده است. رافائل نادال اسپانیایی یکی از بهترین بازیکنان تنیس در زمین های خاک رس است. رافائل نادال یک رکورد ویژه ای دیگری نیز دارد او توانسته 12 بار قهرمانی در مسابقات گرند اسلم فرانسه را بدست آورد که یک آمار بی نظیر برای یک ورزشکار است خیلی ها اعتقاد دارند که اگر مصدومیت های رافائل نادال نبود بی شک افتخارات او اکنون بیش از این ها بود پس نادال بی شک یکی از بهترین بازیکنان تنیس جهان و تاریخ است.

نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ که مرد شماره یک تنیس جهان نیز هست وتوانست رکورد تاریخی فدرر را که 311 هفته صدرنشینی پیاپی در رنکینگ هفتگی فدراسیون جهانی تنیس بود را بشکند و به این رکورد تاریخی برسد. معمولا فدراسیون جهانی تنیس بهترین بازیکنان تنیس را طبق مسابقات و براساس برد و باخت های آن رده بندی می کنند و جکوویچ با عبور از رکورد فدرر به این عنوان رسیده است. جکوویچ در چند سال اخیر به طور پیاپی به عنوان بهترین بازیکن تنیس انتخاب شده است و او جزو هفت تنیس باز برتر دنیاست که توانسته هر چهار گرند اسلم جهان را کسب کند. او هم مثل فدرر و نادال توانسته 20 گرند اسلم را کسب کند پس بازیکنی که بتواند 20 گرند اسلم را کسب کند یکی از بهترین بازیکنان تنیس جهان است و سطح بالایی دارد. جکوویچ اهل صربستان است و توانسته در این سال های اخیر افتخارات فراوانی را در دنیای تنیس بدست آورد و همچنان نفر اول این رشته ورزشی است. جوکوویچ صرب یکی از بهترین بازیکنان تنیس است که در تاریخ خواهد ماند.

آندره آغاسی

شاید کشور ما در این دوران ورزشکار معروف تنیس باز نداشته باشد ولی آندره آغاسی یکی از بهترین بازیکنان تنیس جهان بود که ایرانی الاصل بوده و به گفته خودش همیشه به این که اهل کشور ایران بوده افتخار کرده است. آندره آغاسی حدود یک دهه ی قبل برای همیشه از ورزش حرفه ای تنیس خداحافظی کرد و در موقع خداحافظی او؛ آندره آغاسی به سخنرانی پرداخت و حدود چند دقیقه تماشاگران ایستاده به تشویق او پرداختند. او نیز جزو هفت بازیکن دنیای تنیس هست که توانسته چهار گرند اسلم معتبر جهان را کسب کند و عناوین مختلف زیادی نیز در این عرصه بدست آورد . او در زمان بازی خود یکی از بهترین بازیکنان تنیس بود که حتی توانست در رتبه یک دنیای تنیس نیز بایستد . آغاسی حتی توانسته مدال طلای المپیک را نیز کسب کند و بیش از 50 عنوان قهرمانی در ویترین افتخارت خود دارد . آغاسی یکی از بهترین بازیکنان تنیس در سال 2006 بود که به علت مصدومیت های پی در پی از ناحیه ی کمر مجبور به خداحافظی از دنیای تنیس شد. پس باید نام این تنیس باز را با وجود این همه افتخار و ایرانی الاصل بودن که از بهترین بازیکنان تنیس دوران خود نیز بود به یاد سپرد.

سرنا ویلیامز

سرنا ویلیامز

سرنا ویلیامز زن تنیسور که اهل کشور آمریکاست و او پرافتخار ترین ورزشکار تنیس نیز هست که توانسته 23 گرند اسلم کسب کند . سرنا ویلیامز آمریکایی قطعا از بهترین بازیکن تنیس جهان می باشد که هم ضربه های سرویس قدرتمند و وحشتناکی دارد هم توان دریافت ضربه سرویس حریف را دارد. این تنیس باز اهل آمریکا هم توانسته در تنیس یک نفره و هم تنیس دو نفره عنوان اول و مدال طلای المپیک را کسب کند و از بهترین بازیکنان تنیس باشد. او که یکی از محبوب ترین ورزشکاران کشور آمریکاست از بهترین بازیکنان تنیس کشور آمریکا نیز می باشد که توانسته 23 گرند اسلم را کسب کرده وبه عنوان یکی از بهترین بازیکنان تنیس  در تاریخ نام خود را ماندگار کند. او نیز مانند اکثر تنیس بازان توانسته 4 گرند اسلم متفاوت معتبر کسب کند و الگوی بسیاری از دختران کشور آمریکا باشد . سرنا ویلیامز هم اکنون نیز یکی از بهترین تنیس بازان حال حاضر جهان است و می تواند ویترین افتخارات خود را کامل تر کند.

کریس اورت

کریس اورت آمریکایی یکی از بهترین بازیکنان تنیس جهان و از قوی ترین و قدرتمند ترین تنیس بازان تاریخ است. کریس اورت الان 65 ساله است ولی هنر نمایی او در زمین تنیس باعث شده مردم او را دوست بدارند او توانسته است 18 گرند اسلم را کسب کند و افتخارات زیادی نیز در کارنامه ورزشی خود دارد . او یکی از بهترین بازیکنان تنیس در زمین خاک رس بود که توانست 125 بازی بدون شکست را در زمین های خاک رس داشته باشد. او حتی چند دوره هم در گرند اسلم ها شرکت نکرد چه بسا اگر شرکت میکرد افتخارات زیادی نیز کسب میکرد. پس با این افتخارات کریس اورت یکی از بهترین بازیکنان تنیس و ماندگارترین نام ها در اذهان است.

نتیجه گیری

بیشتر مردم اروپا و بخصوص آمریکا به ورزش زیبا و پرطرفدار تنیس علاقه دارند و این ورزش میان آنها جایگاه ویژه ای دارد و بیشتر مردم بازیکنان تنیسی را می شناسند؛ و نام آنها در خاطرشان می ماند که عناوین زیاد قهرمانی بخصوص در مسابقات معتبر گرند اسلم را داشته باشند.


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...