تبلیغات شما


لود


۱۴۰۰ / ۸ / ۱۰ ۰۸:۳۱

صفحه اصلی / سلامت


ارز دیجیتال pi / شانسی عالی یا نیرنگی بزرگ؟!

در واقع ارز دیجیتال با پروتکل طراحی و رمز گذاری شده اند تا از کلاهبرداری و جعل جلوگیری شود. ارز دیجیتال در شبکه ای قرار دارند به نام بلاک چین و البته این ارزها غیر متمرکز بوده اند و به هیچ کشوری تعلق ندارند . این روزها ارز دیجیتال مردم بسیار زیادی را به خود جلب کرده . البته تعدادی هم وجود دارند که از حرییات ارز خبر ندارد اما به تدریج اسم آن را کم و بیش شنیده اند. این روزها با پیشرفت تکنولوژی ارز های دیجیتال رمز گذاری شدند و مردم تواتستند با کمک این رمز پولهای خود را در آن‌سرمایه گذاری کنند و از زیر سلطه ی بانک و دولتها بیرون بیایند .


بیشتر بخوانید: کشف بزرگترین مزرعه استخراج ارز دیجیتال کشور در پایتخت


آیا خریدن ارز دیجیتال در ایران قانونی است؟

زمان زیادی طول کشید تا این ارز در ایران‌قانونی شود . اما بله ارز دیجیتال قانونیست .و مردم میتوانند با خیالی راحت در این ارز حساب کاربری باز کنند .‌ارز دیجیتال بسیار محبوب است زیا مردم‌میتوانند آزادانه در هر ایده ای که بخواهند وارد سوند و حتی امکان دارد در یک‌روز قیمت آنها خیلی پایین بیاید و یا چندین برابر شود .‌ و همچنین تقلب و کلاهبرداری در آن وجود ندارد . و ار ز دیجیتال خود را در جهت راستگویی و صداقت هدایت میکند .

انواع مختلف ارز دیجیتال

انواع مختلف ارز دیجیتال

در این روزها ۲۲۰۰ ارز دیجیتال به وجود آمده که تعدادی از آنها اصلا کاربردی ندارد اما تعدادی دیگر از همان لحظه ی اول در رده های اول جدول قرار گرفته بودند و همچنان هم ارزش خود را حفظ کرده اند .که میتوان به تعدادی از آنها اشاره کرد.

و اما به غیر از بیت کوین که اسم آن را زیاد شنیده ایم دو دسته ی دیگر هم به نام آلت کوین و توکن ها وجود دارند .

آلت کوین

آلت کوین ها خود هر یک بلاک جین مختص به خود را دارند و تعدادی از انها از کدهای بیت کوین شاخته شده اند . به زیانی یاده تر الت کوین شاخه ایست از بیت کوین .

توکن ها

توکن ها خود به تنهایی به دو گروه تقسیم میشوند‌ .توکن های کاربردی و اوراق بهادار .توکن ها کاربردهای مخصوص به خودشان را دادند و در فرآیند ارائه ی سکه به سرمایه گذاران است .

بیت کوین

از جمله مشهورترین ارز دیجیتال ها بیت کوین است که هیچ گاه جایگاه خود را از دست نداده و همیشه در رده ی اول جدول قراره داشته .

اتریوم

اتریوم همیشه با ایده های جدیدی ظاهر شده که واحد ان اتر است . و از اتریوم برای در تولید توکن استفاده می شود .

ریپل

از ریپل برای ترکنشهای سریع و ارزان استفاده می شود . و با بانک ها همکاری میکند . کوین آن هم XRP نام دارد .

پای

یکی دیگر از ارزها ارز دیجیتال پای نام دارد که که اولین ارز دیجیتالی است که میتوان با گوشیی تلفن خودتان کار کنید .اما تا چه قدر این موضوع درست است؟ در اصل حقیقت شما میتوانید نه خود پای بلکه بیت کوین هم با گوشی خودتان استخراج کنید .


بیشتر بخوانید:بیت کوین افزایش قیمت پیدا می کند یا دچار ریزش قیمت می شود؟


هدف از پروژه ی پای نتورک چیست؟

تا به امروزهشت هزار ارز دیجیتال وجود دارد و تعداد انها روز به روز بیشتر میشود و هر یک کاربرد مخصوص به خود را دارد . و این افزایش ارزها میتواند برای سرمایه گذاران ارز دیحیتال سرگرمی به حساب اید . ولی هر چقدر ارز دیجیتال بیستر باشد انتخاب ارزدیجیتال برای شما سخت تر و دشوار تر می شود . اما چیزی که باعث میشود این ارزها از یکدیگر متمایز شوند و کار را برای سرمایه گذاران اسان تر کند هدفیست که دنبال میکنند . که در اصل هدف این پروژه ها است که به ارز دیجیتال اعتماد و اعتبار می بخشد.

اما در اصل سوال ما این است که هدف از پروژه ی پای نتورک چیست؟ و آیا این امر میتواند در این حوزه هدف یک پروژه باشد؟

پروژه نتورک هدف خود را در راستای فرایند استخراج معرفی کرده است . و در جواب سوال دوم مسلما خیر چون در اصل استخراج فرایندی است که امنیت شبکه را بر عهده گرفته و خود امنیت شبکه برای هدفهای دیگریست .

 بیت کوین چرا ارزشمند است؟

امکان دارد برای شما سوال باشد که چرا در ارز دیجیتال بیت کوین بسیار ارزشمند است؟و اینکه چه چیزی به بیت کوین ارزش داده است؟

برای پاسخ به این سوالات میتواتید به شبکه بلاک چین برویم و در مییابیم که شبکه بلاک چین غیر قابل تغییر است . و بدون هیچ گونه واسطه ای ثروت خود را به هر کجای جهان بخواهیم انتقال دهیم .بیت کوین ارزشهای بسیار فوق العاده ای دارد . اما بهترین ویژگی های بیت کوین اعتبار و کمیاب بودن ان است که به بیت کوین ارزش و اعتبار بسیارز داده است .

 بیت کوین چرا ارزشمند است؟

طلا هم مانند بیت کوین است. همه مردم جهان آن را میخواهند و آن را ارزشمند میدانند اما چیزی است بسیار کمیاب و کمتر کسی میتواند به آن دسترسی پیدا کند و استخراج آن بسیار مشکل است .

دارایی یا ارز؟

کارشناسان و اقتصاد دانان از مدتهای بسیاریست بر سر این بحث دارند که ایا بیت کوین در واقع دارایی محسوب می شود یا ارز. اگر بخواهیم از لحاظ ارزش گذاری بگوییم زیاد ارزش ندارد زیرا مردم ببت کوین را انتخاب کرده اندو از ان استفاده میکنند . اما در اصل باید بگوییم که چرا مردم آن را انتخاب کرده اند .

آینده بیت کوین

بیت کوین آینده ای بسیار روشن دارد زیرا محققان تلاش کرده اند ارزش بیت کوین را در آینده ببینند. در واقع بیت کوین طلای ارز دیجیتال است . بیت کوین بسیار کمیاب و نادر است .خیلی از افراد حتی یک بیت کوین هم ندارند . بیت کوین آنقدر ارزشمند است که میتوان گفت میلیونر ها هم حتی یک واحد از آن را نمتوانند داشته باشند. برخی دیگر از معتقدان بر این باورند که تا چند سال اینده قیمت بیت کوین به صد و پنجاه هزار برسد!

ارز دیجیتال پای نتورک

ارز دیجیتال امروزه پیشرفت زیادی در فناوری مدرن داشته است. اما باید در نظر داشت که این روزها پروژه های کلاهبرداری هم افزایش یافته است در این زمینه ها . با اتفاقات اخیری که به وجود امده میگویند که ارز دیجیتال پای نتورک کلاهبرداری محسوب میشود . در حالی که همه ی ما میدانیم که پروژه ای به اسم ICOدر اصل کلاهبرداریست .

این روزها ارز دیجیتال نتورک افراد زیادی را به سوی خود جلب کرده زیرا ارز دیجیتال پای نتورک ادعا میکند که این ارز را شما میتوانید از طریق گوشی نیز استخراج کنید و همچنان میگوید که با استخراج هیچ فشاری با گوشی بر روی CPU وارد نمی شود . این پروژه هم هم طرفدارن زیادی دارد و مخالفان بسیار .

سه نفر از دانشجوهای دکترای دانشگاه استنفورد از جمله چنگدایو فن، نیکولاس کوکالیس و وینسنت مک فیلیپ نرم افزار رایگان این پروژه را بر عهده دارند.


بیشتر بخوانید: فرار سرمایه از چین با ارز دیجیتالی


نکته ها و گفته ها

و در آخر میتوان گفت ارز دیجیتال شکل دیگری از پول دیجیتال است . که در پایه ی علم رمزنگاری شده است . بسیاری از ارزهای دیجیتال برای بهره مندی از ویژگی های اساسی شفافیت، تغییر ناپذیر بودن و غیر متمرکز بودن بلاک چین است . ارز دیجیتال با رشد بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به یک‌ جریان اصلی در دنیا تبدیل شد .

اسم دیگر ارز دیجیتال طلای دیحیتال نام گذاری شده است . دلیل نامگذاری این اسم برابری بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی با این فلز گرانبهاست .هر چند این مقایسه بسیار درست نیست . مخترع  ارز دیحیتال یعنی بیت کوین توسط فردی به نام ساتوشی ناکاموتو صورت گرفته است .


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...