تبلیغات شما


لود


۱۴۰۰ / ۸ / ۸ ۰۲:۳۲

صفحه اصلی / سلامت


رکورد جریمه شدن آمازون / 887 میلیون دلار! (نقض تحریم های آمریکا علیه ایران)

آمازون با انتشار گزارش در آمد های خود در سه دوم سال ۲۰۲۱ اطلاعاتی را در بورس اوراق بهادارآمریکا ثبت کرده است که شامل جریمه شدن آمازون از سوی کمیسیون ملی حفاظت از اطلاعات لوگزامبورگ به مبلغ ۸۸۷میلیون دلار بود.

کمیسیون ملی حفاظت از اطلاعات لوگزامبورگ در تاریخ ۱۶ ژوئیه آمازون را به خاطر نقض قوانین gdpr با یک جریمه بزرگ تاریخی روبه رو کرد. بر اساس این حکم آمازون باید۷۴۶ مبلیون یورو جریمه پرداخت کند و اصول اصلاحی لازم را دریافت کند!

کمیسیون های اتحادیه اروپا گفته بودند که آمازون از داده های عمومی برای رقابت با سایر رقبا و فروشندگان فرانسه وآلمان سواستفاده کرده است که سخنگوی آمازون در پی جریمه شدن آمازون گفت:

((جریمه صادر شده با تفاسیر خود این کمیسیون منطقی نیست!))


بیشتر بخوانید:آماده سازی دومین شکایت ایالت‌های آمریکا علیه گوگل


آمازون چه نوع شرکتی است؟

رکورد جریمه شدن آمازون / 887 میلیون دلار! (نقض تحریم های آمریکا علیه ایران)

این شرکت فعالیت خودرا از سال ۱۹۹۵ شروع کرد و اقدام به فروش محصولات نو و دست دوم از طریق اینترنت نمود. این شرکت به فروش محصولاتی چون کتاب، سی دی، تجهیزات الکترونیکی و وسایل خانگی نظیر کیف و کفش و لباس پرداخت و یکی از بزرگترین شرکت های فروش اینترنتی شد.

بنیان گذار شرکت آمازون کیست؟

جف بزوس بنیانگذار ومدیرعامل فعلی این شرکت با در اختیار داشتن هفده درصد از سهام و کپیتال گروپ با مالکیت شانزده درصد از سهام آمازون از بزرگتربن سهام داران آن محسوب میشوند بخشی از سهام آن در بازار بورس نزدک مورد معامله است و بخشی از شاخص های اس اند بی ۵۰۰ و نزدک ۱۰۰ محسوب میشود.

رکورد جریمه شدن آمازون / 887 میلیون دلار! (نقض تحریم های آمریکا علیه ایران)

این فرد دانش آموخته رشته مهندسی الکترونیک و علوم رایانه ای با درجه عالی از دانشگاه پرینستوت است وی کار بازار را از یک شرکت توسعه سیستم های رایانه ای آغاز کرد و به یک شرکت اقتصادی در زمینه سرمایه گذاری در طرح های فنی و سود آور نقل مکان کرد. در سال۱۹۹۴ او نائب ریس شرکت شده بود. ایده فروش کالا در دنیای مجازی سبب شد که این فرد در یک شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی را در سیاتل واشینگتن تاسیس کند.

ثروت او هم اکنون دویست میلیارد دلار برآورد میشود ودر قله ثروتمندان جهان قرار دارد!

صدور حکم جریمه شدن آمازون در اروپا

شرکت آمازون به علت شکستن مقررات حریم خصوصی و شخصی کاربران بدون خبر داشتن و موافقت آنها به مبلغ هنگفتی جریمه شد آمازون در پی اطلاعیه ای به رگولاتور آمریکا فاش کرد کمیسیون ملی حفاظت این جریمه را علیه آمازون صادر کرده است سخنگوی این شرکت درباره جریمه شدن آمازون تجدید نظر درخواست نمود.

شرکت حفاظت داده های عمومی اروپا شرکت ها را ملزم نموده قبل از استفاده از داده های کاربران از صاحبان آنها اجازه بگیرند و با موافقت آنها این کار را انجام دهند. در سالهای اخیر سرقت و فروش اطلاعات خصوصی افراد به علل گوناگون در شرکتها وجود دارد وبه تجارتی با معضلات بزرگ در کشورهای اروپایی تبدیل شده است.

بازاریابی و کلاه برداری از جمله مهم ترین انگیزه های سرقت اطلاعات شخصی افراد عنوان شده است درپی جریمه شدن آمازون این شرکت اعلان نمود خیلی سریع و به شدت به این حکم اعتراض میکند ولی مقاله های اتحادیه اروپا اعلام کردند پس از بررسی های ذره بینی این حکم صادر شده و در آن تجدید نظر نخواهد شد.


بیشتر بخوانید:اقدامات اقتصادی جف بزوس/ کناره‌گیری جف بزوس از آمازون


جریمه شدن آمازون در پی نقض تحریم های آمریکا علیه ایران

سایت آمازون به دلیل نقض تحریم های آمریکا علیه ایران وفروش تعدادی کالا به دست کم یک ایرانی که نام وی در لیست تروریسم واشینگیتن قرار داشت تحت بازرسی دولت فردال آمریکا قرار گرفت. در صورتی که ثابت شود آمازون در مورد تحریم های آمریکا نقضی کرده است این سایت با جریمه سنگین مواجه میشود!

کالاهای فروخته شده شامل کتاب، آلبوم، موسیقی، لوازم آشپزخانه، جواهرات و..‌بوده که آمازون اعلام کرده نمی تواند سود واقعی این معاملات را محاسبه کند هر گونه معامله یا مبادله کالا با که در لیست سیاه تحریم ایران وسوریه قرار دارند ممنوع است و تخلف از آن باعث جریمه شدن آمازون خواهد شد.

علت اصلی جریمه شدن آمازون

نقض حفظ اطلاعات شخصی افراد علت اصلی جریمه شدن آمازون است که حدود ۸۸۷ میلیون دلار است این میزان جریمه شدن آمازون حدود ۲ برابر چیزی است که پیش بینی شده بود!

این شرکت بزرگ فروش ایتنرنتی به ویژه در دوران همه گیری کرونا با تعداد زیادی از مشتریان مواجه شده است که برای خرید از آن مجبور میشوند برخی اطلاعات شخصی خود را در اختیار آنها قرار دهند

جریمه شدن آمازون توسط ایتالیا

اداره مالیات ایتالیا در پی بیانیه ای اعلام کرد: مقالات ایتالیایی از سال ۲۰۱۱تا ۲۰۱۵ از شرکت آمازون برای فرار مالیاتی این شرکت تحقیق کرده است.

هر چند که توافق اخیر باعث بسته شدن پرونده میشود، مقامات مالیاتی ایتالیایی اعلام نمودند که اکنون به دنبال دستیابی به توافق بازدارنده با شرکت آمازون هستند تا مطمئن شوند که این شرکت مالیات خود را پراخت کرده است که در صورت عدم پرداخت این کار باعث جریمه شدن آمازون خواهد شد که در صورت جریمه شدن آمازون این شرکت موظف خواهد شد مبلغ زیادی را به ایتالیا پرداخت کند.

جریمه شدن آمازون و گوگل توسط فرانسه

طبق بیانیه ای این سازمان دلیل جریمه شدن آمازون وگوگل را ایجاد کوکی های تبلیغاتی در رایانه های کاربران بدون دریافت رضایت آنان و همچنین فراهم نکردن اطلاعات کافی در این زمینه است.

کوکی قطعه ای از داده های وب سایت است که در مرورگر ذخیره میشود وبه وب سایت اجازه میدهد کاربران را شناسایی وفعالیت های پیشین آن ها را به یاد آورد تبلیغ کنندگان از کوکی ها برای پیگیری فعالیت کاربران در سایت ها استفاده میکنند تا بتوانند تبلیغات هدفمند را بهتر انجام دهند.

جریمه شدن آمازون و گوگل توسط فرانسه

علاوه بر آن گوگل و آمازون به طور واضح و شفاف اطلاعاتی در مورد موارد استفاده از این  اطلاعات و رد یابی ها اعلام نکرده و نشان نداده اند که کاربران وب سایت های فرانسوی چگونه میتوانند از کوکی ها اجتناب کنند.

طبق این بیانیه گوگل به دلیل عدم ارائه اطلاعات کافی درباره حریم خصوصی کاربران متهم کرده است این شرکت درباره کوکی های موجود در رایانه و کاربران شفاف سازی نکرده است.

آمازون نیز تا قبل از سپتامبر ۲۰۲۰میلادی درباره کوکی هایی که رایانه افراد قرار داده شده اطلاعات کافی فراهم نکرده است و همین موضوع باعث جریمه شدن آمازون از طرف کشور فرانسه گردیده است

جریمه شدن آمازون توسط انگلیس

سازمان رقابت و بازار انگلیس جریمه ۵۵ هزار پوندی برای آمازون تعیین کرده زیرا نتوانسته در مهلت مقررشده اسناد لازم برای تحقیقات درباره سرمایه گذاری فرد در شرکت قضایی دلیورد را ارائه کند این سازمان دو جریمه ۳۰ و۲۴ هزار دلاری برای آمازون تعیین کرده است و دلیل آن اطلاعاتی جدی و پررنگی اعلام کرده که به دلیل آنها گاهی چند ماه طول کشیده تا آمازون اسناد درخواستی را ارائه دهد.

اما آمازون چالش های فنی را دلیل تاخیر در ارائه درخواستی اعلام کرده. آمازون در نهایت اطلاعات مورد نیاز را ارائه کرده اما رفتار شرکت به تاخیر فرایند تحقیقات منجر شده است.


بیشتر بخوانید:آمازون هفت هزار فرصت شغلی در انگلیس ایجاد می کند


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...