تبلیغات شما


لود


۱۴۰۱ / ۷ / ۶ ۰۸:۴۹

صفحه اصلی / سلامت


معروف ترین خیابان های تهران قدیمی ترین خیابان ها

همان طور که میدانید تهران یکی از بزرگترین شهر های ایران است. که در آن خیابان ها و مسیر های بسیاری وجود دارد که حتی اهل این شهر هم از آن ها بی خبرند. و همچنین تهران را میتوان یکی از زیبا ترین و تاریخی ترین شهر های دنیا نیز نام برد آثار باستانی که در این شهر وجود دارد. و خیابان های بزرگ و معروف با جاذبه های گردشگری باعث شده که سالیانه تعداد زیادی از توریست ها به این شهر یعنی پایتخت ایران سفر کنند. و از آثار هنری و مکان های دیدنی و جذاب این شهر دیدن کنند. اکثر گردشگران جهان این شهر یعنی تهران را شهر سیاسی و سیاستمداری مینامند. ولی جدا از اینکه تهران یکی از تاریخی ترین شهر ها ویکی از دیدنی ترین شهر ها به شمار می آید. پایتخت تهران به قدری بزرگ است که برخی از مردم این شهر خیلی از خیابان های آن را نمیشناسند. چرا که سالانه افراد زیادی در آن اشتغال میکنند. ساخت و ساز میکنند وبه رونق تفریحی و گردشگری این شهر می افزایند.

 

معروف ترین خیابان های تهران

خیابان ولیعصر همچنین یکی از معروف ترین خیابان های تهران به شمار می آید. در واقع این خیابان بلندترین خیابان خاورمیانه شناخته شده است. این خیابان حدود 18 کیلومتر طول دارد.  تهران حدود 30 کیلومتر عرض دارد. و این یعنی به واسطه خیابان ولیعصر می توانید. دو سوم از عرض تهران را پشت سر بگذارید. این خیابان از میدان راه آهن آغاز میشود. و تا میدان تجریش ادامه دارد. در واقع از جنوبی ترین نقطع تهران به شمالی ترین نقطه تهران راه دارد.

جاذبه های گردشگری خیابان ولیعصر

تئاتر شهر                                 سینما استقلال

بوستان دانشجو                          سینما آفزیقا

بازار کامپیوتر رضا                     مرگز تحارت ایرانیان

مرگز خرید نور تهران                 پاساژ پردیس

مرکز کامپیوتر ایران                     بوستان ساعی

فرهنگستان هنر                           کاخ سعد آباد

خیابان سی تیر از خیابان های تهران

خیابان سی تیر از قدیمی ترین خیابان های تهران به شمار می آید. شهردار تهران چند سال پیش  در یک خبر اعلام کرد که هر کس تمایل به شناخت تهران دارد. پیشنهاد میکنم این شهر را از خیابان سی تیر بشناسد. به خاطر همین این خیابان اهمیت بیشتری در تهران دارد.  بهتر است بدانید که در گذشته ها این خیابان را قوام السلطنه مینامیدند. قوام نام یکی از سیاستمداران برجسته بود. که در دوران قاجار و دوران حکومت پهلوی توانست به مقام وزارت اعظم نائل شود.

 

جاذبه های گردشگری خیابان سی تیر

موزه آبکینه و سفالینه های ایران        کلیسای کره ای های تهران

کنبیه حییم        بنیاد سینمایی فارابی

کلیسای آنجلی پطروس

موزه ملی ایران

موزه علوم و فناوری       هنرستان صنعتی تهران

خیابان انقلاب از معروف ترین خیابان های تهران

خیابان انقلاب معروفترین خیابان فرهنگی تهران است. دانشگاه تهران همچنین یکی از مهمترین دانشگاه های ایران و خاورمیانه  در خیابان انقلاب است. مردم تهران این خیابان را  یک خیابان فرهنگی دانشجویی هم میشناسند. در واقع در این خیابان اتفاقات تاریخی بزرگی رخ داده است. که مینوانید با بازدید از دانشگاه تهران به معماری زیبا و سردر آن نگاه کنید. در واقع این خیابان دارای بزرگترین فروشگاه های خرید نوشت ابزار و لوازم تحریر است. اگر به فرهنگ و کتاب علاقه مندید این خیابان دارای  جذابیت های فرهنگی و علمی است . وهمچنین  یکی از قدیمی ترین کافه قنادی های تهران در این خیابان  یعنی نزدیک میدان انقلاب واقع شده است. که میتوانید. دیدن کنید و لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری خیابان انقلاب

جاذبه های گردشگری خیابان انقلاب

دانشگاه تهران             فروشگاه های کتاب و مراکز شهر

پارک دانشجو و ساختمان تائر شهر

سالن های سینما در میدان انقلاب

مراکز خرید جذاب کیف و کفش مردانه

خیابان باغ سپهسالار و خیابان های تهران

خیابان  باغ سپهسالار جزو تنها خیابان هایی است که وسیله های نقلیه اجازه ورود ندارند. وبه صورت پپیاده رو استفاده میشود.این خیابان در محدوده مرکز شهر و منطقه بهارستان واقع شده است. و به بخش فروش واجناس کیف و کفش تعلق دارد.در واقع به این خیابان باغ سپهسالار میگویند. چون در دوران قاجار این مکان یک باغ بزرگ و سرسبز بوده که متعلف به میرزا حسن خان  سپهسالار قزوینی صدر اعظم ناصر الدین شاه بود. و نیز از سال 1385 این خیابان سنگ فرش شد. و از ورود وسایل نقلیه جلوگیری شد. واین مکان به یک بازار بزرگ خرید اجناس کیف و کفش و… تبدیل شد.

جاذبه های گردشگری در خیابان باغ سپهسالار.

موزه نقاشی پشت شیشه            سردر باغ ملی

مرگز خرید کیف و کفش         عمارت مسعودیه

موزه استاد صبا                   موزه جواهرات ملی

موزه آبگینه و سفال

خیابان پاسداران و آن چه در مورد خیابان های تهران نمیدانستید؟

خیابان پاسداران در واقع یکی از معروفترین خیابان های تهران است. که در شمال شرق تهران قرار دارد. این خیابان جزو منطقه های لوکس و شیک تهران به شمار می آید. واز بزرگزاه همت تا میدان نیاوران ادامه دارد.  در گذشته ایران این خیابان را  خیابان سلطنت آباد مینامیدند.  و باید بدانید که عمر و قدمت خیابان پاسداران به دوران قاجار باز میگردد.در واقع در گذشته از این خیابان برای دسترسی به روستای حصار بیک یکی از مناطق ییلاقی مناطق شمالی تهران استفاده میشد. چون در دوران قاجار دسترسی به این روستا بسیار دشوار بود. وناصرالدین شاه افتتاح این خیابان را دستور داد.

جاذبه های گردشگری خیابان پاسداران

مرکز خرید الماس       موزه حعان نما       بوستان نارنجستان

پارک جنگلی لویزان

موزه فرش رسام عرب زاده

کاخ سلطنت آباد

کاخ نیاوران

قدیمی ترین خیابان های جهان

خیابان الفرت در منطقه قدیمی فیلادلفیا با 32 خانه به سبک فدرال وجود دارد. که یکی از زیبا ترین و قدیمی ترین خیابان های آمریکا به شمار می آید.

 

خیابان اکورن.بوستون. ماساچوست. ایالات متحده. خیابان اکورن که در محله قدیمی بوستون واقع شده است. به عنوان خیابانی شناخته میشود.که  بیشترین آمار عکاسی در آن اتفاق می افتد. تجار و ثروتمندان در قرن 19 در این خیابان زندگی میکردند.

خیابان شانزلیزه پاریس فرانسه در واقع روزانه روزی 300000 نفر از خیابان شانزلیزه به خاطر منظره زیبا و جذاب دیدن میکنند. این خیابان بیش از 2 کیلو متر طول دارد.  راسته خیابانی است که در هر دو طرفش درخ کاشته شده است. و دو جاذبه اصلی را به هم وصل میکند میدان کنکورد و طاق پیروزی.

 

ویاگیودکا ایتالیا  این خیابان یکی از محبوب ترین مکان های جزیره بورانوی ایتالیاست  جایی که تالاب شناخته میشود. و خانه هایی با رنگ های متنوع و شاد در دو سوی آن قرار دارند.

 

خیابان بوربون ایالات متحده  این خیابان که شلوغ ترین و پر سر و صدا ترین خیابان نئوارلئان لقب گرفته است.  و برای مرد مفهوم جشن و زندگی را دارد. نور های درخشان موسیقی ها و بالکن های آهنی خصه اصلی این مکان است.

 

کاله سیگوس خرز اسپانیا  این خیابان که در شهر اندلسی خرز واقع شده است  خیلی سریع و به خاطر درخت های انگوربزرگش که مثل یک سقفی  سایه انداخته شده شناخته میشود.

 

جاده آبی لندن انگلستان جاده ای آبی که در  کامدن در شمال لندن است ممکن است مانند سایر خیابان های این شهر بی در و پیکر به نظر برسد.  اما در واقع همینحجا بود. که 11.35  دقیقه روز اگوست  گروه بیلتز و عکاسانش حضور داشتند.

 

 

شملین کبک سیتی کانادا  اگر چه که کبک خیابان های رمانتیک و جذاب کم ندارد ولی رد دوتیت شملین  باید زیبا ترین آنها شناخته شود. مخصوصا در کریسمس که پوشیده  از برف است  و یکی از قدیمی ترین  خیابانهای تجاری آمریکاست.

 

خیابان بیل ممفیس تنسی  ایالات متحده  سه بلوک از خیابان بیل در مرکز شهر  ممفیس تبدیل به یک  نماد آمریکایی شده است. و با موسیقی مترادف است. این خیابان همان جایی است که موسیقی های راک جاز و متال در کنار یکدیگر قرار دارند. وبا هم نواخته میشوند.

در پایان به شما توصیه می شود حتما به این خیابان ها سر بزنید.


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...