تبلیغات شما


لود


۱۴۰۰ / ۶ / ۱۱ ۰۲:۱۲

صفحه اصلی / سلامت


آیا محدودیت تردد همچنان ادامه دارد؟ ( آخرین اخبار محدودیت کرونایی )

امروز که بیست و یکم مرداد ماه هست ما ۵۶۸ نفر از هموطنان عزیزان خودمونو از دست دادیم چرا ما باید به این تعداد امار برسیم

این کوتاهی از کجا یا چه کسی است؟

پاسخ سوال راحت هست… خودمان!

با این که روند تزریق واکسن کرونا با تولیدات داخلی یا خارجی مانند کوید ایران برکت یا واکسن خاراجی مانند چینی، روسی، تولیدات مشترک خوب پیش میره ولی چرا آمار مرگ و میر بالاست؟

چکیده محدودیت تردد کرونایی

همان طور که همه می دونین محدودیت تردد کرونایی یکی از قوانین ستاد مقابله با کروناست. این قانون که از طرف ستاد کرونا تصویب شده توانسته نتیجه مطلوبی به دست آورده.

نتیجه خوب به دست می آید ولی بعد از گذشت چند هفته همه چیز به نقطه شروع بر می گردد. اما چرا؟ چون مردم عزیزمون رعایت نمی کنن و فکر می کنند که همه چیز تمام شده است عدم رعایت نکردن دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا می تواند ضرر جبران ناپذیری را وارد کند.

 

سوالی که از اول پیدایش این ویروس منحوس ذهن مارا به خود مشغول کرده این است با وجود این که می دانند که اگر کرونا بگیرند شاید جان خودشان را از دست بدهند چرا تردد می کنند؟

آیا مشایر خودشان را از دست دادند؟ یا از جان خود سیر هستند؟ اگر جوابش را خودم بگم صراحتا می گویم هم مشایر خود را از دست داده و از جان خود سیرند. چون به نظر خود من انسان عاقل چنین کاری را نمی کند البته شاید کار ضروری پیش بیاید که طرف چاره ای جز رفتن نداشته باشد.

راهکار های مقابله با کرونا زیاد هست از جمله عدم دست دادن، شستن وشو،نرفتن به مهمانی ها و شرکت نکردن در تجمعات هنوز پیک چهارم روبه طور کامل نتواستند کنترل کنن که ردپای پنجم هم پیدا شد بدبختانه به این می گن مهمان ناخوانده همانطور که همه شاهد هستند جهش پیدا کرده و شده دلتا بعد از اون چی قراره بیاد الله علم.

موج پنجم کرونا که اومده و جا خوش کرده کلا مردم رعایت نمی کنن و،ضدعفونی دست ها زدن ماسک زدن واکسن تولید داخل و خارجی(اگر از من می شنوید داخلی بزنید)، اجرای محدودیت های کرونایی بین کشوری،استانی،تردد شهری برای این مورد آخری که گفتم یعنی محدودیت تردد در دوران کرونایی

باید جریمه بکنن تا افراد رعایت بکنند اگر چه بعضی از افراد جریمه پرداخت می کنن و مستقیم میرن به تخت بیمارسان و بعد راهی قبرستان شهرشان می شوند

به حال چنین افرادی باید تاسف خورد به هر حال سلاح مملکت خویش را خوسروان دانند.

تازه ترین اخبار درباره محدودیت های کرونایی

تا امروز ۳۳۶ شهرستان قرمز هستن، ۸۴ شهرستان نارنجی هستن و ۲۸ شهرستان وضعیت زرد بیماری کرونا هستند و نقشه کرونایی کشور می خواد اینو به مردم بگه که بیمارستان ها شلوغه و کادر محترم درمان در رنج و عذاب هستند.

کاهش میزان عمل به توصیه‌های بهداشتی در کشور در حال حاضر در طول ماه‌های اخیر بی‌سابقه بوده و هم‌اکنون به 48 درصد رسیده و استان‌های گیلان، البرز، یزد، کرمان، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان دارای پایین‌ترین میزان عمل به دستورالعمل‌‌های بهداشتی در کشور هستند

۱ـآخرین اخبار در رابطه با محدودیت تردد در شهر و جاده ها

به گفته معاون اجتماعی پلیس ناجا، منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ در معابر تمام شهرهای کشور همچنان ادامه دارد. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا نیز، ورود خودروها با پلاک غیربومی و خروج خودروها با پلاک بومی به شهرهای گروه قرمز و نارنجی را ممنوع اعلام کرد.

با توجه به گذارش تجارت نیوزسرهنگ عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا با اشاره به شرایط دوباره شیوع کرونا در کشور و محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: آنچه که پلیس راهنمایی و رانندگی اجرا می‌کند، مصوبات ستادملی مقابله با کرونا است. در همین راستا نیز منع تردد شبانه همچنان از ساعت ۲۲ در معابر تمام شهرهای کشور اعم از شهرهای دارای وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و آبی اجرا می‌شود و تا ساعت سه بامداد ادامه دارد

با توجه به اخباری که از رسانه ملی شنیدم با توجه به عذاداری های ماه محرم تغییر پیدا کرد از ساعت ۲۴ تا۶:۳۰ صبح البته قبل این محدودیت تردد از ساعت ۲۲لغایت ۳:۳۰ بامداد بود که تغییر کرد.

اگر همه به قانون هایی که از طرف ستاد کرونا تصویت شده عمل کنیم خیلی خوب می شود و نتیجه بهتری می گیریم.

حالا چند تا خبر هم بخونیم بد نیست

محدودیت های تردد در جاده ها در دوران کرونا

احمد شیرانی درباره محدودیت سفرهای برون شهری

این محدودیت‌ها مصوبه و ابلاغیه‌ای است که از سوی ستادملی مقابله با کرونا به پلیس راهور شده و اجرای آن همچنان ادامه دارد. بر اساس این مصوبه ورود خودروهای غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز یا خروج پلاک‌های بومی از شهرهای دارای وضعیت قرمز یک میلیون تومان جریمه در پی دارد.

وی افزود…

در مورد شهرهای نارنجی نیز ورود پلاک‌های غیربومی به این شهرها و نیز خروج پلاک‌های بومی از آنها مشمول جریمه نیم میلیون تومانی خواهد شد. بنابراین شهروندان و رانندگان باید بدانند که این محدودیت همچنان پا برجاست.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره طرح منع تردد شبانه

این طرح فارغ از رنگ‌ بندی شهرها و در تمام شهرهای کشور اجرا می‌شود و بر اساس آن خودروهای فاقد مجوزی که حد فاصل ساعات ۲۲ تا ۳ بامداد اقدام به تردد در معابر کنند جریمه می‌شود و مبلغ آن نیز ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود شیرانی با تاکید بر اینکه پلیس مصوبات ستادملی مقابله با کرونا را اجرا می‌کند، گفت: همانطور که پیش از این ریاست پلیس راهور ناجا نیز اشاره کردند، هدف پلیس و ستادملی مقابله با کرونا از اجرای این محدودیت‌ها جریمه نیست، بلکه بازدارندگی آن مطرح است. از این رو درخواست از شهروندان این است که برای قطع زنجیره شیوع کرونا از انجام سفرهای غیرضرور خودداری کنند

عدم دریافت واکسن کرونا

رحمانیان

نکته ای که بسیار نگران‌کننده است و باعث شده شرایط سخت‌تر شود، تعلل افراد فراخوان‌شده برای دریافت واکسن است. وی با اشاره به وضعیت ابتلا به کرونا در منطقه تأکید کرد: کار از هشدار گذشته است و من برای جهرم و خفر شدیداً احساس خطر می‌کنم.

وی ادامه داد اگر وضع به همین صورت ادامه پیدا کند، قطعا تعداد مرگ و میرها هر روز بیشتر خواهد شد. مرگ‌هایی غیرقابل باور. متأسفانه هر چه هشدار می‌دهیم کسی توجه نمی‌کند و عادی‌انگاری‌ها همچنان ادامه دارد.

 

اما در آذربایجان غربی، رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در استان گفت: تاکنون ۳۰۴ هزار و ۸۶۹ نفر در استان واکسن کرونا دریافت کرده اند.

 

علی احمد آقاپور افزود: این آمار روز به روز در حال افزایش بوده به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته، هشت هزار و ۶۱۲ نفر در آذربایجان غربی به این تعداد اضافه شده است

خب با توجه خبر هایی که خوندیم در وضع خیلی بدی هستیم و نباید این بدتر شود چون باعث بروز مشکلات جدی می شود.

نتیجه گیری

دوستان عزیز آشنایان و همه اونایی که این محتوا رو می خوانید لطفا خواهش می کنم به قانون محدودیت تردد کرونایی احترام بگذارید تا خدایی نکرده جان خودتون و عزیزاتون رو خطر نندازین.

یک سفر بیهوده ارزش به خطر انداختن جان را ندارد. حدالامکان از تردد در شهر  و استان ها خودداری کنیم مسافرت ها گردش را تعطیل کنیم.

اگر به قوانینی که در ستاد کرونا تصویب شده احترام بزاریم حتما نتیجه خوبی خواهیم گرفت در غیر این صورت شاهد از دست دادن عزیزان خود خواهیم بود

پیشنهاد

پیشنهاد من به ستاد کرونا این است که قوانین سختگیرانه را تصویب کنن و به کادر درمان بیمارستان پاداش بدهند.


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...