تبلیغات شما


لود


۱۴۰۰ / ۸ / ۲۴ ۱۰:۴۰

صفحه اصلی / سلامت


بهترین حرکات شکم و پهلو برای خانمها

قسمت پایین شکم یکی از مناطقی است که زنان بیشترین تلاش را برای سفت‌تر نشان دادن بدن دارند. مهم نیست که چقدر ورزش می کنید، ممکن است نتوانید به ظاهری سفت و عضلانی در قسمت پایین شکم برسید. تقویت و صاف کردن ناحیه شکم بسیار مشکل است. این به این دلیل است که بدن ما چربی اضافی را ذخیره می کند (و اثرات آن برای زنان حتی واضح تر است، زیرا استروژن نقش بیشتری در تعیین ذخیره چربی ایفا می کند). تقویت این ناحیه نه تنها هنگام پوشیدن بیکینی احساس راحتی می کند، بلکه تعادل شما را بهبود می بخشد و از کمر شما محافظت می کند. بنابراین چگونه می توان قسمت پایین شکم را ذوب کرد و مطمئن شد که عضلات پایین شکم به طور موثر کار می کنند؟

فهرست مطالب

حرکات شکم و رژیم مناسب برای لاغری شکم

5 حرکات شکم و پهلو برای خانمها

حرکات شکم و رژیم مناسب برای لاغری شکم

در دهه‌ی اخیر رژیم غذایی نامناسب، علاوه بر بروز بیماری های گوناگون باعث چاقی و به هم ریختگی اندام افراد شده است که رسیدن به اندام مناسب، بخشی از آرزوها و دغدغه های روزمره می باشد بدین منظور این نوشتار را به حرکات ورزشی شکم و پهلو اختصاص داده ایم. حرکاتی که در این متن برای شما آموزش داده می شود؛ حرکات شکم و پهلو برای خانمها می باشد.

حرکات شکم و پهلو برای رسیدن به اندامی متعادل کافی نیست ولی الزامی می باشد که شما با این نوع ورزش ها شکم و پهلوی خود را صاف کنید. ضمنا تغذیه مناسب نقش بسیار مهمی در به دست آوردن نتایج مورد نظر شما دارد، بنابراین حتما تمرینات خود را با وعده های غذایی سالم و میان وعده هایی پروتئین‌دار تکمیل کنید.

برای یافتن روش های جدید از بین بردن چربی های اطراف شکم هر سال هزینه های هنگفتی صرف می شود. بیش از 200 مدل دستگاه مختلف برای کوچک کردن شکم وجود دارد، دستگاههای غلطکی، ضربه زننده، لرزاننده و … که ادعا می شود با این دستگاه ها می توانید شکم خود را کوچک کرده و به سایز متعادل مورد نظرتان برسانید.

 

استفاده از این دستگاه ها به تنهایی برای کوچک کردن سایز اندام های مختلف بدن کافی نیست زیرا دستگاههای ابتکاری قادر به سوزاندن لایه های چربی موجود در اطراف شکم نیستند و این قبیل وسایل تنها کمک ناچیزی برای رسیدن به هدف شما می کنند. در نتیجه ترکیب حرکات شکم و پهلو برای خانمها همراه با استفاده از دستگاه کوچک کننده شکم می تواند در رسیدن به اندامی مناسب به شما کمک شایانی کند.

گام نخست کاهش چربی اطراف شکم

گام نخست کاهش چربی اطراف شکم

قدم اول برای موفق شدن در صاف کردن شکم، داشتن اطلاعات اولیه در مورد طرز کار عضلات اطراف شکم است. به طور طبیعی شکم همه افراد صاف است اما در مواردی که با چربی اضافی پوشیده شده، به نظر بزرگ می رسد، اگر هدف شما داشتن اندامی متناسب و شکمی صاف است، اولین قدم از بین بردن لایه های چربی موجود روی عضله های شکم می باشد.

از دست دادن چربی از هر جایی از بدن به یک چیز نیاز دارد: کالری بیشتری در هر روز بسوزانید. شما می توانید با چند روش مختلف اینکار را انجام دهید؛ می توانید تعداد کالری که می خورید را محدود کنید، می توانید ورزش را به روتین خود اضافه کنید تا کالری بیشتری بسوزانید، یا می توانید ترکیبی از این دو را باهم انجام دهید.

5 حرکات شکم و پهلو برای خانمها

حرکاتی که برای لاغری شکم و پهلو که می توانید با استفاده از ان به راحتی اطراف شکمتان را لاغر کنید را در جدول زیر قرار دادیم تا بتوانید از آن استفاده کنید. و بعد از آن نیز حرکات ورزشی را برایتان توضیح دادیم .

 

1 حرکت تعداد
2 جدیدترین مدل  کرانچی 3 ست 15تایی
3 حرکت پل معکوس 12تا 10 بار
4 رساندن پا به پایین شکم 3ست 15 تایی
5 کرانچ پای پیشرفته 15 تا 30 مرتبه
6 یک حرکت پیلاتس برای شکم 15 مرتبه

 

1.جدیدترین مدل کرانچی

 

طوری روی زمین بنشینید که ران ها و بالا تنه تان شکل V تشکیل دهند. پاها را ضربدری روی هم قرار دهید و بالا بیاورید. یک توپ طبی کوچک (یا دمبل سبک) را بین دستان خود نگه دارید. توپ را به همه جای بدن خود ببرید، از چپ به راست و عقب و در این حال شکل V بدن را حفظ کنید. این حرکت را در 3 ست و در هر ست 15 مرتبه برای 3 تا 4 روز در هفته انجام دهید.

2.حرکت پل معکوس

 

با این حرکت که همه جا می توانید آن را انجام دهید، کمرتان را کوچک کنید. به پشت دراز بکشید و زانوی چپ خود را خم کنید. کف پای چپ را صاف روی زمین قرار دهید و پای راست را به طرف سقف بالا ببرید. دست چپ را صاف کنید و به طرف بالا بیاورید و دست راست را پایین و در کنار خود قرار دهید.بدون حرکت دادن باسن یا شانه، پایی که بالا است را به سمت راست و دستی که بالا است را به سمت چپ باز کنید. حالا روی عضلات شکم خود تمرکز کنید و دست و پای خود را سرجای قبلی برگردانید. این حرکت را 10-12 بار انجام دهید. سپس جهت ها را عوض کنید و دوباره آن را انجام دهید.

3.رساندن پا به پایین شکم

3.رساندن پا به پایین شکم

این ورزش، عضلات شکم ( شش تکه ) را هدف قرار می دهد. به پشت روی زمین دراز بکشید و زانوها را به حالت 90 درجه بالا بیاورید. دست ها را پشت سر قرار دهید و شکم را منقبض کنید. زانو باید دقیقا بالای باسن قرار بگیرد. شانه ها را بلند کنید و بالا بیاورید. نفس خود را برای 3 تا 5 ثانیه نگه دارید، سپس آن را بیرون دهید و پاها را به زاویه 45 درجه ببرید. این حالت را 3 تا 45 ثانیه نگه دارید و شکم خود را فشرده کنید. دو ست و در هر ست 10-15 مرتبه این کار را انجام دهید.

4.کرانچ پای پیش رفته

 

به پشت بخوابید و زانوهایتان را خم کنید و یک دمبل سبک را میان دو پای خود نگه دارید. کف دو دست را روی زمین و زیر نشیمنگاه خود قرار دهید. عضلات پایین شکم خود را منقبض کنید و از آنها برای قرار دادن زانو در مقابل سینه و در حالی که باسن، سر و شانه ها را به آرامی بلند می کنید استفاده کنید. سپس به حالت اول برگردید، این یک مرتبه حساب می شود. این کار را 15 تا 30 مرتبه و 3-4 بار در هفته انجام دهید. تقریبا بعد از 4 هفته نتیجه را خواهید دید.

5.یک حرکت پیلاتس برای شکم

 

به پشت بخوابید، زانوها را به حالت 90 درجه نگه دارید و پا را بالا بیاورید. در حالی که شکم را منقبض می کنید، نفس خود را حبس کنید و دست ها را بالا و به پشت سر ببرید. نفس خود را رها کنید و دستانتان را به طرف جلو بیاورید. پاهای خود را صاف کنید، طوری که بدنتان شکل V به خود بگیرد. اگر نیاز بود، دست ها را برای حفظ حالت بدن روی زمین قرار دهید.به آرامی به پایین برگردید، زانوها را خم کنید و دست ها را پشت سر قرار دهید. 15 مرتبه  این حرکت را تکرار کنید.

در آخر نیز این پیشنهاد را براتون داریم که علاوه بر ورزش باید تغذیه خیلی سالم داشته باشید که بتوانید سریع لاغر شوید چون بیشتر از ورزش تغذیه تاثیر گذار است.


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...