تبلیغات شما


لود


۰۰ / ۵ / ۲۵ ۱۲:۵۱

صفحه اصلی / سلامت


تهدید پوچ دوباره اسرائیل به ایران ( جزئیات تهدید اسرائیل به ایران )

تهدید اسرائیل موضوع و اتفاق جدیدی نیس که مطرح می شود. اما اخیرا به صورت رسمی تهدید اسرائیل با اتهام زنی های بی پایه واساس گفته شده که پهپاد از بالای پل نفتکش و جایی که ناخدا و خدمه و فرماندهی کشتی در آنجا حضور دارند و افرادی با لباس ایرانی وارد کشتی شده و اشیای قیمتی را دزدیدند و دو فرد بریتانیایی و رومانیایی نیز کشته شده اند.

ادعا در تهدید اسرائیل

در تهدید اسرائیل ادعا شده طبق بررسیهای بعمل آورده شده این حمله از طرف هواپیماهای بدون سرنشین ایران انجام شده است. از این رو تهدید اسرائیل با تحریک و فریب سران کشورهای دیگر بر علیه ایران روز افزون میشود.

تهدید اسرائیل با عنوان اتهام زنی حمله اخیر به کشتی اسرائیل، ایران را به جنگ نظامی بهمراه ایالات متحده و سایر کشورها و همچنین شکایت به سازمان بین الملل جهت کمک به انجام این تهدید اسرائیل را یاری کنند جنگ نظامی حتما اتفاق بیفتد. در ادامه به جزئیات تهدید اسرائیل و واکنش ایران را به تهدید اسرائیل خواهیم پرداخت.

تهدید اسرائیل و اقداماتش

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل ادعا میکند حمله پهپادی مرگبار اخیری که به کشتی تجاری “مرسر استریت” انجامیده، برای حمله به ایران آماده است و زمان آن رسیده که تهدیدهای جمهوری اسلامی با واکنش های بین المللی روبرو گردد.

تهدید اسرائیل و اقداماتش

تهدید اسرائیل به ایران

که با دو کشور آمریکا و بریتانیا که ایران را مسئول مورد حمله قرار گرفتن کشتی “مرسر استریت” و کشته شدن دو خدمه کشتی میداند اظهار کرد ما در لحظه ای هستیم که باید اقدام نظامی علیه ایران انجام دهیم.جهان باید اکنون علیه ایران اقدام کند.

تهدید اسرائیل بدلیل انفجار کشتی اسرائیلی…

ایران را به “دامن زدن به دشمنی ها” معرفی کرد.نخست وزیر بریتانیا هم اظهار کرد ایران باید به پیامد حمله اش به نفتکش اسرائیلی مواجه شود.

دو روز بعد از اتفاق حمله مرگبار به تانکر “ام تی مرسر استریت” وزیر امور خارجه اسرائیل در همراهی و گفتگو با دیپلمات های دوکشور آمریکا و بریتانیا با در خواست موافقت و فعال شدن سازمان ملل متحد مبنی بر تهدید اسرائیل جنگ نظامی فراهم شود.

تمام حواشی حمله به تانکر مرسر استریت

وزیر امور خارجه اسرائیل

ما نمی باید درباره تروریسم ایران سکوت کنیم این تروریسم از جمله به آزادی کشتیرانی نیز لطمه وارد ساخته است!

وزیر امور خارجه اسرائیل در تماسش با همراه بریتانیایی دامینیک راب

او در ای تماس خواستار جوابی جدی به موضوع حمله کشتی، که باعث کشته شدن یک شهروند بریتانیایی شده است باشد. او در گفتگوی با همراه آمریکایی آنتونی بلینکن، واکنش جامعه بین المللی را به این حمله مرگبار خواستار شد.

تهدید ایران توسط وزیر امور خارجه اسرائیل

بنی گانتز با تهدید اسرائیل که ایران «تهدیدی علیه اسرائیل،خاورمیانه و کل جهان» است از آمادگی کشورش به حمله علیه ایران خبر کرد.

موضوع حمله به نفتکش ها و نبود امنیت در مسیرهای عبور و  مرور کشتیهای تجاری در حوزه خلیج فارس و دریای عمان از سال 2018 و بعد از خروج آمریکا از برجام شروع و شدت پیدا کرد.

واکنش ایران به تهدید اسرائیل

تا به الان هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است و شبکه تلوزیونی عربی جمهوری اسلامی “العالم” ادعا کرده حمله از سوی “مقاومت سوریه” در پی انتقام از حمله اسرائیل به فرودگاه منطقه قصیرانجام شده است.

اظهار حمله پهپادی

رویترز به ادعای گروهی کارشناسان وزارت دفاع آمریکا حمله پهپادی  اظهار کرد و همچنین در ادامه گزارش به حملات مشابه در آبهای این منطقه اشاره کرد.

این سومین حمله ای می باشد که در مدت شش ماه گذشته متوجه کشتی های تجاری با مالکیت و مدیریت اسرائیل بوده است اما در حملات گذشته تنها خسارت وارد شده بود و تلفات جانی نداشتند.

حمله به تانکر “ام تی مرسر استریت به مثابه بخشی از یک تهدید اسرائیل و جنگ پنهان این دو کشور میباشد!

رد کردن اظهارات اسرائیل توسط وزارت خارجه ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نسبت به تهدید اسرائیل و اظهارات مقامات آن کشور نقش کشور ایران را در حمله به تانکر مرسر استریت متعلق به شرکت زودیاک را رد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در نشست خبری مجازی اتهامات اسرائیل به ایران که به تانکر اسرائیلی حمله کرده تکذیب کرد و آن را فرافکنی دانست و گفت تهدید اسرائیل در صورت انجام بی جواب نخواهد بود.

شکایت به سازمان ملل

رادیو اسرائیل نیز گزارش داد گیلاد اردان سفیر اسرائیل در آمریکا و سازمان ملل، تصمیم دارد شکایت نامه ای به شورای امنیت ارسال کند و خواستار نشست اضطراری باشد و از این شورا بخواهد اقدام تروریستی رژیم ایران را محکوم کنند!

پهپاد های انتحاری؟!

با وجود اینکه تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است،اما جمهوری اسلامی و متحدان شبه نظامی آن، قبل از این حمله نیز بارها سوءقصدهایی با پهپادهای انتحاری انجام میداده اند.

 

حسین شریعتمداری در پاسخ به تهدید اسرائیل

ایشان ضمن اشاره بر 7 مورد چنین  پاسخی داد که اگر رژیم صهیونیستی حماقت کند علاوه بر تلافی سنگین و پشیمان کننده ایران علیه این رژیم، آمریکا و انگلیس هم منافعشان در منظقه نباید در امان باشد و به خوبی میدانند که خاک فلسطین اشغالی تماما زیر برد موشکهای نقطه زن ماست.

تهدید ناوگان آمریکا و منافع انگلیس

ناوگان پنجم دریایی آمریکا در بحرین فقط 240 کیلومتر با ما فاصله دارد و منافع انگلیس نیز در منطقه به آسانی در دسترس خواهد شد.

جزئیات بیشتر تهدید اسرائیل به ایران با بهانه اتهام به حمله مرسر استریت

با انتشار خبر تهدید، اسرائیل ادعا میکند که سعید آقاجانی از فرماندهان هوا فضای سپاه، مسئول حمله به کشتی مرسر استریت میباشد.

جزئیات بیشتر تهدید اسرائیل به ایران با بهانه اتهام به حمله مرسر استریت

نخست وزیر اسرائیل در ادامه نیز اظهار کرد دوره ای که «آسوده در تهران بنشینند و از آنجا خاورمیانه را شعله ور کنند تمام شده است».

تفرقه افکنی برای جنگ با ایران

همچنین نفتالی بنت به مرزهای شمالی اسرائیل سوریه لبنان که سفر رفته بود به مقامات نظامی کشورش گفت اسرائیل اطلاعاتی را با بریتانیا، ایالات متحده و سایر کشورهای دیگر در همین موضوع حمله ایران به اشتراک گذاشته و در تلاش است جهان را بسیج بر علیه ایران کند و همچنین با انجام این تهدید اسرائیل ادامه داد به تنهایی نیز میتواند این حمله انجام دهد.

ترس اسرائیل/دلیل اصلی تفرقه افکنی

تهدید اسرائیل به ایران بیشتر نشات گرفته از ترس رژیم صهیونیستی از دستیابی ایران به صلاح ها و بمب هسته ای میباشد و این عملیات حمله به کشتی در واقع یک بهانه بیش نیست.

نبود ترامپ ترس دیگر اسرائیل

یکی از مقامات اسرائیل واضح اظهار کرد که با وجود خارج شدن دونالد ترامپ از برجام درسال 2018، نگران است حال که جو بایدن روی کار آمده مجدد به برجام باز گردد.

کابوس وحشتناک اسرائیل…

چون همچنان ایران نقضی انجام نداده وبا عوض شدن ریاست جمهوری ایران و سیاست دولت جدید نسبت به مذاکرات برجام و اهمیت آن فعلا به حالت تعلیق درآمده و در صورت تعهد دو جانبه و مذاکره بیشتر این موضوع امید به بازگشت بایدن به این موضوع میباشد وجود دارد.

بدین جهت این کابوس وحشتناکی برای رژیم فاسد صهیونیستی شده که سه گزینه جهت تضعیف کردن ایران برای ممانعت (به رسیدن قدرت نظامی و صلاح ها و بمب هسته ای) را روی میز گزاشته و این گزینه های تهدید اسرائیل تمامی جنبه های اقتصادی سیاسی و نظامی و غیره را مورد هدف قرار داده است.

بنی گانتز وزیر دفاع رژیم غصبی

«ایران در تلاش است که اسرائیل را همزمان در چندین جبهه به چالش بکشد و به همین دلیل توانایی هایش در کشورهای لبنان و غزه را تقویت می کند.»

دنیا باید از قدرت نظامی برای متوقف کردن تهدید ایران استفاده کند و بهترین بهانه برای شرورت این رژیم فاسد:

  • حمله پهپادی به نفتکش اسرائیلی «مرسر استریت»
  • ادعای تعدادی با لباس ایرانی با دزدیدن اشیای قیمتی
  • کشته شدن دو نفر از خدمه پهپاد و هواپیمای بدون سرنشین در دریای عرب
  • تلاش برای دزدیدن کشتی «اسفلت پرنسس» در دریای عمان اسرائیل و کشورهای دیگر غربی

بنی گانتز وزیر دفاع رژیم غصبی

بزرگترین ترس و کابوس اسرائیل از ایران

تهدید اسرائیل بیشتر بر سر ترس دستیابی ایران به غنی سازی اورانیوم با درصد بالاییست که برای خودش تهدید بزرگی می داند. با این وجود مقام معظم رهبری در واکنش به تهدید اسرائیل در حضور مردم گفت:

سردمداران رژیم صهیونیستی ما را تهدید میکنند به حمله نظامی اما خودشان نیز می دانند که اگر همچین غلطی از آنها سر بزند جمهوری اسلامی تل آویوو حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

حمایت آمریکا از اسرائیل

جین ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که برای حمایت از اسرائیل در دفاع از خود ایالات متحده در برابر ایران حمایتش خواهد کرد.

اظهارات رئیسی

همچنین نسبت به اظهارات رئیسی جمهوری اسلامی مبنی بر حمایت از غزه و سوریه در برابر اسرائیل ادامه خواهد داشت که در مراسم تحلیف او در پارلمان این کشور برگزار گردید.

پافشاری سفیر اسرائیل

گلعاد اردان، سفیر اسرائیل در آمریکا و سازمان ملل متحد، پافشاری بروجود شدت خشونت ها و بی ثباتی بیشتر در منطقه، با این سیاست رئیسی را مدعی گردید.

نتیجه گیری و پیشنهاد

برای پرده گشایی تهدید اسرائیل، باید گروهی از کارشناسان سیاسی و نظامی ایران بهمراه کشورهای موافق یا بی طرف، جهت بررسی ادعاها، اسناد و مدارک برای اتهام زنی های همراه با تهدید اسرائیل دقیق و جدی اقدامات لازم را انجام دهند.


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...