تبلیغات شما


لود


۰۰ / ۱۱ / ۱۴ ۱۰:۳۸

صفحه اصلی / سلامت


وضعیت بورس ایران + راهنمایی خرید بهترین بورس ایران

می خواهیم در مورد وضعیت بورس ایران تحقیق و بررسی داشته باشیم که چرا اکثر مردم به بازار سرمایه رجوع و استقبال فراوانی کردند؟ برخی از افراد که به این بازار وارد شدند اطلاعات مکفی از این حرفه را نداشته و بسیار ریسک بالایی انجام دادند. از همین رو مدیریت بسیار پر اهمیت می شود.


بیشتر بخوانید:جدول قیمت روز سهام عدالت به تفکیک شرکت ها در بورس


وضعیت بورس ایران

همانطور که بالا  گفته شد اکثریت هم میهنان به این حرفه رجوع کردند و پس از گذشت مدت اندکی از ورود آنها به بازار سرمایه افرادی که اطلاعات مکفی نداشتند از این بازار خارج شدند و ضرر بسیاری کردند و به گفته ی آنها این کار یک نوع کلاهبرداری می باشد. اما افرادی هم بودند که اطلاعات کافی از این حرفه نداشتند و ریسک بالایی کردند ولی در موقعیت بسیار خوبی از بازار سرمایه خارج شدند و متضرر نشدند باید خاطر نشان کنم که کسی که بخواهد وارد این حرفه شود ابتدا باید حداقل جزییات یا به عبارتی اطلاعات پایه ای این بازار را بداند.

اما دانستن وضعیت بورس ایران  در لحظه یا همان روز امری بسیار واجب و ضروری است کسی که تمامی آموزش های پایه ای را نیز بداند ولی بدون نداشتن آگاهی از وضعیت بورس ایران اقدام به خرید یا فروش سهامی کند ریسک بزرگی کرده و ممکن است نقدینگی خود را در این بازار از دست بدهد. پس فعالانی که در بورس ایران مشغول به فعالیت خرید و فروش سهام می باشند باید از وضعیت بورس ایران تحقیق کنند و اطلاعات کافی را برای اعمال خرید یا فروش سهام بدست بیاورند تا از نقدینگی که برای خرید سهام استفاده کردند سودی حاصل نمایند و از ضرر جلوگیری کنند.

پیش بینی وضعیت بورس ایران

به نظر شما فعالان عزیز چرا افراد حرفه ای ابتدا وضعیت بورس ایران را بررسی می کنند بعد سهام مورد نظر را تحلیل و اقدام به خرید و فروش می کنند؟ این امر بسیار ساده است زمانی فعالان بورسی بازار سرمایه وضعیت بورس ایران را چک و مورد بررسی قرار می دهند ، سبب می شود که وضعیت بازار را پیش بینی کنند و روند سهم را تشخیص دهند بنابراین ثبت خرید و فروش برایشان امری آسان و با اطمیانان کامل خواهد بود.

پیش بینی وضعیت بورس ایران

در نتیجه آخرین وضعیت بورس ایران امری بسیار مهم در بازار سرمایه می باشد . دیروز معامله‌گرها هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات تعلق داشته است و ۱.۴ درصد از کل سهام بانک دی معامله شد.

در پری روز حدود 24 هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که از جمله این سهام عبارتند از: شپنا ، فملی ، وبانک ، شستا ،فولاد که بر اساس ارزش معاملات سهام از رتبه اول تا پنجم در جدول قرار گرفتند.

وضعیت بورس ایران، تهران

وضعیت بورس امروز تهران به این گونه است که افرادی زیادی از این بازار استقبال کردند و صعودی چند برابری در چند دهه اخیر داشته و بسیاری از افراد گمان می کنند که این بازار امروز که به این صورت صعود چند برابری داشته به زودی نزولی سرسام آور خواهد داشت.

اکثر این افراد که همچین تفکری دارند می گویند این بازار یک نوع حباب است و بزودی تمامی سهامی که صعود تصاعدی داشته اند با ریزش صف خرید مواجه می شوند و صف فروش را تشکیل می دهند و روند نزولی به خود اختصاص می دهند.

تحلیل وضعیت بورس ایران

خدمت عزیزان فعال خاطر نشان می کنیم که تحلیل وضعیت بورس ایران بر مبنای تغییرات نمودار می باشد. در بازار سرمایه ایران هر سهام دارای نمودار خاص خود است و برای مشاهده از آخرین حالت بازار بورس ایران نمودار سهام را مورد بررسی قرار می دهیم و پس از تحلیل وضعیت بورس ایران تمامی اطلاعات مد نظر خدمت فعالان بازار سرمایه نمایش داده می شود.

وضعیت بورس ایران چگونه بود؟

با توجه به سیگنال های دریافتی از بازار کلی سهام و اوراق بهادار، دیروز ما شاهد نوساناتی در این بازار بودیم که معاملات را تحت الشعاع خود قرار داد.

نوسان شاخص ها

با توجه به آمار های به دست امده در دیروز شاخص های بورس تحت نوسانات شدیدی قرار گرفته بودند به شکلی که شاخص کل با رشد 0.15 درصدی به 1465 واحد و به قیمت 980 هزار و 571 رسید. هم چنین شاخص قیمت وزنی-ارزشی با افزایش 0.15 درصدی و 389 واحد، به 260 هزار و 839 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز افتی معادل 0.54 درصد به 310 هزار و 376 رسید و شاخص قیمت هم وزن نیز با رقم 1127 واحد کاهش یا 0.54 درصد به 205 هزار و 991 واحد خود را رسانید.

شاخص آزاد شناور هم 2636 واحد رشد را تجربه کرد که معادل 0.21 درصد بود و به هزار و 236 واحد رسید. شاخص بازار اول نیز افزایش را تجربه کرد و با 7489 واحد رشد که 1.07 درصد می شد، به 706 هزار و دو واحد رسید و بالعکس شاخص بازار دوم با 1.15 درصد ریزش به دو هزار و بیست و نه واحد رسید.


بیشتر بخوانید:دلیل استعفای رئیس سازمان بورس چه بود؟


نمادهای تاثیرگذار

دیروز نماد های تاثیرگذار بسیاری خودنمایی می کردند که از جمله انان می توان به فارس، کگل، پارسان و رمپنا و … اشاره کرد. دیروز سه نماد بزرگ فارس با هزار و چهار صد و بیست و یک واحد، رمپنا با 855 واحد و تاپیکو با 731 واحد ریزش، از سری نماد هایی بودند که بیش ترین تاثیر منفی را بر بازار گذاشتند. در طرف دیگر چهار نماد مثبت یعنی شستا با 2552 واحد، فولاد 1335 واحد، کگل با 1192 واحد و پارسان با 818 واحد بیش ترین تاثیر مثبت خود را بر بازار سرمایه دیروز گذاشتند.

ریزش شاخص صنایع

وضعیت بورس ایران نشان داد که بیش تر شاخص صنایع تالار شیشه ای تحت نوسانات شدید قرار گرفته اند و شاخص صنایعی هم چون مواد دارویی، ریزش 3.48 را تجربه کرده اند و به 105 هزار و 946 واحد رسیدند. هم چنین وسایل ارتباطی با 1854 واحد افت 3.49 درصدی را تجربه کرده و به قیمت 51 هزار و 295 واحد رسیدند. فنی و مهندسی با 326 واحد کاهش و 3.97 درصد افت، به هفت هزار و 876 واحد رسید و صنعت انتشارات و چاپ با 98630 واحد، ریزش 4 درصدی را تجربه کرده و به دو هزار و 366 واحد رسید.

صنعت لاستیک با 14048 واحد افت، کاهش 4.12 درصدی را تجربه کرده و به 326 هزار و 797 واحد رسید و صنایع آب و برق و گاز نیز افتی معادل با 4.25 درصد را دیدند و به هزار و 675 واحد رسیدند و در اخر زراعت نیز با 12324 کاهشی برابر با 4.81 درصد داشت و به 244 هزار و 97 رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

بیشترین کاهش قیمت ها

حاصل نتایج بررسی ها نشان می دهد ،در  وضعیت بورس ایران یک سری از نماد ها مانند: وآتی، امید، حفاری، سغرب، خاهن و وامید بالا ترین سقف افزایش قیمت را از آن خود کردند و نماد هایی از قبیل سیمرغ، پکرمان، وخاور، دزهراوی، ونوین، فاذر و کهمدا نیز بیش ترین کاهش و افت قیمت را نشان دادند.

پنج نماد برتر در بازار مالی ایران

دیروز در روند بورس و اوراق بهادار  از مجموع 24 هزار و 330 میلیارد تومان نماد هایی که مورد داد و ستد قرار گرفت، سهام هایی با نماد های وتجارت، خودرو، خساپا، شستا و وبصادر در صدر لیست بیش ترین میزان خرید و فروش قرار گرفتند و معامله شدند. همچنین در پایان دیروز 8.5 درصد از کل سهام شرکت لیزینگ خودرو غدیر با نماد ولغدر مورد خرید وفروش قرار گرفت و چیزی در حدود ده نماد برتر سهم 31.5 درصدی از کل معاملات دیروز را به خود اختصاص دادند.

در این بین ارزش معاملات در 51 سهم از مرز 100 میلیارد تومان گذشت و نصف ارزش کل معاملات هم به 36 نماد اول تعلق داشت. در بازار فرا بورس اگر از سهم های عرضه اولیه صرف نظر کنیم، سهم هایی نظیر چخزر، کگهر، سمگا و بنو در راس تقاضا برای خرید قرار داشتند. البته در ابتدا گمان می رفت که بازاری رو به رشد را در پیش رو داشته باشیم اما هرچه به انتهای معاملات نزدیک می شدیم، شاهد منفی شدن برخی از نماد ها بودیم و هم چنین نماد های کوچک رشد بیش تری را نسبت به سایرین داشتند. در بازار دیروز ۳۳۱ نماد مثبت و ۲۱ نماد منفی بودند.

سهامی که تاثیر مثبتی بر روند بازار در این بازه داشتند عبارتند از…

  • صنایع پتروشیمی خلیج فارس
  • بانک ملت
  • گروه مپنا
  • کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران
  • سرمایه گذاری غدیر
  • مخابرات ایران و همراه اول

همچنین پر بیننده ترین نمادهایی که مورد استقبال بینظیری قرار گرفته اند عبارتند از: بانک های تجارت، ملت و اقتصاد نوینف ماشین سازی اراک، نوش مازندران، پالایش نفت اصفهان و فولاد مبارکه اصفهان. دیروز شاخص کل فرابورس مخالف روز گذشته که بررسی کردیم روند صعودی به خود گرفت و با رشد112 واحدی مواجه شد که رقم 6696 رشد رسید و منجرب صعود سهام فرابوسی در بازار سرمایه ایران شده است.

سخن آخر

در آخر  باید بگوییم که وضعیت بورس ایران زمانی که  کاهش نرخ دلار را به خود دید ،  تغییرات چندانی نداشته و فقط اصلاح کوچکی انجام داده است اما بورس جهانی با اتفاقات کاهش نرخ دلار با افت شدیدی روبرو شد و متوجه شدیم که وضعیت بورس امروز ایران در برخی از مواقع با بورس جهانی به صورت عکس عمل می کند.


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...