تبلیغات شما


لود


۰۰ / ۱۱ / ۴ ۰۸:۵۵

صفحه اصلی / سلامت


معرفی انواع قارچ های خوراکی که می توانید یکبار امتحان کنید!

آیا  به دنبال گسترش کام آشپزی خود هستید؟  کشف انواع مختلفی از قارچ های خوراکی راهی عالی برای این کار است.  در اینجا 20تا از  قارچ های خوراکی  وجود دارد که ارزش شکار دارند. گذشته از سموم احتمالی و واکنش های آلرژیک ممکن در قارچ های خوراکی ، این قارچ های دوست داشتنی در واقع برای شما بسیار مفید می باشند. آنها سرشار از مواد مغذی و مواد شیمیایی گیاهی منحصر به فرد هستند که به راحتی در سبزیجات ، میوه ها یا گوشت یافت نمی شوند . قارچ های خوراکی به طور طبیعی فاقد چربی بوده و فیبر بالایی دارند و تعدادی آنتی اکسیدان مهم در آن ها موجود است . ویتامین های گروه B ، مس و پتاسیم در قارچ های گونه های مختلف فراوان است. قارچ های خوراکی در فرایند تخمیر نقشی ندارند و  نکته دیگری که قارچ های خوراکی را منحصر به فرد می کند، تعداد زیادی از گونه های موجود آن ها  در جهان می باشد  .

اگر علاقه دارید در مورد قارچ های خوراکی خاص بیشتر بیاموزید ، ما لیستی را برای شما آماده کرده ایم. در زیر 20 نوع مختلف قارچ خوراکی آورده شده است.  برخی از آنها را احتمالاً خواهید شناخت ، اما بیشتر آنها را احتمالاً قبلاً نشنیده اید.


بیشتر بخوانید:قارچ پوست چیست + درمان خانگی قارچ پوست


20نوع از قارچ های خوراکی که باید بدانید

تعداد انگشت شماری از قارچ های خوراکی زیر را می توانید در خواربارفروشی محلی خود بیابید.  بقیه باید در بازارهای تخصصی خریداری شوند.  و برخی دیگر ، اگر امیدوارید آنها را پیدا کنید باید به جنگل بروید. بسیاری از قارچ ها شبیه به هم هستند و همه قابل خوردن نیستند.  حتی برخی از لیست های زیر اگر به درستی آماده نشوند می توانند خطرناک باشند. اما وقتی این قارچ های عجیب و غریب برداشت می شوند و به درستی آماده می شوند ، به طرز شگفت انگیزی به طیف گسترده ای از وعده های غذایی افزوده می شوند.

قارچ Bay Bolete

قارچ Bay Bolete ، یکی از خویشاوندان دور پورسینی رایج تر ، طعم ملایمی دارد.  این در بازارهای مکزیک در اطراف پارک ملی Izta-Popo Zoquiapan ، جایی که مکرراً برداشت می شود ، دیده می شود.  قارچ های تازه رسیده شده را می توان به صورت خام مصرف کرد و رسیده تر ها نیز ، برای خشک کردن عالی هستند و هر شکلی که در کره گیاهی پخته شوند خوشمزه می باشد .

قارچ ترومپت سیاه

قارچ ترومپت سیاه

قارچ ترومپت سیاه قیفی با وجود ظاهر کمتر جذاب بسیار مورد توجه است.  سرشار از پروتئین است و حاوی الکل قند است که طعم شیرینی به آن می بخشد اما کربوهیدرات خالص کمتری نسبت به بسیاری از سبزیجات شیرین دارد.  ترومپت های سیاه خشک را می توان به عنوان چاشنی روی ظروف خرد کرد در حالی که فرم های تازه برای استفاده در دسرها و غذاهای خوش طعم مناسب هستند.

قارچ دکمه ای

قارچ دکمه سفید یکی از رایج ترین قارچ ها در سراسر جهان است که طعم ملایمی دارد و به راحتی با طعم هر غذای تند یا خوش طعم سازگار می شود.  آنها ابتدا در اواخر دهه 1800 با موفقیت کشت شدند ، اما در آن زمان همه نمونه ها قهوه ای رنگ بودند.  چند دهه بعد ، جهش اتفاقی یک قارچ سفید ایجاد کرد که توجه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را به خود جلب کرد.

قارچ سزار

همانطور که از نامش پیداست ، تاریخچه قارچ سزار به گذشته باز می گردد.  بومی جنوب اروپا و شمال آفریقا است و مورد علاقه اشراف روم بوده است.  بیشتر در مرحله نورس خورده می شود.  در ایتالیا ، اغلب به صورت خام با روغن و نمک تهیه می شود ، اما وقتی با ادویه جات ترشی جات نیز سرخ می شود ، بسیار خوشمزه است.

قارچ گل کلم

قارچ گل کلم ممکن است یکی از قارچ های خوراکی نه چندان زیبا باشد ، . آنها می توانند به اندازه های عظیمی برسند . اما طعم آن ارزشش را دارد.  این قارچ های خوراکی به خوبی با گوشت قرمز ترکیب می شوند و تعم فوق العاده ای به آب گوشت می بخشند  .

قارچ Chanterelle

قارچ های خوراکی معروف و زرد رنگ Chanterelle به دلیل طعم منحصر به فرد خود بسیار مورد توجه هستند: .  آنها در اروپا و آمریکای شمالی بسیار محبوب بوده  و برخی از سرآشپزها آنها را با غذای ترافل یک غذای لذیذ می دانند.  پخت آنها با چربی ، مانند کره ، طعم غنی آنها را به ارمغان می آورد و آنها را به سس ، سوپ و حتی سوفله اضافه می کنند.

قارچ  ذغال سوز

قارچ russula Charcoal Burner یکی از رایج ترین قارچ های وحشی برداشت شده در اروپا است.  گوشت نرم و طعم ملایم و آجیلی دارد.  این یک قارچ همه کاره در آشپزخانه است و با وجود قوام خام نرم تر ، هنگام پخت بافت مطلوب را حفظ می کند.  این غذا در انواع غذاها از سوپ و خورش گرفته تا املت عالی است.

قارچ صدفی

قارچ صدفی

قارچ صدفی در سراسر جهان شناخته شده است اما بیشتر در غذاهای آسیایی محبوب است.  آنها برای اولین بار در طول جنگ جهانی اول به عنوان غذای سه بعدی پرورش داده شدند ، اما در حال حاضر به عنوان یک ماده ارزشمند در بسیاری از غذاها و سس ها در نظر گرفته می شوند.  آنها همچنین می توانند به تنهایی سرو شوند و طعم ملایمی با نکات انیسون یا بادام تلخ داشته باشند.  این قارچ های خوراکی که در میان قارچ ها نادر است ، از انواع خاصی از کرم ها و حتی باکتری ها تغذیه می کنند.

قارچ کرمینی

به یاد دارید قارچ های دکمه ای اصلی چگونه قهوه ای بودند تا زمانی که جهش منحصر به فردی به آن رنگ سفید داد؟  خوب ، Cremini نامی است که به انواع قهوه ای اصلی Agaricus bisporus داده می شود.  حتی بیشتر گیج کننده ، اینها فقط شکل نارس قارچ پرتابلای بسیار محبوب هستند.

آنها طعمی پیچیده تر از یک دکمه سفید دارند اما به اندازه یک پرتابل بالغ هم شیرین نیستند.  مانند انواع سفید ، آنها به طور گسترده ای در غذاهای خوش طعم و تند استفاده می شوند.

قارچ زین

در سراسر جهان ، از آمریکا و اروپا گرفته تا استرالیا ، قارچ تنه Dryad’s Saddle اغلب به راحتی پیدا می شود.  در شکل نارس ، دارای رایحه خیار و طعم لیمو مانند است.  وقتی در کره سرخ می شوند خوشمزه هستند و با ماهی و گوشت سفید به خوبی ترکیب می شوند.

قارچ پفک غول پیکر

قارچ پفک غول پیکر در طول تاریخ برای پانسمان زخم ها مورد استفاده قرار گرفته است و منبع اصلی موکوپروتئین کالواسین است که به عنوان درمان ضد تومور مورد استفاده قرار می گیرد.  به عنوان غذا ، این قارچ ها باید فقط در حالت نارس که گوشت سفید است استفاده شوند.  نمونه های بالغ تر حاوی اسپورهای سمی هستند که گوشت را زرد و سپس قهوه ای می کنند.


بیشتر خوانید:تاثیر قارچ در کاهش وزن کارآمد و اصولی (کاهش وزن بی ضرر و سالم با قارچ)


خوشه قارچ های صدف شاه

بزرگترین گونه قارچ صدفی ، قارچ شاه صدفی به شکل شیپور دارای پایه وسیع و کلاه معکوس است.  گوشتی است و با وجود طعم کمی در شکل خام آن ، هنگام پخت طعم عالی پیدا می کند.  اما استعدادهای این قارچ های خوراکی بامزه فراتر از آن چیزی است که فکر می کنید .   همچنین نشان داده شده است که دارای مزایای تحریک کننده سیستم ایمنی ، اثرات کاهش کلسترول است و حتی می تواند در مبارزه با انگل های روده مفید باشد.

قارچ Matsutake

قارچ گران قیمت اما کمیاب ماتسوتاکه در بسیاری از کشورهای شرقی محبوب است، دارای یک پایه ضخیم و بلند با کلاه کوچک و عطر تند منحصر به فرد است.  از آنجا که این قارچ های خوراکی ترجیح می دهند در شرایط خاصی در انواع خاصی از جنگل ها رشد کنند ، همیشه یافتن آنها آسان نیست.  به تازگی ، انگل های کاج و جنگل زدایی مداوم تعداد برداشت ماتسواتک های سالانه را تا حد زیادی کاهش داده است ، که قیمت را به طور تصاعدی افزایش داده می دهد.

قارچ Portobello

قارچ Portobello

شاید دومین قارچ شناخته شده در غرب ، پورتوبلو (که پورتابلا یا پورتابلو نیز نامیده می شود) در واقع فقط شکل بالغ شناخته شده ترین قارچ دکمه دار (یا کرمینی) است.  هنگامی که اجازه داده می شود کامل برسد ، مقدار زیادی از رطوبت خود را از دست می دهد و نت های طعم دار و خاکی بیشتری به دست می آورد.  این بافت و طعم ، پورتابل را به گزینه ای عالی برای جایگزینی گوشت در غذاهای گیاهی تبدیل می کند.

قارچ  ساقه قرمزپوش

این قارچ های خوراکی  زیبا با کلاه قرمز و ساقه خال دار قرمز ، در لیست آرزوهای شکارچیان قارچ قرار دارد.  قارچ Scaber Stalk کلاه قرمز معمولاً در اروپای شرقی مصرف می شود و قرن ها بوده است.  با این حال ، اخیراً برخی اختلاف نظرها در مورد قابلیت خوردن واقعی این قارچ ها وجود دارد.  برخی از مسمومیت ها گزارش شده است و اکثر شکارچیان موافقند که باید فقط در صورت پخت کامل مصرف شوند.  به نظر می رسد یک توضیح احتمالی این باشد که انواع نارنجی این Leccinum نسبت به نمونه های قرمزپوش سمی تر است.

قارچ Reishi

این با رنگ قرمز پر رنگ اغلب به عنوان مکمل به شکل پودر مصرف می شود و در آشپزی استفاده نمی شود.  مدتهاست که در طب چینی مورد استفاده قرار می گیرد ، جایی که اعتقاد بر این است که به حافظه کمک می کند ، کانال های انرژی را باز می کند و حتی زندگی جاودانه را امکان پذیر می کند.  در حالی که علم مدرن هنوز این ادعاهای خاص را تأیید نکرده است ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ریشی می تواند در طول درمان از بیماران سرطانی حمایت کند و مکمل آن می تواند مواد شیمیایی گیاهی مهمی را برای بدن تأمین کند که از سلامت کلی حمایت می کند.

قارچ بوما شیمجی

خانواده قارچ Shimeji در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد.  همه آنها در صورت خام طعم تلخی دارند و می توانند در این شکل باعث ناراحتی گوارشی شوند.  با این حال ، هنگامی که کاملاً پخته شود ، آن تلخی جای خود را به طعم مغزدار و بافت سفت و دلپذیر می دهد.  این قارچ های خوراکی بومی شرق آسیا هستند و معمولاً در آشپزی ژاپنی استفاده می شوند.

قارچ Shiitake

شیاتاک ها قارچ های خوراکی شناخته شده ای هستند که مدتهاست در چین و دیگر کشورهای شرق آسیا کشت و مورد استفاده قرار می گیرند ، اما اخیراً تا حدودی در آشپزخانه های غربی به یکی از اصلی ترین غذاها تبدیل شده اند.  این قارچ های بزرگ قهوه ای طعم لزیزی دارند و وقتی پخته می شوند ، بافتی دلپذیر و مخملی ایجاد می کنند.  ساقه ها اغلب به دلیل قوام سفت تر کنار گذاشته می شوند ، اما وقتی بیشتر از کلاهک ها پخته شوند ، بافت جویدنی خوبی پیدا می کنند.

قارچ نی

این قارچ های خوراکی خاکستری تخم مرغی به دلیل موادی که در آن کشت می شوند نامگذاری شده اند.  قارچ های نی در غذاهای آسیایی محبوب هستند و اغلب به صورت تازه در کشورهای شرقی به فروش می رسند.  وقتی در غرب فروخته می شود ، به احتمال زیاد کنسرو یا خشک می شوند.  هنگام پخت بافتی لغزنده و طعم بسیار ملایمی دارند.

قارچ  گوش چوبی

قارچ چوب گوش یک قارچ قهوه ای تا حدودی شفاف است که در آشپزی شرقی بسیار محبوب تر از غرب است.  این قارچ  طعم و بافت لاستیکی عجیب و غریب و  طعم قابل ملاحظه ملایم دارد.  به صورت خام قابل خوردن نیست و زمان پخت آن نسبتاً طول می کشد.  با وجود همه این اشکالات ، این قارچ های خوراکی محبوب در سوپ ها و دستور العمل های آسیایی دیده می شود که در آن  چندین گونه قارچ را ترکیب می کند.


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...