تبلیغات شما


لود


۰۰ / ۷ / ۱۰ ۱۰:۱۴

صفحه اصلی / سلامت


بیوگرافی اشلی بایدن دختر رئیس جمهور آمریکا/ اشلی بایدن کیست؟

اشلی بایدن (Ashley Biden) متولد 8 ژوئن 1981 در در واشنگتن است. اشلی بایدن 39 سال سن دارد و مثل عموم مردم به صورت عادی زندگی می‌کند. وی از دانشگاه تولان فارغ التحصیل شد و در رشته کار اجتماعی در دانشگاه پنسیلوانیا به مقطع استادی رسید. اشلی بایدن به عنوان یک مدیر اجرایی کار می کند، مدیر اجرایی یک گروه که روی قضاوت جرم و جنایات تمرکز می کنند. اشلی بایدن با دکتر هوارد کرین یک جراح پلاستیک در بیمارستان دانشگاه توماس جفرسون ازدواج کرده است.
اشلی بایدن 39 ساله دختر جو بایدن 77 ساله، نامزد اکنون حزب دموکرات و جیل همسر 69 ساله ایشان است.

برعکس ایوانکا ترامپ دختر چهل‌و‌پنجمین رئیس جمهور آمریکا دونالدترامپ ، اشلی بایدن دختر رئیس جمهور فعلی ایالات متحده ، اخیراً ترجیح داد از کانون اصلی رسانه‌ها و از دنیای سیاست به دور باشد. اشلی بایدن در عرصه‌های مرتبط با حقوق و عدالت اجتماعی فعال بوده است. وی مدرک کارشناسی ارشد در امور اجتماعی از دانشگاه پنسیلوانیا ( University Of Pennsylvania) دارد.

ازدواج اشلی بایدن

ازدواج اشلی بایدن

اشلی در سال 2012 با دکتر هوارد کرین که جراح پلاستیک است ازدواج کرد. این زوج آمریکایی فرزندی ندارند. اشلی خواهر ناتنی هانتر و بو بایدن، پسران جو بایدن است. این دو پسر حاصل ازدواج جو با نیلا بایدن بودند.
در سال 1972 ، 9سال قبل از تولد اشلی بایدن ، نیلا بایدن در یک تصادف رانندگی با نائومی ، دختر کوچک جو بایدن در آن تصادف درگذشتند. در واقعیت اشلی بایدن تنها فرزند جو و جیل بایدن است.
اشلی بایدن برخلاف ایوانکا ترامپ علاقه‌ای به انتشار عکس‌هایی از زندگی شخصی خود در اینستاگرام ندارد و فقط یک حساب شخصی در آن شبکه‌های اجتماعی دارد.
اشلی بایدن در سال 1999 به جرم داشتن مواد مخدر ماری جوانا و در سال 2002 به دلیل ایجاد دردسر برای یک افسر پلیس دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفت.
اشلی بعد در دادگاه به دلیل مسدود کردن مسیر پلیس عذرخواهی کرد. فعالیت اصلی اشلی در زمینه کمک های اجتماعی است و یک مؤسسه خیریه در زمینه پوشاک راه اندازی کرده است. او اخیراً به دلیل مبارزات انتخاباتی پدرش حضور عمومی بیشتری داشته است ، اما این حضور هنوز کم‌رنگ است.
در سال 2009 مردی که خود را دوست اشلی معرفی کرده بود اعلام کرد که قصد دارد فیلمی را به نیویورک پست بفروشد که اشلی را در یک مهمانی در حال نوشیدن و مصرف مواد مخدر کوکائین نشان می داد.
جو بایدن در این‌مورد هیچ توضیحی به رسانه‌ها نداد. همچنین گزارشاتی مبنی بر پرتاب بطری اشلی بایدن به سمت پلیس نیز سر و صدا به پا کرده بود.

فعالیت اشلی بایدن در عرصه مد و فشن

اشلی بایدن در مصاحبه‌ای گفته که همیشه می دانسته باید به سراغ کارهایی برود که سودی برای جامعه و کشورش داشته باشد. وی در مصاحبه ای در این‌مورد گفته است: “اعلاقه‌اش به مد وفشن از همان سنین کودکی شروع شد. پدرم در طول زندگی‌اش به جامعه‌اش خدمت کرده است، مادرم نیز معلم یک مدرسه دولتی بود. این موضوع در ژن من جریان دارد”. اما در کنار همکاری با مرکز عدالت دلوور، اشلی بایدن در سال ۲۰۱۷ یک برند پوشاک را راه اندازی کرد که Livelihood نام داشته و 10 درصد از فروش خودی‌های کتانی آن به سازمان های خیریه ایالت اهدا می شود. این برند اخیراً یونیفرم‌های کارکنان پرسنل هتل هملیتون را طراحی و تولید کرده است. اشلی این یونیفرم‌ها را مطابق با نوسازی های صورت گرفته در این هتل طراحی کرده بود و در مقابل نیز هتل مذکور مبلغ ۱۵,۰۰۰ دلار به این برند کمک کرد.
اشلی بایدن برعکس ایوانکا ترامپ، فعالیتش در زمینه مد و فشن با اهداف خیرخواهانه است. در سال ۲۰۱۷، اشلی مجموعه Livelihood را در هفته مد نیویورک تأسیس و راه اندازی کرد، یک برند لباس که ۳۰۰۰۰ دلار برای بنیاد جامعه دلاور درآمدزایی داشت. لوگوی Livelihood – پیکانی به سمت حروف LH ادای احترامی به برادر ناتنی مرحوم او بو Beau است. او گفت: Beau مانند کمان برای من بود. سرطان او مرا به زانو در آورد. من چاره‌ای جز شلیک به جلو، ادامه دادن ، هدف قرار دادن رویاهای خود نداشتم.

فعالیت های اجتماعی و زندگی شخصی اشلی بایدن

اشلی بایدن در یک کلینیک تخصصی بیماری های روانی کودکان به عنوان مشاور به مدت ۴ سال مشغول به کار شد. وی در ادامه در رشته فعالیت‌های اجتماعی مدرک کارشناسی ارشد دریافت کرده و به فعالیت در یتیم خانه‌ها و مراکز نگهداری از گناهکار نوجوان ادامه داد. اشلی پس از شروع رقابت های انتخاباتی پدرش جو بایدن برای راهیابی به کاخ سفید از مقام خود به عنوان مدیر اجرایی مرکز عدالت برای دلوور کناره گیری کرد. این مؤسسه به زندانیانی کمک می‌کند که بعد از آزاد شدن به دنبال شروعی زندگی تازه هستند.
در تابستان سال ۲۰۱۰ بود که اشلی توسط برادرش بو با هاوارد کرین که جراح است آشنا شد. اشلی و هاوارد چند سال نامزد بودند و در نهایت در کلیسای کاتولیک رومی سنت جوزف در دلوور باهم ازدواج کردند. بااینکه ایوانکا ترامپ قبل از ازدواج با جارد کوشنر به یهودیت گروید، ولی اشلی بعد از ازدواج با همسرش همچنان کاتولیک باقی ماند، اگر چه در مراسم عروسی اش یک خاخام یهودی نیز حضور داشت. جو بایدن نیز از ازدواج دخترش با کرین حمایت کرده و او را شوهر مناسبی می دانست. کرین نیز که از والدینی یهودی به دنیا آمده در زمینه جراحی پلاستیک تخصص دارد. او همچنین مدیر ارشد بخش سلامت و سیاست گذاری مرکز درمانی سرطان سیدنی کیمل است. وی اکنون استاد جراحی گوش و حلق و بینی در مرکز زیبایی صورت و جراحی بازسازی دانشگاه توماس جفرسون است.

حساب اینستاگرامی اشلی بایدن

حساب اینستاگرامی اشلی بایدن

بااینکه شخصی بوده و برای عموم دسترسی راحت و به آسانی نیست.ولی وی در شبکه‌های اجتماعی بسیار کم زندگی شخصی خود را افشا می‌کند و همیشه گفته که از زندگی در شبکه‌های اجتماعی احساس خوبی ندارد.
او در یکی از کمترین حضورهای رسانه‌ای خود در سال ۲۰۱۴ که در واشنگتن داشت گفت: بودن در اتاقی پر از زنانی که مدیریت می کنند مایه افتخار بنده است. یک انرژی بسیار خوب در اینجا وجود دارد که به من منتقل می‌شود و من از این بابت احساس راحتی می کنم و قبلاً در رابطه با این چیزها معمولاً احساس آرامش نمی کردم.
دوران کودکی وی کاملاً نرمال و عادی بود. اشلی بایدن به دبیرستان خصوصی بلومینگتون در ایالت دلوور رفته و بعدها به تحصیل در کالج انسان شناسی فرهنگی دانشگاه تولان پرداخت.

اشلی بایدن یکی از هواداران پدرش

اشلی بایدن مثل ایوانکا ترامپ متولد سال ۱۹۸۱ است؛ ایوانکا ترامپ ۳۰ اکتبر در محله ثروتنمد در نیویورک‌سیتی، اما اشلی بایدن تقریباً 5 ماه زودتر، در ۸ ژوئن و در شهر ویلمینگنتون ایالت دلاویر به دنیا آمده‌است.
وی بااینکه خود را از دید رسانه‌ها دور نگه داشته، پیوسته از پدرش جو بایدن حمایت می‌کرده است. در رابطه با جریان رقابت های درون حزبی دموکرات‌ها، وی ارزش‌های پدرش را پسندیده و گفت: او سرسخت، مواظب و پایبند خواهد بود… او بدترین دشمن است که هر زورگویی تاکنون دیده است. اشلی در دوران زندگی خود پیوسته پدرش را در فعالیت های سیاسی همراهی و حمایت کرده و در انتخابات اخیر نیز نقش مهمی در جلب حمایت از نامزدهای دموکرات‌ها داشت.
در تاریخ ۷ نوامبر بود که، اشلی در رابطه با نخستین سخنرانی پدرش جو بایدن بعد از انتخاب شدن وی به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا، عده‌ای زیادی شاهد حرکات موزون اشلی بایدن بودند که با واکنش های گسترده کاربران شبکه های اجتماعی و رسانه‌ها همراه بود و ویدیو مربوط به او در شبکه های اجتماعی مختلف دست به دست می شد.

سوال اینجاست که آیا اشلی بایدن هم مانند ایوانکا ترامپ وارد دولت می‌شود یا نه؟

این در حالی است که جیل بایدن به عنوان نخستین بانوی اول شاغل در خارج از کاخ سفید مطرح است، ممکن است اشلی بایدن به دلیل برخی از تخصص‌های خود در حوزه‌های اجتماعی به مشکلاتی که ایالات متحده با آن روبرو است ورود کند و احتمالاً تمرکز آن بر روی مسائل زنان خواهد بود. او در بخشی از کمپین انتخابات ریاست جمهوری پدرش، میزبان رویدادی با عنوان “زنان ویسکانسین برای بایدن” بود که چشم‌اندازی از نقش احتمالی خود در دولت بایدن را نشان می‌داد.


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...