تبلیغات شما


لود


۰۰ / ۱۰ / ۱۳ ۰۱:۲۷

صفحه اصلی / سلامت


 مصاحبه جنجال آفرین سرپرست باشگاه پرسپولیس! [پیامد مصاحبه مجید صدری چه خواهد بود؟]

چند روز پیش، سید مجید صدری رئیس هیئت مدیره پرسپولیس در مصاحبه‌ای جنجالی به تندی به اظهارات مصطفی آجورلو، مدیر عامل باشگاه استقلال تهران واکنش نشان داد. مصاحبه مجبد صدری که بدون هیچ شکی یکی از جنجالی‌ترین مصاحبه‌های چند سال اخیر است به شدت مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. برخی شروع به گمانه زنی درمورد آثار و پیامدهای مصاحبه مجید صدری بر آینده‌ی تیم‌های استقلال و پرسپولیس کردند. مهم‌ترین عاملی که مصاحبه مجید صدری را کانون توجه همه قرار داد، ادعاهای او در پاسخ به اظهارات عجیب و کم سابقه‌ی مدیر عامل تیم استقلال بود.

اظهارات مصطفی آجرلو در پی مصاحبه مجید صدری

در این مصاحبه مجید صدری اذعان داشت که مصطفی آجرلو به دنبال بهانه تراشی برای شکست‌ها و ناکامی‌های اخیر استقلال برای فرار از مسئولیت این شکست‌ها و ناکامی‌ها است. مصطفی آجرلو، مدیر عامل تیم استقلال در حملاتی تند به رقیب سنتی خود، اذعان داشت که عدم موفقیت‌های استقلال تهران در سال‌های اخیر پشت پرده‌های سیاسی دارد.

سپس در حمله به تیم رقیب، قهرمانی‌های پشت سر هم پرسپولیس در سال‌های اخیر را ناشی از حمایت برخی نهادها و افراد فرا فوتبالی از سرخ پوشان پایتخت دانست. مصطفی آجرلو ابراز تأسف کرده و گفت متأسفانه برخی‌ها نمی‌خواهند که استقلال قهرمان شود.

مصاحبه مجید صدری نیز نوعی حمله‌ی متقابل بود و در این مصاحبه مجید صدری مواضع و نظرات مدیر عامل آبی پوشان پایتخت را زیر سؤال برده و اظهار داشت که مصطفی آجورلو باید به مدیر عاملی تیم دوم پایتخت عادت کند!

اظهارات مصطفی آجرلو در پی مصاحبه مجید صدری

مصاحبه مجید صدری، دارای چند محور اساسی بود

در ادامه بخش‌هایی از مصاحبه مجید صدری را به صورت موشکافانه مرور کرده و در نهایت آثار و پیامدهای این مصاحبه جنجالی را بررسی می‌کنیم.

مدیر عامل پرسپولیس در این مصاحبه بیش‌تر از بررسی شرایط تیم خود، به پاسخ دادن به اظهارات مدیر عامل تیم رقیب پرداخت. وی گفت:

در مصاحبه مجید صدری بیان می شود: این حرف‌ها برای بازیکنان کم‌تجربه است!

مدیر عامل سرخ پوشان پایتخت در واکنش هایی عجیب و باور نکردنی خطاب به مصطفی آجورلو گفت که در آستانه‌ی شهراورد پایتخت، از شنیدن اظهارات مدیر عامل آبی‌ها بسیار متعجب شده است. در آغاز مصاحبه، مجید صدری با کنایه به مصطفی آجورلو گفت که انتظار داشته است این صحبت‌های سخیف و نامربوط را از دهان یک بازیکن کم تجربه بشنود و در صورت بیان چنین نکته نظراتی از جانب یک بازیکن کم تجربه، آجورلو به عنوان فردی باتجربه او را نصیحت و ملامت کند.

صدری ادامه داد: اما وقتی مدیر عامل یک باشگاه چنین حرف‌های سبکی می‌زند دیگر چه باید گفت!

اشاره به بازیکنان کم تجربه در مصاحبه مجید صدری

مصاحبه مجید صدری با عنوان استفاده کردن از قدرت سیاسی و نظامی

شاید بتوان گفت جنجالی‌ترین و عجیب‌ترین بخش مصاحبه مجید صدری همین بخش از حرف‌های اوست که مدیر عامل فعلی، استقلال را به سوء استفاده از قدرت سیاسی و نظامی خود برای قهرمان کردن تیم پاس تهران متهم کرد. در همان اوایل مصاحبه مجید صدری در اظهاراتی باور نکردنی خطاب به مصطفی آجرلو گفت که مدیر عامل فعلی استقلال با خودش فکر کرده که می‌تواند با زیر سؤال بردن موفقیت‌های پنچ شش سال اخیر پرسپولیس، به شکل شاخ‌های مجازی برای خود دنبال کننده جذب کند!

صدری که لحن و کلماتش هر لحظه تندتر می‌شد ادامه داد که اگر شما از قدرت سیاسی خودتان در لیگ حرفه‌ای سوم برای به قهرمانی رساندن تیم پاس سوء استفاده کرده‌اید دلیل نمی‌شود که به دیگران هم این اتهام را بزنید! صدری گفت که شاید بتوان یک سال مثل پاس تهران با عوامل سیاسی قهرمان شد و بعد از آن هیچ چیزی نشد. ولی پنج قهرمانی پشت سر هم نمی‌تواند در خارج از مستطیل سبز رقم بخورد.


بیشتر بدانید: ایران درباره قدرت نظامی خود با هیچ‌کس مذاکره نمی کند


در مصاحبه مجید صدری اظهار شده است که باید با مدیر عاملی تیم دوم تهران کنار بیایید!

در ادامه این مصاحبه مجید صدری با طعنه به مدیر عامل استقلال گفت که باید با مدیر عاملی تیم دوم پایتخت کنار بیاید و چنین رفتار و گفتاری نباید در آستانه‌ی دربی پایتخت از مصطفی آجرلو سر می‌زد!

آقای آجرلو چرا ترسیدید؟!

مصاحبه مجید صدری با حملات شدیدتری به مدیر عامل آبی پوشان پایتخت ادامه یافت. در این مصاحبه مجید صدری آجرلو را متهم کرد که با وجود اسپانسر ۵۰۰ میلیاردی و درآمدهای هزار میلیاردی، ناچار به فرافکنی شده و به حرف‌های پوپولیستی روی آورده است. صدری افزود که مدیر عامل استقلال حداقل می‌بایست یک سال کار می‌کرد و بعد دست به حرف‌های پوپولیستی و فرار رو به جلو می‌زد.

مصاحبه مجید صدری با طعنه زدن‌ها ادامه پیدا کرد. او اظهار کرد چرا آن یکی دو هفته که در جدول از پرسپولیس بالاتر بودید چنین حرف‌هایی نمی‌زدید؟ از دیگر اتهاماتی که در این مصاحبه مجید صدری متوجه مصطفی آجرلو ساخت، این بود که مدیر عامل استقلال وعده‌های توخالی داده است و حالا چاره‌ای جز این حرف‌های گزاف و غیرواقعی برایش نمانده است. او با اشاره به این که تیم آبی پوش پایتخت در ۴ بازی اخیر خود ۸ امتیاز از دست داده است، گفت که شرایط مدیر عامل استقلال و فرار رو به جلوی او را درک می‌کند!

 طعنه زدن به آجرلو در مصاحبه مجید صدری

دنبال بهانه‌اید و فرار رو به جلو می‌کنید!

مصاحبه مجید صدری با بررسی رویه‌ی دو تیم پایتخت در چند سال اخیر ادامه داده شد. مدیر عامل پرسپولیس تیم خود را تیمی جنگنده معرفی کرد که حتی اگر تمام شرایط علیه این تیم باشد انگیزه‌ی آن‌ها برای پیروزی بالا می‌رود و از طرفی تیم رقیب را تیمی بهانه جو دانست که به جای تلاش برای جبران ناکامی‌ها دنبال بهانه‌های مختلف برای توجیه ناکامی‌های تیم و ربط دادن این شکست‌ها به عوامل بیرونی هستند.

صدری اضافه کرد که بیانات آجرلو انگیزه‌ی تیمش را برای دربی ده برابر بیش‌تر از قبل می‌کند. در ادامه‌ی این مصاحبه مجید صدری همچنین گفت که حرف‌های آجرلو قابلیت پیگرد قانونی داشته و قطعاً این کار را خواهد کرد. مجید صدری گفت که نسبت دادن ناکامی‌های سال‌های اخیر استقلال به فلان دولت یا فلان مسئول چیزی جز فرار رو به جلو برای توجیه ناکامی‌ها نیست.

او بیانات مدیر عامل استقلال را این گونه تفسیر کرد که آجرلو می‌خواهد به هواداران استقلال القا کند که اگر به پرسپولیس ببازد دلایل غیر فوتبالی دارد و این گونه از مسئولیت شکست شانه خالی می‌کند. در این مصاحبه مجید صدری استقلال و دیگر رقبای تیمش را به استفاده از رانت‌های سیاسی متهم کرد!


بیشتر بخوانید: تیم استقلال به دنبال خرید ستاره خوب پرسپولیس هست


یعنی شما هم با سیاست قهرمان شدید؟!

بخش‌های پایانی مصاحبه مجید صدری به زیر سؤال بردن قهرمانی‌های آبی پوشان پایتخت اختصاص یافت. در بخش‌های انتهایی این مصاحبه مجید صدری گفت که اگر ناکامی‌های اخیر استقلال ریشه‌ی سیاسی دارد، یکی دو قهرمانی آن‌ها قبل از دولت قبل نیز محصول حمایت‌های سیاسی بوده است!

حرف نزدن هم بلد نیستید؟

مصاحبه مجید صدری با جملاتی باور نکردنی و شاید توهین آمیز پایان یافت. آخرین جملات مصاحبه مجید صدری توصیه‌ای از اسطوره‌ی سابق و یکی از نام آشناترین پیشکسوتان فوتبال کشورمان و پرسپولیس بود. صدری با یک طعنه‌ی بی‌سایقه و غیر مؤدبانه گفت به خودم و به مدیر عامل مثلا باتجربه‌ی استقلال می‌گویم که اگر حرف زدن بلد نیستید لااقل حرف نزدن را بلد باشید تا خودتان را ریشخند جماعت نکنید!

پیامدهای مصاحبه مجید صدری

شاید بتوان گفت که اظهارات مصظفی آجورلو و مصاحبه‌ مجید صدری یکی از جنجالی‌ترین اتفاقات چند وقت اخیر فوتبال ایران است. اما اگر به گذشته نگاهی بیندازیم، این دو رقیب سنتی و دیرینه تقابل‌های جنجالی‌تری هم در درون و بیرون از زمین داشته‌اند و این جنجال‌ها خصوصاً در دهه‌ی هفتاد مکرراً رخ می‌داد.

شاید بتوان گفت تنها پیامد مهمی که مصاحبه‌های غیر مسئولانه‌ی مدیران عامل سرخابی‌های پایتخت خواهد داشت، ایجاد سوژه‌های حدید برای کُری خوانی طرفداران این دو تیم است. تصمیم گیری درمورد آینده‌ی این دو باشگاه بزرگ و پر طرفدار قطعاً با یکی دو مصاحبه‌ی جنجالی دست خوش تغییرات اساسی نخواهد شد و پس از مدتی، تب و تاب این حملات و اتهامات کم و کم‌تر خواهد شد.

شاید بتوان گفت که این تقابل‌های خارج از زمین، بازی‌های این دو تیم را خصوصاً بازی‌های رو در رو را حساس‌تر کند. اما از طرفی حیثیتی شدن نتیجه‌ی بازی‌های رو در رو، تیم‌ها را محتاط و دست به عصا خواهد کرد و شاید شاهد یک فوتبال دفاعی از طرف شاگردان فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی باشیم. به هر حال امیدواریم این جنجال‌ها از زیبایی دربی نکاهد!

پیامد مصاحبه مجید صدری

جمع‌بندی و کلام آخر از مصاحبه مجید صدری

فوتبال ورزشی پر هیجان است که همیشه دارای حواشی خاص خود بوده و نمی‌توان این حواشی جنجالی را از آن جدا کرد. یکی از پر سر و صداترین اخبار ورزشی چند وقت اخیر فوتبال ایران مصاحبه مجید صدری مدیر عامل پرسپولیس بود که طی این مصاحبه مجید صدری شخص مصطفی آجورلو مدیر عامل فعلی استقلال را آماج حملات و اتهامات متعدد قرار داد.

این مصاحبه‌ی جنجالی در پاسخ به ادعاهای مدیر عامل آبی پوشان پایتخت مبنی بر سیاسی بودن ناکامی‌های استقلال و حمایت‌های سیاسی از سرخ پوشان و در دفاع از نتایج و عملکرد بازیکنان و کادر فنی و تیم مدیریت پرسپولیس صورت گرفت که متأسفانه اظهارات هر دو مدیر عامل سرشار از اتهام و زیر سؤال بردن تیم رقیب بود.

باید دوباره به خاطر بیاوریم که رسالت اصلی ورزش و رقابت، سلامتی جسم و روان انسان است و رقابت خارج از چهارچوب رفاقت اتفاقات قشنگی را رقم نخواهد زد. امیدواریم که فوتبال کشورمان خصوصاً در باشگاه‌های پر طرفداری مثل استقلال و پرسپولیس تغییر رویه داده و حتی جنجال‌ها و کُری خواندن‌های خارج از مستطیل سبز نیز در چهارچوب اخلاق و احترام متقابل صورت پذیرد.

رها مقصودی


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...