تبلیغات شما


لود


۹۸ / ۸ / ۱ ۰۹:۴۰

صفحه اصلی / سلامت


مدیرعامل بانک ملی: سککوک، معاملات را شفاف می‌کند

مدیرعامل بانک ملی ایران سامانه کشوری کسب و کار موسوم به “سککوک” را ابزاری برای ایجاد شفافیت در معاملات تجاری و فرصتی ویژه برای کسب و کارها دانست.

به گزارش گروه اخبار اقتصادی پایگاه خبری رخ، دکتر محمدرضا حسین‌زاده در نشست “کارگاه نیم روزه آموزشی، کارشناسی و همفکری سامانه سککوک” که با حضور اعضای هیات مدیره، معاونان و روسای ادارات کل بانک در اداره کل آموزش برگزار شد، با تاکید بر اینکه سککوک یک ابزار اعتباری است، اظهار کرد: با این سامانه محل دقیق هزینه‌کرد اعتبارات مشخص می‌شود و بدین ترتیب می‌توان شاهد شفافیت در معاملات بود.


بیشتر بخوانید: همتی: دستور کار بانک مرکزی کنترل تورم، بازار ارز و کمک به رشد اقتصادی می باشد


وی با بیان اینکه معرفی سامانه سککوک از سوی بانک ملی ایران می‌تواند فرصتی ویژه در بازار کسب و کار برای فعالیت آن‌ها بدون واسطه و بر اساس مدل تجارت به تجارت B2B باشد، تصریح کرد: هدف بانک ملی ایران از راه‌اندازی سامانه کشوری کسب و کار، ارتقا و تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین‌المللی است و صاحبان بنگاه‌های تولیدی و خدماتی می‌توانند با عضویت در این سامانه، کالا، خدمات و محصولات خود را بدون واسطه عرضه کنند.

حسین زاده اظهار کرد: با توجه به لزوم ورود بانک ملی ایران به زنجیره‌های اقتصادی جدید و حرکت به سمت هوشمندسازی، سامانه سککوک می‌تواند با متنوع کردن مدل‌های کسب و کار، به عنوان ابزاری کارآمد برای این بخش عمل کند.

وی با یادآوری اینکه همه بانک‌ها می‌توانند از این سامانه کشوری استفاده کنند، افزود: سامانه سککوک که هدف آن تامین منابع واحدهای تولیدی و همچنین مصرف‌کننده‌های متعدد است، به نحوی طراحی شده که از منابع نقدی کمتر استفاده شده و بیشتر اعتبار در گردش باشد.


آرزو دیبا


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...