تبلیغات شما


لود


۹۹ / ۶ / ۱ ۰۱:۰۹

صفحه اصلی / سلامت


فرار سرمایه از چین با ارز دیجیتالی

ثروتمندان چینی حدود ۵۰ میلیارد دلار سرمایه را به شکل ارز دیجیتالی از این کشور خارج کرده اند.

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری رخ به نقل از سی ان بی سی، محدودیت های اعمال شده توسط دولت چین باعث شده است تا خروج سرمایه از این کشور در قالب جدیدی ادامه پیدا کند.

در حال حاضر شهروندان چینی در هر سال مالی اجازه دارند تا سقف ۵۰ هزار دلار ارز خارجی خریداری کنند. در گذشته ثروتمندان چینی از طریق خرید املاک و سایر دارایی ها در خارج، این محدودیت را دور می زدند اما با بسته شدن این مجاری توسط دولت مرکزی، اکنون ثروتمندان چینی سراغ ارزهای دیجیتالی برای خروج سرمایه خود رفته اند.

طی ۱۲ ماه اخیر شهروندان این کشور با استفاده از ارزهای دیجیتالی حدود ۵۰ میلیارد دلار سرمایه را از این کشور خارج کرده اند و به نظر می رسد اگر جنگ تجاری پکن با واشنگتن ادامه داشته باشد شاهد تشدید این روند خواهیم بود.

برخلاف سایر اقتصادهای بزرگ شرق آسیا نظیر کره جنوبی و ژاپن، در چین بازار رسمی بزرگی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی وجود ندارد اما تمایل معامله گران چینی به این ارزها باعث شده است تا سهم این کشور از کل معاملات در منطقه شرق آسیا عدد قابل توجهی باشد. از طرف دیگر بازارهای سنتی نظیر بورس و ارز از نظر بازدهی فاصله زیادی با ارزهای دیجتالی داشته اند و همین مساله شمار بیشتری از معامله گران را به خود جلب کرده است.

بانک مرکزی چین در ماه های اخیر با درک اهمیت ارزهای دیجیتالی در اینده نظام مالی و پرداخت جهان به تلاش های خود برای عرضه یوان دیجیتالی شدت بخشیده و طبق برخی گزارش ها، راه اندازی این ارز به مرحله آزمایشی مقدماتی رسیده است. نظام کنترل بر سرمایه چین یکی از سختگیرانه ترین نظام ها در نوع خود در جهان است و این کشور تلاش دارد تا استانداردهای لازم و کافی برای کنترل معاملات ارزهای دیجیتالی را نیز توسعه دهد.


بیشتر بخوانید:

بیداری چین، کابوس آمریکا/ آتش تنش‌های دو کشور شعله‌ورتر شده است

ماینرهای ارز دیجیتال در حال خروج از ایران هستند/مصوبه دولت خود زنی است


فاطمه ریاضی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...