تبلیغات شما


لود


۰۰ / ۴ / ۲۱ ۰۹:۵۹

صفحه اصلی / سلامت


مقدار افزایش حقوق معلمان پس از اجرای رتبه بندی

علیرضا منادی درباره افزایش حقوق معلمان

طبق آخرین رویداد اجلاسیه‌ کمیسیون، بودجه‌های خوبی افزوده و نصیب آموزش عالی شد. ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق اساتید وزارت علوم تخصیص داده شد و تلاش کردیم حقوق اساتید دانشگاه ارتقا پیدا کند.

هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای بحث‌های مهارتی نظیر دانشگاه‌های مهارتی و حوزه فنی‌وحرفه‌ای تخصیص داده‌ایم.

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

۲ هزار میلیارد هم به آموزش و پرورش اختصاص داده‌ایم که برای هنرستان‌ها و خرید سیستم یارانه شخصی و… صرف شود.

او از هزار میلیارد بودجه‌ افزایشی دانشگاه‌های کشور هم خبر داد و گفت ۶ درصد برای هر دانشگاه بودجه مصوب لایحه دولت را ارتقا دادیم.

منادی سپیدان درباره حقوق معلمان

این مسأله به تصویب نهایی کمیسیون رسیده و گزارش نهایی آن در صحن مجلس در شرف اتمام کارهاست.

او همچنین به جایگاه ویژه معلمان پس از تحقق لایحه رتبه بندی فرهنگیان اشاره کرد که منجر به بالا رفتن ۲۵درصدی حقوق معلمان می‌شود.

در این راستا رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی

مجموع حقوق و مزایای رتبه‌های مندرج در لایحه رتبه‌بندی معلمان نباید کمتر از ۸۰ درصد از حقوق اعضای هیات علمی رتبه متناظر در وزارت علوم با در نظر گرفتن استان و شهر محل خدمت باشد. یعنی استادیارمعلم باید ۸۰ درصد حقوق استادیار دانشگاه را دریافت کند

او درباره رتبه بندی معلمان بازنشسته نیز اعمال گفت دولت مکلف است همه امتیازات قانون خدمات کشوری را در مورد معلمان اعمال و در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز لزوم تمام وقت شدن معلمان را اجرایی کند و لذا حقوق معلمان بازنشسته نباید کمتر از ۹۰ درصد معلمان همتراز شاغل باشد.

او با اشاره به اینکه در این طرح کمیسیون آموزش نباید حقوق ها بیش از ۲۰ درصد بین دو رتبه، فاصله داشته داشته باشند، تاکید کرد معلمان باید برای رسیدن به رتبه دانشیارمعلم حداقل ۱۵ سال سابقه و برای رسیدن به رتبه استادمعلم ۲۱ سال سابقه داشته باشند در حالیکه در لایحه ارائه شده دولت این مدت ها به ترتیب ۲۰ و ۲۶ سال بود.


حجت میرزایی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...