تبلیغات شما


لود


۹۹ / ۸ / ۱۷ ۰۲:۴۸

صفحه اصلی / سلامت


ترامپ: بایدن نباید ادعای ریاست جمهوری کند، روند قانونی تازه آغاز شده است

رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توییتر نوشت که رقیب دموکراتش نباید ادعای ریاست جمهوری کند چون روند قانونی تازه آغاز شده است.

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری رخ، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توییتر به رقیب خود درباره ادعای پیروزی در انتخابات هشدار داد.

وی در این پیام توییتری نوشت: «جو بایدن نباید به غلط ادعای دفتر ریاست جمهوری را بکند. من هم می‌توانم این ادعا را داشته باشم. روند قانونی تازه آغاز شده است!»

رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه نیز در بیانیه‌ای با تکرار ادعاها درباره انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور گفته از مبارزه در این خصوص کوتاه نخواهد آمد.

ترامپ در این بیانیه‌ خاطر نشان کرد: «ما معتقدیم مردم آمریکا مستحق شفافیت درباره روند شمارش آرا و تأیید انتخابات هستند و در اینجا مسئله فقط مربوط به یک انتخابات نیست.»

آخرین نتایج انتخابات حاکی است جو بایدن در ایالت‌های کلیدی جورجیا و پنسیلوانیا هم از ترامپ پیشی گرفته است.

در حال حاضر، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات ۲۶۴ رأی الکترال کسب کرده و برای رسیدن به کاخ سفید تنها به ۶ رأی الکترال دیگر نیاز دارد. در مقابل، دونالد ترامپ ۲۱۴ رأی الکترال دارد و برای پیروزی باید آرای الکترال تمامی ایالت‌های کلیدی باقی‌مانده به علاوه ایالت نوادا را ببرد.

ترامپ روند برگزاری انتخابات را زیر سوال برده و شکایت‌هایی را در چند ایالت طرح کرده است. او در روز اول برگزاری انتخابات گفت که روند شمارش آرا باید متوقف شود.


بیشتر بخوانید:

معاون دستیار ترامپ کاخ سفید را ترک می‌کند

ترامپ: از مبارزه دست نمی‌کشم

انتخابات آمریکا| «فاصله‌گذاری» بی سر و صدای مقام‌های کاخ سفید با ترامپ

تجمع طرفداران ترامپ و بایدن در مقابل مرکز شمارش آرا در فیلادلفیا


فاطمه ریاضی


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...