تبلیغات شما


لود


۹۹ / ۸ / ۷ ۱۱:۰۷

صفحه اصلی / سلامت


تاکید سازمان ملل بر لزوم وجود روند سیاسی “گسترده‌تر”در حل بحران سوریه

فرستاده سازمان ملل به سوریه خواهان روند سیاسی گسترده تر و عمیق‌تری برای حل بحران سوریه شد.

به گزارش اخبار سیاسی پایگاه خبری رخ، به نقل از آناتولی عربی، در جلسه شورای امنیت که پیرامون تحولات بحران سوریه برگزار شده بود، گی‌یر پدرسن، فرستاده سازمان ملل به سوریه از طریق ویدئوکنفرانس از بیروت گفت، نزاع در سوریه را نمی‌توان فقط از طریق اصلاح قانون اساسی یا تدوین قانون اساسی جدید حل کرد، اما پیشرفت در کمیته قانون اساسی می‌تواند راه را در مقابل یک روند سیاسی گسترده‌تر و عمیق‌تر باز کند.

وی افزود: نیاز آشکاری به روند گسترده‌تر و معتبرتر و پویاتر وجود دارد که دربردارنده تمامی مسائل باشد و تمامی طرف‌ها را در بر بگیرد. این روند می‌تواند عناصر مطرح شده در قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت را لحاظ کند و این امر می‌طلبد که حمایتی از طریق تدابیر متقابل و پیگیری اجرای آن و تقویتش از سوی همگان ارائه شود.

پدرسن ابراز امیدواری کرد که کمیته قانون اساسی کوچک بتواند بار دیگر در سال میلادی جاری تشکیل جلسه دهد.

وی درخصوص خشونت‌های اخیر در شمال غرب سوریه، هشدار داد که این رخدادها می‌تواند آرامش گران بهایی را که با همکاری روسیه و ترکیه حاصل شده است، در معرض خطر قرار دهد.

پدرسن، ترکیه و روسیه را به انجام تلاش‌های بیشتر جهت مهار خشونت ترغیب کرد و گفت: پیشرفت‌های نسبی در گذاشتن خشت‌های اساسی آتش بس با کمک تلاش‌های برخی از طرف‌های ذی ربط بین المللی حاصل شده است که نشانگر ممکن بودن دست یابی به راه حل‌های میانه است.

فرستاده سازمان ملل به سوریه تصریح کرد: زمان آن فرارسیده است که به صورت کارآمد، برای یکی از اولویت‌های اصلی من تلاش صورت بگیرد که این امر عبارت از سرنوشت ده‌ها هزار سوری بازداشت شده یا ربوده شده یا ناپدید شده است، همچنین میلیون‌ها فردی که همچنان آواره بوده و منتظر بازگشت به کشور هستند.

انتهای پیام


مریم تقی‌زاده


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...