تبلیغات شما


لود


۰۱ / ۱ / ۲۴ ۱۰:۲۷

صفحه اصلی / سلامت


از شایعه تا واقعیت مرگ رمزآلود آزاده نامداری

مرگ مرموز و مشکوک آزاده نامداری مجری سرشناس و پرحاشیه صدا و سیما جنجال های زیادی به وجود آورد و اولین پرونده خبرساز 1400 را رقم زد. پیرامون مرگ رمزآلود مجری اسبق صدا و سیما شایعات زیادی شعله ور شد. عده ای معتقدند که نامداری به قتل رسیده و عده ای دیگر معتقدند که خود کشی کرده و یا مورد حمله حیوانات وحشی سجاد عبادی قرار گرفته است. با ما همراه باشید تا از شایعه تا واقعیت این پرونده خبرساز 1400 را بیان کنیم.

پیدا شدن پیکر بی جان آزاده نامداری در خانه

ساعت 18:38 شنبه 7 فروردین 1400 پیکر بی‌جان آزاده نامداری، مجری سابق و سرشناس صدا و سیما در خانه اش که واقع در خیابان مهستان سعادت آباد در غرب تهران است پیدا شد و اولین پرونده خبرساز 1400 را رقم زد.

جسد آزاده نامداری در حالی پیدا شد که با توجه به جمود نعشی نزدیک به 2 روز از مرگ وی گذشته بود. و همین امر نظر همگان را به خود جلب کرد که:

چرا همسر و دختر آزاده نامداری در لحظه مرگ حضور نداشتند و بعد از گذشت دو روز متوجه مرگ وی شدند؟

***************************************************************************************************

بیشتر بخوانیم :قتل بابک خرمدین توسط پدر و مادرش/ اعتراف پدر به قتل دختر و دامادش

علت طلاق بيل گيتس از همسرش پس از ٢٧ سال زندگي

***************************************************************************************************

بازپرسی از سجاد عبادی همسر آزاده نامداری

سجاد عبادی همسر دوم آزاده نامداری به اداره 10 ویژه قتل پلیس آگاهی احضار شد و تحت تحقیق قرار گرفت.

وی در این بازجویی اظهار داشت که روز پنجشنبه برای عیادت مادربزرگ بیمارش همراه دخترش به چالوس سفر کرده است این در حالی است که آزاده نامداری پیشنهاد سفر به شمال کشور را نپذیرفته و ترجیح داده است که در خانه و در تهران بماند.

عبادی همچنین اظهار داشت که تا روز جمعه طی تماس هایی که با آزاده نامداری داشته هیچ مورد مشکوکی در گفتار و رفتار آزاده مشاهده نکرده است ولی از اواسط روز جمعه به بعد تماس های او و دختر چهارساله اش گندم از جانب آزاده بی پاسخ مانده است.

بی پاسخ ماندن تماس های مستمر سجاد عبادی با آزاده نامداری نگرانی ها را برانگیخته و سجاد را مجاب کرده است که با مادرزن خود در تهران تماس گرفته و درخواست کند که برای جویا شدن حال آزاده به منزلشان سر بزند و ایشان را از حال همسرش باخبر سازد.

سجاد عبادی همچنین خاطرنشان کرد که آزاده نامداری به دلیل ابتلا به افسردگی شدید در مصرف قرص های اعصاب زیاده روی میکرده و گاها 4 الی 5 عدد قرص را همزمان مصرف می نموده است.

چه کسی جسد آزاده نامداری را پیدا کرد؟

بعد از تماس سجاد عبادی با مادر زنش، پدر و مادر آزاده نامداری با نگرانی جهت جویا شدن حال فرزندشان راهی سعادت آباد می شوند و پس از آنکه کسی در خانه را به رویشان باز نمیکند مجبور می شوند در را بشکنند و وارد خانه شوند. هنگامی که وارد خانه می شوند با پیکر بی جان فرزندشان مواجه می شوند و با اورژانس تماس میگیرند.

کلانتری 134 شهرک قدس پلیس تهران طی تماس امدادگران اورژانس تیمی از ماموران را برای تحقیقات ابتدایی به محل اعزام می کند.

از شایعه تا واقعیت مرگ آزاده نامداری

خبر فوت مشکوک آزاده نامداری جنجال های بسیاری آفرید و منجر شد شایعات زیادی رقم بخورد. از جمله این شایعات عبارتند از:

باردار بودن آزاده نامداری

یکی از بزرگترین شایعاتی که پس از اعلام خبر فوت آزاده نامداری به سرعت در شبکه های مجازی پیچید بارداری هشت ماهه آزاده بود. عده ای از دوستان آزاده نامداری مدعی شدند که وی باردار بوده و حامل جنین پسر است. این در حالی است که نامداری بارها ادعای حامله بودنش را رد کرده بود.

در میان خبرهای ضد و نقیض بارداری، انتشار ویدیوی تبریک عید نوروز 1400 توسط آزاده نامداری، اذهان عموم مردم را به سمت باردار بودنش سوق داد. اما کارشناسان پزشک قانونی در همان بررسی های ابتدایی در صحنه جرم خبر بارداری آزاده را رد کرده و برای تایید نهایی با انتقال جسد به پزشک قانونی و بررسی های کاملتر به طور قطع اعلام کردند که آزاده نامداری حامله نیست.

به قتل رسیدن آزاده نامداری

یکی دیگر از فرضیه هایی که در فضای مجازی دست به دست شد فرضیه به قتل رسیده شدن آزاده نامداری بود. این فرضیه به دلیل شعله ور کردن خاکستر ماجرای قتل میترا استاد توسط شهردار اسبق تهران و دستگیر شدن محمدعلی نجفی داغ تر شد.

در بعد از ظهر 8 فروردین 1400 محمد شهریاری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران با استناد به شواهد و مدارک موجود فرضیه وقوع قتل آزاده نامدار را منتفی دانست. از جمله این شواهد عبارتند از:

  •  هیچ گونه اثار ضرب و جرح که دال بر قتل یا دگرکشی باشد وجود ندارد
  • دوربین های مدار بسته ساختمان متوفی ورود و خروج مشکوکی را گزارش نداده است
  • در خانه متوفی آثاری از بهم خوردگی، جدال و نزاع وجود ندارد.

خودکشی آزاده نامداری

خودکشی آزاده نامداری یکی از پررنگترین فرضیه پلیسی تا به این لحظه میباشد. برخی از این دلایل عبارتند از:

  • نامه آزاده نامدار به دخترش گندم که حالت وصیت و خداحافظی دارد
  • وجود قرص های ضد افسردگی قوی در صحنه

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران اعلام کرد: در بررسی‌های تکمیلی انجام شده و به ویژه بررسی تلفن همراه متوفی و همچنین دست‌نوشته‌های مکشوفه متعلق به متوفی که خطاب آن به دخترش بوده و نوعی وصیت و خداحافظی با دخترش بوده و دارو‌های موجود در صحنه که مورد استفاده مرحوم بوده، بررسی اولیه پزشکی قانونی در روز جاری که مبین وجود داروی قوی ضدافسردگی در آزمایش سم شناسی متوفی است؛ لذا موضوع خودکشی از طریق مصرف دارو‌های اعصاب و روان مطرح است که البته قطعیت این موضوع منوط به نظر تکمیلی پزشکی قانونی در خصوص نتایج آزمایش آسیب شناسی است.»

این در حالی است که همشهری آنلاین علت فوت آزاده نامداری را مصرف بیش از 100 عدد قرص ضدافسردگی عنوان کرد ولی مدتی بعد این خبر را حذف کرده و ‌به نقل از خبرگزاری وابسته به قوه قضائیه اعلام کرد: «تعیین علت قطعی مرگ پس از روشن شدن نتایج تمامی آزمایشات و همچنین معاینات انجام شده و یافته‌های بررسی صحنه جرم انجام و نتیجه به اطلاع مقام قضایی رسانده خواهد شد.

دست نوشته آزاده نامداری به دخترش گندم

تیم جنایی در بررسی خانه مجری تلویزیون دل نوشته ای در دفتر دخترش گندم دست یافتند.

آزاده نامدار در این نامه که به سان وصیت و خداحافظی می ماند با گندم چهار ساله خود درد دل کرده و گلایه هایی مطرح کرده و طلب حلالیت کرده بود وی همچنین در خصوص تقسیم اموالش حرفهایی زده بود.

عکس های محل کشف جسد آزاده نامداری

از شایعه تا واقعیت مرگ آزاده نامداری

 

خودکشی آزاده نامداری

 

عکس های محل کشف جسد آزاده نامداری

 

عکس های محل کشف جسد آزاده نامداری

 

عکس های محل کشف جسد آزاده نامداریعکس های محل کشف جسد آزاده نامداری

 

 

بیوگرافی آزاده نامداری مجری سابق صدا و سیما

آزاده نامداری مجری سرشناس صدا و سیما و تهیه کننده برنامه تلویزیون بود که در سال 1363 در سنقر بدنیا آمد و در 6فروردین 1400 در سن 36 سالگی در تهران درگذشت.

آزاده از 19 سالگی وارد صدا و سیما شد و پیشرفت زیادی کرد و در برنامه تازه ها در سیمای خانواده به شهرت زیادی دست یافت ولی وقوع اتفاقی در زندگی وی موجب شد که پس از 12 سال سابقه درخشان در صدا و سیما به طور غیر رسمی ممنوع التصویر شود.

اتفاقی که باعث شد او از دنیای فرهنگی خود کنده شود پخش عکس های بی حجابش در کشور سوئیس بود.

عکس های بی حجاب آزاده نامداری در سوئیس

آزاده نامداری در این عکس ها در حالیست که در کنار همسر دومش سجاد عبادی و دخترش گندم نشسته و شیشه آبجو فلدشلاشن در دست دارد.

عکس های بی حجاب آزاده نامداری در سوئیس

 

انتشار عکس های آزاده نامداری در سوییس بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی به همراه داشت. عده‌ای با حمایت از انتشار عکس ها آزاده نامداری را به «ریاکاری» متهم کردند چراکه وی در برنامه‌های تلویزیونی از «حجاب کامل» به‌خصوص «چادر مشکی» همواره دفاع کرده و در مصاحبه های خود با تبلیغ حجاب کامل اظهار میکرد که “خدارو شکر چادری ام!”.

نامداری همچنین در مصاحبه با مجله زندگی ایدئال در سال ۱۳۹۴ اظهار داشت که برخاسته از یک خانواده سنتی است و تا هفت نسل قبل از او همه در خانواده شان چادری بودند. بنابرین برخی معتقد بودند که آزاده نامداری یک چهره عمومی است که در بسیاری از موارد به صورت خودخواسته از «حجاب کامل» دفاع کرده است بنابراین انتشار تصاویر وی نه تنها غیراخلاقی نیست بلکه حتی برای روشنگری افکار عمومی لازم است.

گروهی دیگر اما انتشار عکس های آزاده نامدار در سوییس  را «نقض حریم خصوصی» خواندند و انتشار عمومی آن را «غیرقانونی» یا «غیراخلاقی» دانستند.

واکنش آزاده نامدار به پخش عکس هایش در سفر سوئیس

آزاده نامداری در ۲ مرداد ۱۳۹۶ در واکنش به انتشار تصاویرش اظهار داشت که در مکانی سرسبز بوده که «محارم» او حضور داشتند.

وقوع این اتفاق بزرگ در زندگی آزاده نامداری باعث شد آزاده فشار روانی زیادی متحمل شود طوری که با ابراز ناراحتی پیش دوستانش باحالتی منقلب اعلام می کند که «نیاز به کمک دارد».

ازدواج های آزاده نامداری

آزاده نامداری و فرزاد حسنی که هر دو مجری سرشناس کشور بودند در 6 تیر 1392 به عقد هم درآمدند ولی بعد از حدود یک سال در خرداد ۱۳۹۳ از هم جدا شده و در ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ خبر طلاق خود را علنی کردند. آزاده نامداری علت این جدایی را خشونت خانگی فرزاد حسنی اعلام کرد. و با انتشار عکسی از کبودی چشم خود اظهار داشت:

«این عکس تلخه ولی واقعیه، برای هوادارایی می‌گم که از ایشون بت ساختند، بتی که به هیچ مسلکی پای‌بند نیست، دیگه کسی تو کامنتای من حق نداره اسمی از ایشون بیاره. آقای حسنی! می‌دونم دهنت باز میشه به هر تهمتی. اما من واگذارت می‌کنم به خدا و خوشحالم که دیگه نمی‌بینمت.»

ازدواج های آزاده نامداری
نامداری در سال ۱۳۹۴، با سجاد عبادی پسر رحیم عبادی ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دختری به نام گندم بود که در مهر ۱۳۹۵، خبر به دنیا آمدن او را اعلام کردند.

 

 


آرزو دیبا


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری رخ در وب سایت منتشر خواهد شد

در حال بارگزاری نظرات ...